Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 28, 2024, 10:05:57 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Αεροβόλα pcp της Air Arms
Σελίδες: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Αεροβόλα pcp της Air Arms
Αποστολέας Μήνυμα
player
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35



« Απάντηση #165 στις: Μάιος 14, 2015, 09:57:30 μμ »

Το κυνήγι είναι μελλοντική επιθυμία. Με δεδομένο πως αγοράζω καραμπίνα για πρώτη μου φορά δε θα μπορούσα να είμαι ήδη κυνηγός! Σκοπεύω να ξεκινήσω με φίλους σε μικρά θηράματα, κανά λαγό, κανά πουλί… όπου με πάνε.

Αν εννοείς πόντους στην καραμπίνα δε γνωρίζω αλλά μου φάνηκε τεράστια! maverick επαναληπτική θα αγοράσω, οι γνωστές χράπα χρούπα. 290€

Τα κρικετ δεν τα γνωρίζω, για να είμαι ειλικρινής όταν ξεκίνησα να ψάχνω έπεσε πάνω σε ένα άρθρο που έκανε αναφορά πάνω σε μερικές πολύ καλές μάρκες αεροβόλων, ΑΑ. FX, WEIHRAUCH(Γερμανίας), Theopen (Αγγλίας), WALTHER (Γερμανίας), STEYR είναι μερικά από αυτά που ανέφερε, στη συνέχεια διάβασα πως πράγματι αυτά είναι κορυφαία και έτσι κατέληξα και στο ΑΑ. Έχω σκοπό να μην κάνω εκπτώσεις στην ποιότητα του πρώτου μου αεροβόλου.
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #166 στις: Μάιος 14, 2015, 10:07:50 μμ »

Άσχετο με το θέμα μας,αν κάποιον τον πιάσουν να κυνηγάει με αεροβόλο πέρα από το διασυρμό
(θα δει τη φάτσα του σε όλα τα κυν. φόρα),τα πρόστιμα,την πιθανή φυλάκιση (αν έχει πάνω οπτικό) και όλα τα άλλα
επιπροσθέτως θα του πάρουν και όσα άλλα όπλα νόμιμα κατέχει (πχ λειόκανα) για ΠΕΝΤΕ χρόνια.
Συνεχίστε  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
player
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35



« Απάντηση #167 στις: Μάιος 14, 2015, 10:12:53 μμ »

Όχι, δε μιλάμε για κυνήγι. Αν και οπουδήποτε χρησιμοποιηθεί το αεροβόλο πλην σκοπευτηρίου τις ίδιες κυρώσεις θα έχεις κανείς. Όπως επίσης να βαράς το Πάσχα με την καραμπίνα.
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #168 στις: Μάιος 14, 2015, 10:15:39 μμ »

Τονίζω τη διαφορά που θα έχει να σε πιάσουν να κυνηγάς μέρα ή νύχτα με το να έρθει η ομοσπονδιακή θηροφυλακή
και να σε βρεί να ρίχνεις σε χαρτιά - φιγούρες με το αυτοκίνητο δίπλα κτλ.
Πίστεψε με έχει πολύ μεγάλη διαφορά  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #169 στις: Μάιος 14, 2015, 10:44:55 μμ »

Τονίζω τη διαφορά που θα έχει να σε πιάσουν να κυνηγάς μέρα ή νύχτα με το να έρθει η ομοσπονδιακή θηροφυλακή
και να σε βρεί να ρίχνεις σε χαρτιά - φιγούρες με το αυτοκίνητο δίπλα κτλ.
Πίστεψε με έχει πολύ μεγάλη διαφορά  Κλείσιμο ματιού


Αρκει να μην ριχνεις με 11λιβρο 5.5 και η κανη κοιταει στον ουρανο, και νομιζουν οτι βαρας τσιχλες.........Μαστρομητσος Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Thanos.L
Αρχικαψοπόστης v2.1
WFKS®
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3228


αντι-Μιδας...


« Απάντηση #170 στις: Μάιος 15, 2015, 08:12:17 πμ »

αρχιζει και <<αρπαζει>> το τοπικ απο την μια πλευρα και συντομα το βλεπω καρβουνο,αλλα θα την πω την γνωμη μου και ας παει στο καλο (αν και με καλυψε ο μπαρμπας και ο πιπ)....
εγω πρωτος απο ολους ειμαι υπερ του κυνηγιου σε καθε του μορφη και με καθε τροπο. ωστοσο ο φλουφλης νομοθετης την περασε και κατωχυρωσε την πατατουλα του και δεν μπορουμε να κανουμε αλλιως. το τι θελει ο φιλος να κανει ,οπως και τοσοι αλλοι ειναι ηλιου φαεινοτερο και ας λεει. εγω θα πω το εξης ως παραδειγμα προς μιμηση για οσους εχουν την δυνατοτητα και θεληση,η προς αποφυγη αναλογα τον τροπο σκεψης και λειτουργιας του καθενος. καρακαξες,κουρουνες αλλα και καμια δεκαοκτουρα θα πεσουν συχνα πυκνα (οταν υπαρχουν βολιδες...) αλλα πως...   εντος της ιδιοκτησιας μου,μεσα απο το σπιτι μου σε οσες ερχονται να φανε και να πιουνε απο τα ετοιμα (τροφη σκυλων,γατιων αλλα και πουλερικων παλαιοτερα). σιγασμενα. εκτος σχεδιου περιοχη. ασφαλη καταληξη βολιδων. περιοδο που δεν υπαρχουν γειτονες-παραθεριστες και κατα προτιμηση εντος κυνηγετικης περιοδου,ωστε και να ακουστει κατι στην απιθανη περιπτωση,να μην κανει εντυπωση διοτι στα περιξ πεφτουν τουφεκια ετσι και αλλιως. και τα πουλια να μην βρισκονται σε περιοδο αναπαραγωγης (εστω και αν προκειται για υπεραριθμα pests...). επισης καλεσμενος γειτονα και φιλου κτηνοτροφου που τα κορακοειδη,οι δεκαοκτουρες και τα αδεσποτα περιστερια κανουν παρτυ εις υγειαν του κοροιδου...    μεσα απο την αποθηκη με τις ζωοτροφες, με ασφαλη καταληξη βολων,επισης μακρυα απο σπιτια,σε περιφραγμενο χωρο,κλπ,κλπ. english style.....   και τελος λιγο πριν απολυθω απο την τελευταια εργασια μου,επισης με εντολη του πρωην εργοδοτη αφαιρεσα καμποσα αδεσποτα περιστερια απο τους χωρους του εργοστασιου που προκαλουσαν ζημιες σε πρωτες υλες,ετοιμο προιον (ξυλεια) αλλα και μηχανηματα. μαλιστα παρ ολιγον να χαθει και ακρο εργαζομενης εξαιτιας των....
αυτοι ειναι και οι μοναδικοι πιστευω τροποι να βαλει καποιος σε <<θηραματα>> με αεροβολο την σημερον με τις συνθηκες που επικρατουν και παλι μετα φοβου.... δυστυχως! και προσωπικα δεν το αποκαλω ουτε κυνηγι,ουτε θηρα γενικοτερα,διοτι δεν ειναι κιολας. ειναι pest control ,ειτε αρεσει σε καποιους η' οχι. τα εν λογω ζωντανα θα απομακρυνονταν (σε τοπο χλοερο,τοπο αναπαυσεως...) ετσι και αλλιως,μονο που η εναλλακτικη θα ηταν δηλητηριασμενοι σποροι (νομιμοτατα ε?!  Στριφογύρισμα ματιών  )με οτι αυτο συνεπαγεται για τα ιδια τα πλασματα,οτι θα τα ετρωγε μετα και το ιδιο το περιβαλλον...
το να παρει καποιος ενα αεροβολο οποιασδηποτε μορφης,μεγεθους,δυναμης ,κλπ, και να βγει οπουδηποτε εξω σε ελευθερο χωρο για να θηρευσει ,οσο απομακρυσμενος και να ειναι, παιζει το κεφαλι του κορωνα-γραμματα, την υποληψη την δικια του αλλα και ολης της κυνηγετικης,αεροβολικης,οπλοφιλης κοινοτητας και θετει υπο αμφισβητηση αλλα και σε ρισκο τις οποιες ενεργειες γινονται απο καποιους για την αναγνωριση και προωθηση του κυνηγιου και σκοποβολης στην χωρα.  επισης δεν νομιζω οτι θα ευχαριστηθει και πολυ οταν οτι κανει το κανει με αγχος και φοβο....
μονο κεκλεισμενων των θυρων λοιπον σε πολυ ιδιαιτερες περιπτωσεις και σημεια φιλοι,για να χαιρομαστε την θαλασσα και αυτο το καλοκαιρι....ωωωπ....ακυρο αυτο ειναι απο παλαια διαφημηση Σαρκασμός Γλώσσα
επισης συγκρισεις λειοκαννων πυροβολων σκαγιοτουφεκων και ραβδωτων αεροβολων σε οποιοδηποτε τομεα ,θα ελεγα οτι ειναι ατοπες και αστοχες...   απο την αλλη κανεις δεν γεννηθηκε γνωστης και μαθημενος και ολα συζητουνται και αποσαφεινιζονται, no problem!
φιλικα και με εκτιμηση προς πασα κατευθυνση και σορρυ για την λογοδιαρροια... Στριφογύρισμα ματιών Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 15, 2015, 09:02:12 πμ από Thanos.L » Καταγράφηκε

''Precharged sarcastic''
εργενομπατιροαφραγκος,θεωριτικοσχετικοασχετος,σαρκαστικοπαρλαπιποαστοχος!
''τιποτα καλα δεν θα παει...''
τα οπλα τα εφαγε η μαρμαγκα...
ikuzusfanis
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1306



« Απάντηση #171 στις: Μάιος 15, 2015, 02:57:01 μμ »

 Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

ΟΡΘΙΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΠΑΡΑ ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ
player
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35



« Απάντηση #172 στις: Μάιος 20, 2015, 01:31:29 πμ »

Η αγορά του FX ranchero σε 2 εβδομάδες θα είναι τελειωμένη. Δόθηκε το 25 τοις εκατό προκαταβολή σήμερα. Θα ξεκινήσω μετά λύπης μου με πολύ ισχνότερο αεροβόλο για αρχή και βλέπουμε για το ΑΑ στην πορεία.

2 ερωτήσεις έχω, η φιάλη πλήρωσης θεωρείται η 12 λίτρων ικανοποιητική; Αν κατάλαβα καλά, είναι καθαρά θέμα πόσο χρόνο θέλω να καταλάβω στη ντουλάπα μου και μόνο ή υπάρχουν και άλλοι παράγοντες που θα πρέπει να προσέξω;

Σιγαστήρα για να βαράω χωρίς αδιάκριτα μάτια περιοίκων υποθέτω πως μπορώ να βάλω για να βαράω ντενεκεδάκια μέσα στην αυλή μου, υπάρχουν προτάσεις για αγορά;

Αν έχετε προτάσεις για διόπτρες, έχω ποστάρει εδώ http://wfks.gr/index.php?topic=5136.210
Καταγράφηκε
Γιάννης Κιο.
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4302



« Απάντηση #173 στις: Μάιος 20, 2015, 06:05:08 πμ »

Η αγορά του FX ranchero σε 2 εβδομάδες θα είναι τελειωμένη. Δόθηκε το 25 τοις εκατό προκαταβολή σήμερα. Θα ξεκινήσω μετά λύπης μου με πολύ ισχνότερο αεροβόλο για αρχή και βλέπουμε για το ΑΑ στην πορεία.

2 ερωτήσεις έχω, η φιάλη πλήρωσης θεωρείται η 12 λίτρων ικανοποιητική; Αν κατάλαβα καλά, είναι καθαρά θέμα πόσο χρόνο θέλω να καταλάβω στη ντουλάπα μου και μόνο ή υπάρχουν και άλλοι παράγοντες που θα πρέπει να προσέξω;

Σιγαστήρα για να βαράω χωρίς αδιάκριτα μάτια περιοίκων υποθέτω πως μπορώ να βάλω για να βαράω ντενεκεδάκια μέσα στην αυλή μου, υπάρχουν προτάσεις για αγορά;

Αν έχετε προτάσεις για διόπτρες, έχω ποστάρει εδώ http://wfks.gr/index.php?topic=5136.210

οσο πιο μεγαλη ειναι  φιαλη τοσα περισσοτερα γεμισματα θα σου βγαζει με ενα γεμισμα της αλλα αυξανετε το βαρος της και λιγο ο ογκος της με οτι αυτο σημαινει Κλείσιμο ματιού
για το μουγκανωτηρη θα σου πει καποιο αλλο παιδι  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

HW 97K
AT 44 4.5 
Stoeger X20 , TSS Β10 , Crossman 1377
Slavia 631 Lux
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #174 στις: Μάιος 20, 2015, 07:51:55 πμ »

Με 65cc θαλαμο στα 220 bar εαν παρεις 12λιτρα θα την γεμιζεις μια φορα τον χρονο, το θεμα ειναι το κουβαλημα και θα εχεις κουβαλημα γιατι καθε 20 βολες θα πρεπει να γεμιζεις.

Αν εχεις κοντα μαγαζι που γεμιζει φιαλες, μια 7λιτρη καρμπον.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #175 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 01:31:30 μμ »

Έβλεπα την ταχογράφηση του 200αριού του kostas usa...  Αναποφασιστικότητα

Ρε παιδιά, είναι λογικό να έχει τόσο μεγάλες διακυμάνσεις στις ταχύτητες και μάλιστα εκεί ψηλά που είναι ρυθμισμένο...;  Αναποφασιστικότητα

Λες να τις κάνει ο ρεγκ...;


Εμένα, ούτε ο πρώτος ρεγκ που ήταν μπουρδέλο, δε μου έβγαζε τόσο μεγάλη διακύμανση...  Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #176 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 02:13:55 μμ »

Τετοια να μου λες Γατε, και θελω να βαλω στο mpr  Αναποφασιστικότητα

Θα περιμενουμε τον Κωστα να το στρωσει και βλεπουμε.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #177 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 02:17:34 μμ »

Μπορει και τα σφαιρακια να ηταν  ΓΤΠ.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #178 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 02:20:11 μμ »

Τετοια να μου λες Γατε, και θελω να βαλω στο mpr  Αναποφασιστικότητα

Θα περιμενουμε τον Κωστα να το στρωσει και βλεπουμε.


Σωστά ρε φίλε... είναι άστρωτος ακόμα ο ρεγκ...  Κλείσιμο ματιού

Εντύπωση μου έκαναν οι δύο βολές 808 και 823, μέσα στο sweet spot (αν το πούμε έτσι σε ρεγουλαρισμένο όπλο)... οι άλλες ήταν καλές...  Χαμόγελο
Πιθανόν να φταίνε τα σφαιράκια, που ήταν και η πρώτη μου σκέψη... ή ίσως και ο χρόνης (που δεν νομίζω)...  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #179 στις: Οκτώβριος 05, 2016, 02:30:24 μμ »

Ειναι και παραξενα οπλα αυτα τα 200αρια, ειναι να σου κατσει Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5

Σελίδες: 1 ... 10 11 [12] 13 14 15   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: