Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 20, 2024, 04:18:09 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Αεροβόλα pcp της Air Arms
Σελίδες: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Αεροβόλα pcp της Air Arms
Αποστολέας Μήνυμα
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #150 στις: Μάιος 05, 2015, 10:44:45 μμ »

Καλησπέρα φίλε player.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν έχεις πιάσει στα χέρια σου ένα air arms s510.
Eάν διαβάσεις στις προηγούμενες σελίδες του παρόντος θέματος θα δείς οτι και εγώ τέτοιο όπλο ήθελα να αγοράσω....(σε άλλο διαμέτρημα).
Οπως και εσύ είδα τα χαρακτηριστικά του και με ενθουσίασαν.
Ομως όταν μου δόθηκε η ευκαιρία να ρίξω με αυτό <<κάτι>> δέν μου άρεσε.Δέν μπορώ να το προσδιορίσω αλλά με έκανε να μήν θέλω να το αποκτήσω.
Αντίθετα μόλις έπιασα στα χέρια μου το Fx typhoon το ερωτεύτηκα αμέσως.
Για αυτό θα σου πρότεινα να μήν αγοράσεις κάτι χωρίς να το πιάσεις στα χέρια σου πρώτα,ειδικά όταν πρόκειται για την μοναδική αγορά pcp που θα κάνεις.
Βέβαια εάν μου πείς οτι σε περίπτωση που δέν σου αρέσει το πουλάς και χάνεις ένα χ ποσό εις γνώση σου τότε αλλάζει.....αλλά προσοχή...δέν ενδιαφέρονται πολλοί για s510 σε 6,35.
Αυτά από μένα και ένα τελευταίο τα παιδιά εδώ μέσα θα σε βοηθήσουν απίστευτα σε ότι απορία έχεις... Κλείσιμο ματιού.....εγώ νέος είμαι στο παιχνίδι... Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
player
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35



« Απάντηση #151 στις: Μάιος 05, 2015, 10:57:57 μμ »

Για να είμαι ειλικρινής, λόγω επαγγέλματος είμαι πολύ θεωρητικός άνθρωπος! Αν δω, μάθω ότι τα χαρακτηριστικά ενός όπλου είναι τα καλύτερα, θα το δεχτώ, ερωτευτώ θέλω δε θέλω. Θα εκμεταλλευτώ και θα αποδεχτώ τα χαρακτηριστικά του. Αν κάτι κατά γενική ομολογία θεωρείται αν όχι το κορυφαίο, από τα κορυφαία στο είδος του, θα ασπαστώ την αίσθηση που μου προσφέρει όποια και να είναι αυτή. Έχω την εντύπωση πως δεν πρόκειται για ένδυση ή υπόδηση για να μου κάτσει καλά το ένα ή το άλλο αλλά επειδή δεν έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου αεροβόλο εκτός ενός πιστολιού που έχω από τα 20 μου με αμπούλα, κατά συνέπεια δε θα μπορούσα επαρκώς να αντικρούσω όσα μου γράφεις. Σαν ιδιοσυγκρασία χαρακτήρος και μόνο, θα μάθω να δουλεύω το κορυφαίο άσχετα αν υπάρχουν και κάποια άλλα που ίσως να μου δίνουν καλύτερη αίσθηση.

Υ.Γ. 4-2 !!
Καταγράφηκε
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #152 στις: Μάιος 05, 2015, 11:35:43 μμ »

Για να είμαι ειλικρινής, λόγω επαγγέλματος είμαι πολύ θεωρητικός άνθρωπος! Αν δω, μάθω ότι τα χαρακτηριστικά ενός όπλου είναι τα καλύτερα, θα το δεχτώ, ερωτευτώ θέλω δε θέλω. Θα εκμεταλλευτώ και θα αποδεχτώ τα χαρακτηριστικά του. Αν κάτι κατά γενική ομολογία θεωρείται αν όχι το κορυφαίο, από τα κορυφαία στο είδος του, θα ασπαστώ την αίσθηση που μου προσφέρει όποια και να είναι αυτή. Έχω την εντύπωση πως δεν πρόκειται για ένδυση ή υπόδηση για να μου κάτσει καλά το ένα ή το άλλο αλλά επειδή δεν έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου αεροβόλο εκτός ενός πιστολιού που έχω από τα 20 μου με αμπούλα, κατά συνέπεια δε θα μπορούσα επαρκώς να αντικρούσω όσα μου γράφεις. Σαν ιδιοσυγκρασία χαρακτήρος και μόνο, θα μάθω να δουλεύω το κορυφαίο άσχετα αν υπάρχουν και κάποια άλλα που ίσως να μου δίνουν καλύτερη αίσθηση.

Υ.Γ. 4-2 !!


Εφόσον είναι έτσι τα πράγματα βούρ για την απόκτηση του s510.
Πάντως δέν είναι το κορυφαίο......είναι θεωρητικά το καλύτερο στην κατηγορία τιμής του.
Το σκόρ δέν είναι 4-2 είναι 5-1.... Χαμόγελο

Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #153 στις: Μάιος 06, 2015, 12:44:14 πμ »

Δεν αγοραζω ποτε οπλο ας εχει τα καλυτερα χαρακτηριστικα, αν δεν το πιασω στα χερια μου, το ριξω, και δεν μου κανει κλικ και στο ματι.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #154 στις: Μάιος 07, 2015, 09:35:48 πμ »

Kοίτα και αυτό....ποτέ δεν ξέρεις..... Χαμόγελο

http://www.vasilikos.com.gr/index.php?MDL=pages&SiteID=1294
Καταγράφηκε
Christos Ni
O Μάγος του χωριού
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 522


OBSCURED BY CLOUDS


« Απάντηση #155 στις: Μάιος 07, 2015, 04:25:27 μμ »

Φιλε player το 510 το ειχα και σε 5,5 και σε 6,35
Δεν γνωριζω αν τα FX ειναι το ιδιο ευθυβολα ή παραπανω, αλλα ειμαι σιγουρος οτι απο Air Arms λιγοι απογοητευτηκαν ως τωρα
Τα συγκεκριμενα οπλα παρα την ελλειψη ρεγουλατορου σιγουρα δεν αντιμετωπιζουν προβλημα στο να σε κανουν να χαμογελας απ το κουτι τους

Αν θυμαμαι καλα τα ποδολιβρα του 6,35 μου ηταν γυρω στα 39-40 με ΑΑ 25,4 γκρειν
Τωρα αν παιζει τελικα τοσο μεγαλο ρολο η δυναμη ειναι ενα αλλο θεμα. Εμενα μου εφτανε και μου περισσευε για τους λογους που το ηθελα

Συμπερασματικα παρε οτι γουσταρεις και κοιτα να το απολαυσεις !

Καταγράφηκε

ΡΕ ΟΥΣΤ ΛΕΜΕ !!!
player
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35



« Απάντηση #156 στις: Μάιος 11, 2015, 10:40:59 μμ »

Ω γέγονε, γέγονε. Ο κύβος ερρίφθη.  Μεγάλο χαμόγελο

Τις επόμενες ημέρες θα γίνει η αγορά του ΑΑ .25. Το σκέφτηκα από εδώ, το σκέφτηκα από εκεί, στην αρχή είπα τα λεφτά που θα έδινα για την καραμπίνα να τα δώσω σε αεροβόλο και να πάρω κανένα πιο δυνατό, αλλά κατόπιν ωρίμου σκέψεως κατέληξα στο να μείνω στο σχετικά φθηνό ΑΑ και να πάρω μια δυνατή διόπτρα σαν «αξεσουάρ» και να έχω και μια νόμιμη καραμπίνα με τα χαρτιά της και την άδεια για κυνήγι. Θα ήταν κρίμα να δώσω τόσα λεφτά σε ένα ακριβό αεροβόλο με περιορισμούς.

Με δεδομένο λοιπόν πως το πρώτο μου αεροβόλο θα είναι το ΑΑ (εξαιρείται ένα Crosman 357 20 ετίας που πήγα εχθές να το δοκιμάσω και μου άδειασε 2 μπουκάλες με αέριο σε χρόνο μηδέν, φαίνεται με την αχρησία κάπου χάνει και το φιαλίδιο δεν κουμπώνει καλά) θα ήθελα να με παραπέμψετε στην πλήρωσή του ΑΑ. Για να μην ξεμείνω στο πρώτο μισάωρο με τις 30 βολές που έχω διαθέσιμες περίπου, θα χρειαστεί έχω την εντύπωση να πάρω και τα σύνεργα της πλήρωσης. Υπάρχει κάποιο λινκ να με παραπέμψετε ή θα μπορούσα να ζητήσω την απόψή σας εδώ;
Καταγράφηκε
Mastromhtsos
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 325



« Απάντηση #157 στις: Μάιος 11, 2015, 10:50:30 μμ »

Για σύστημα πλήρωσης δες τις αγγελίες του Βασιλικού έχει μια 12 λίτρων.
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #158 στις: Μάιος 11, 2015, 10:58:48 μμ »

Πιο δυνατο αεροβολο απο την καραμπινα δεν θα βρεις Άνεση

Καλοριζικο και καλοριχτο το ΑΑ.Οπτικο να παρεις κατι καλο.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
AA510
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 36


« Απάντηση #159 στις: Μάιος 14, 2015, 08:35:50 μμ »

σε 5,5 ΑΑ 510 'δαγκωτο'
σε 6,35 fx
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #160 στις: Μάιος 14, 2015, 08:42:22 μμ »

σε 5,5 ΑΑ 510 'δαγκωτο'
σε 6,35 fx


Tωρα που μιλαμε μπορει να εχει παρει το ΑΑ 6.35 Άνεση Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Αυτά τα πραγματα δεν αλλαζουν.Αν γουστάρεις κατι θα το παρεις,ας λεω εγω,εσυ,και ολο το φορουμ.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
ΜΠΕΦ
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 496


« Απάντηση #161 στις: Μάιος 14, 2015, 10:19:13 μμ »

Μπαρμπα θα σε δουμε φετος ?
Καταγράφηκε
player
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35



« Απάντηση #162 στις: Μάιος 14, 2015, 10:27:55 μμ »

Δεν το έχω πάρει το ΑΑ ακόμη επειδή η καραμπίνα που παρήγγειλα έχει έρθει και αύριο την αγοράζω. Ήταν καθοριστικής σημασίας το αν θα την προτιμήσω σε κοντόκανη ή μακρύκανη. Προτίμησα τη μακρύκανη επειδή έχω τη δυνατότητα να κυνηγήσω καλύτερα και να σκοπεύσω μακρύτερα. Τώρα θα μου πείτε πως συνδέεται μια καραμπίνα με ένα κοντόκανο FX RANCHERO .22 είναι καλό ερώτημα. Νομίζω πως δε θα ήθελα για αρχή δύο μακρύκανα όπλα στο σπίτι μου, θα προτιμούσα ένα κοντόκανο αεροβόλο τουλάχιστον για αρχή. Αν μη τι άλλο μπορείς και στην τσέπη σου να το βάλεις και να βγεις καμιά γύρα χωρίς να φαίνεται πως κουβαλάς όπλο.

Χρειάζομαι λίγο χρόνο ακόμη πριν καταλήξω. Και τα 2 έχουν το ίδιο κόστος σχεδόν, τα χρήματα θα φύγουν ούτως ή άλλως, το που θα καταλήξουν είναι πια το θέμα μου… Φοβάμαι μην πάρω με τα ίδια λεφτά ένα αεροβόλο πολύ μικρότερης ισχύος αλλά με δυνατότητα να βαράω χωρίς να φαίνεται λόγω μεγέθους, αλλά από την άλλη θα προτιμούσα ένα μεγαλύτερης ισχύος αλλά με προβληματίζει το μέγεθος και ίσως να μην μπορέσω να του κάνω τη χρήση που θα ήθελα…
Καταγράφηκε
Karizma
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1441


Weihrauch Fun-boy


« Απάντηση #163 στις: Μάιος 14, 2015, 10:37:20 μμ »

Οταν εννοεις μακρυκαννη για ποσους ποντους μιλαμε ;;; (με το συμπαθειο παντα... )
Για τι ειδους κυνηγια την θες την μακρυκαννη φιλε μου αν επιτρεπεται ;;;  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Anschütz LG 380 Match
AA TX200 MK3 4,5mm
Weihrauch HW35E 4,5mm
Weihrauch HW97KT 4,5mm
Weihrauch HW97K Laminate 5,5mm
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #164 στις: Μάιος 14, 2015, 10:40:51 μμ »

Τα λες ωραια και καμουφλαρισμενα, αλλα ολοι εχουμε καταλαβει τι το θες το αεροβολο, αν και δεν ειναι για πολλες κουβεντες, με ενα Κρικετ 5.5-6.35 θα κανεις αυτο που θες.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5

Σελίδες: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 15   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: