Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 29, 2024, 03:35:17 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Οπλα από Ρωσία
Σελίδες: 1 2 [3] 4   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Οπλα από Ρωσία
Αποστολέας Μήνυμα
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 24, 2015, 02:55:41 μμ »

Σ΄αυτο το τοπικ αναφερεται καποιος .  .  . προφανως εισαγωγεας , γιατι ο φιλος απο κει το πηρε λεει .
http://wfks.gr/index.php?topic=6098.0
Αρα οποιος θελει , μαλλον θα υπαρχει ακομη προσβαση για αγορα απο ρωσια . Απλα ισως καθυστερησει λιγο .
Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 24, 2015, 03:54:54 μμ »

Παίδες απ' ότι έχω καταλάβει μιλάμε αποκλειστικά για κάτι νόμιμο,
διαφορετικά δεν έχει νόημα να συζητάμε.
Προφανώς μιλάμε για αεροβόλα και όχι για s300  Χαμόγελο

πχ αυτό http://www.krale-schietsport.nl/en/ataman-m2-bullpup-walnut.html

είναι από χώρα της ΕΕ και το αγοράζει όποιος θέλει.
Αν καταφέρουμε να το πάρουμε πχ 1000€ νομίζω αξίζει τον κόπο να γραφτεί το τι και πώς  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
ikuzusfanis
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1306



« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 24, 2015, 06:53:30 μμ »

κι εγώ νόμιζα ότι μιλάτε για edgun  Λύπη
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 24, 2017, 02:43:32 μμ από Mousafiris » Καταγράφηκε

ΟΡΘΙΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΠΑΡΑ ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 24, 2015, 07:07:21 μμ »

κι εγώ νόμιζα ότι μιλάτε για edgun  Λύπη


Βασικα  αυτο  σκεφτομουν  μου κι εγω , αλλα ο Κωστας μου χαλασε τη φαντασια   Σαρκασμός  .
Οπλαρα το edgun παντως !  !  !   
Εχω ακουσει παρα πολυ καλα λογια , τοσο για την ποιοτητα αλλα κυριως για την ακριβια του  Έκπληξη
Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 24, 2015, 08:13:15 μμ »

Aνοίγω και εγώ τον υπολογιστή το απόγευμα και τί να δώ...
Μόνο εισβολή απο εξωγήινους δεν αναφέρθηκε οτι μπορεί  να συμβεί λόγο του πόστ.... Αναποφασιστικότητα
Ειλικρινά αισθάνομαι σαν την διαφήμιση της άλφα μπανκ που στο τέλος ο πρωταγωνιστής λέει: Tώρα εάν σου πώ οτι πάω να πληρώσω έναν λογαριασμό θα με πιστέψεις??... Κλάμα
Απο τα γραφόμενά σας κατάλαβα οτι μόνο ο πίπ έχει πιάσει το νόημα....
Ας τα πάρουμε τα πράγματα ανλυτικά...
Η αφορμή για την οποία ανοίχτηκε αυτό το πόστ είναι η σημαντική πτώση της τιμής του ρουβλίου.
Υποθετικά πάντα μιλώντας ένα όπλο ρωσικής κατασκευής που κόστιζε πέρσυ 37500 ρούβλια θα κοστίζει το ίδιο και φέτος.
Ναί αλλα πέρσυ τα 37500 ρούβλια αντιστοιχούσαν σε 1500 ευρώ ενώ φέτος σε 625 ευρώ.
Σκέπτομαι και εγώ οτι κάτι τέτοιο θα ήταν μεγάλη ευκαιρία για ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
Ομως δέν έχω ιδέα εάν όντως υπάρχουν καλά ρωσικά όπλα ή εάν συμβαίνει αυτό με τις τιμές.Κάτσε να ρωτήσω τα παιδιά εάν ξέρουν κάτι....
Γι αυτό λοιπόν ποστάρω το εξής...

Ανοίγω αυτό το θέμα επειδή είδα οτι υπάρχει κάποιο ενδιαφέρον
για αγορά ρώσικων όπλων.
Εδώ εάν θέλετε ποστάρετε διευθύνσεις τιμές και σχόλια ετσι ώστε να δούμε
μήπως υπάρξει έμπρακτο ενδιαφέρον να φέρουμε κάποια κομμάτια.....

Νόμιζα ότι θα καταλαβαίνατε.....δέν καταλάβατε όμως.....
Πρώτα έπρεπε (όσοι ενδιαφερόντουσαν) να βρούν ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΡΩΣΙΚΑ ΑΕΡΟΒΟΛΑ γιατί εάν δέν υπάρχουν ποιό το νόημα....
Μετά να δούμε οτι όντως οι τιμές σε ρούβλια έχουν παραμείνει στα περσινά επίπεδα αλλιώς πάλι δέν έχει νόημα....
Υστερα να δούμε ποιοί πραγματικά θα ενδιαφερόντουσαν για την ΝΟΜΙΜΗ αγορά τέτοιων όπλων....
Ολο αυτό για να συμβεί χρειάζεται σοβαρή έρευνα που δέν γίνεται σε μία μέρα....
Αντ αυτού σχεδών όλοι σας αρχίσατε ανάποδα......
Σαν κάτι δημοσιογράφους που ρωτάνε στην αρχή της σεζόν την μπαρτσελόνα ποιόν θα ήθελε αντίπαλο στον τελικό του champions legue.
Oταν και άν λοιπόν μπούν σε σειρά όλα τα παραπάνω πολύ ευχαρίστως να σας πώ και τον τρόπο της ΝΟΜΙΜΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ.
Παρακαλώ πρίν απαντήσετε να διαβάσετε προσεκτικά......μήν με βάζετε να ξαναγράφω γιατί η πληκτρολόγηση δέν είναι το δυνατό μου σημείο..
Εάν πάλι νομίζετε οτι ΟΛΟ το πόστ δέν έχει λόγο ύπαρξης παρακαλώ να το διαγράψετε ολόκληρο ΟΧΙ ΜΟΝΟΜΕΡΩΣ

ΥΓ: Ρε παιδιά έλεος.......
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=g_YgS2z6OQs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=g_YgS2z6OQs</a>
 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 24, 2017, 02:44:11 μμ από Mousafiris » Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 24, 2015, 08:27:22 μμ »

Παιδια η ακρη θα είναι πως θα μπουν τα οπλα στην χωρα μας.

Τζαμπα δεν θα είναι,θα είναι και αρκετα ακριβα.



Εγω τι επιασα ρε Νικο Απορία
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Karizma
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1441


Weihrauch Fun-boy


« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 24, 2015, 08:29:20 μμ »

Aνοίγω και εγώ τον υπολογιστή το απόγευμα και τί να δώ...
Μόνο εισβολή απο εξωγήινους δεν αναφέρθηκε οτι μπορεί  να συμβεί λόγο του πόστ.... Αναποφασιστικότητα
Ειλικρινά αισθάνομαι σαν την διαφήμιση της άλφα μπανκ που στο τέλος ο πρωταγωνιστής λέει: Tώρα εάν σου πώ οτι πάω να πληρώσω έναν λογαριασμό θα με πιστέψεις??... Κλάμα
Απο τα γραφόμενά σας κατάλαβα οτι μόνο ο πίπ έχει πιάσει το νόημα....
Ας τα πάρουμε τα πράγματα ανλυτικά...
Η αφορμή για την οποία ανοίχτηκε αυτό το πόστ είναι η σημαντική πτώση της τιμής του ρουβλίου.
Υποθετικά πάντα μιλώντας ένα όπλο ρωσικής κατασκευής που κόστιζε πέρσυ 37500 ρούβλια θα κοστίζει το ίδιο και φέτος.
Ναί αλλα πέρσυ τα 37500 ρούβλια αντιστοιχούσαν σε 1500 ευρώ ενώ φέτος σε 625 ευρώ.
Σκέπτομαι και εγώ οτι κάτι τέτοιο θα ήταν μεγάλη ευκαιρία για ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
Ομως δέν έχω ιδέα εάν όντως υπάρχουν καλά ρωσικά όπλα ή εάν συμβαίνει αυτό με τις τιμές.Κάτσε να ρωτήσω τα παιδιά εάν ξέρουν κάτι....
Γι αυτό λοιπόν ποστάρω το εξής...

Ανοίγω αυτό το θέμα επειδή είδα οτι υπάρχει κάποιο ενδιαφέρον
για αγορά ρώσικων όπλων.
Εδώ εάν θέλετε ποστάρετε διευθύνσεις τιμές και σχόλια ετσι ώστε να δούμε
μήπως υπάρξει έμπρακτο ενδιαφέρον να φέρουμε κάποια κομμάτια.....

Νόμιζα ότι θα καταλαβαίνατε.....δέν καταλάβατε όμως.....
Πρώτα έπρεπε (όσοι ενδιαφερόντουσαν) να βρούν ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΡΩΣΙΚΑ ΑΕΡΟΒΟΛΑ γιατί εάν δέν υπάρχουν ποιό το νόημα....
Μετά να δούμε οτι όντως οι τιμές σε ρούβλια έχουν παραμείνει στα περσινά επίπεδα αλλιώς πάλι δέν έχει νόημα....
Υστερα να δούμε ποιοί πραγματικά θα ενδιαφερόντουσαν για την ΝΟΜΙΜΗ αγορά τέτοιων όπλων....
Ολο αυτό για να συμβεί χρειάζεται σοβαρή έρευνα που δέν γίνεται σε μία μέρα....
Αντ αυτού σχεδών όλοι σας αρχίσατε ανάποδα......
Σαν κάτι δημοσιογράφους που ρωτάνε στην αρχή της σεζόν την μπαρτσελόνα ποιόν θα ήθελε αντίπαλο στον τελικό του champions legue.
Oταν και άν λοιπόν μπούν σε σειρά όλα τα παραπάνω πολύ ευχαρίστως να σας πώ και τον τρόπο της ΝΟΜΙΜΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ.
Παρακαλώ πρίν απαντήσετε να διαβάσετε προσεκτικά......μήν με βάζετε να ξαναγράφω γιατί η πληκτρολόγηση δέν είναι το δυνατό μου σημείο..
Εάν πάλι νομίζετε οτι ΟΛΟ το πόστ δέν έχει λόγο ύπαρξης παρακαλώ να το διαγράψετε ολόκληρο ΟΧΙ ΜΟΝΟΜΕΡΩΣ

ΥΓ: Ρε παιδιά έλεος.......https://www.youtube.com/watch?v=g_YgS2z6OQs
 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Φιλε μου δεν νομιζω πως με αυτο το σκεπτικο θα πετυχεις κατι καλυτερο ...
Ο ανθρωπος π.χ που φερνει τα Edgun στην Ελλαδα,δεν εχει αναφερει κατι τετοιο ...
Ισα ισα,απο τις αρχες του χρονου,η τιμολογιακη πολιτικη,αρκετων προσυμπιεσμενων αλλαξε προς τα πανω ... Πολυ προς τα πανω δυστυχως ...
Αρα,ή μιλας με καποιο καταστημα του εξωτερικου για καποια μεγαλη παραγγελια,ωστε να πετυχεις καλυτερη τιμη φυσικα,αλλα απο οσο ξερω,μεχρι 3 οπλα μπορεις να εισαγεις ...
Και παλι αν δεν κανω λαθος,αν θες να εισαι 100% σιγουρος,πρεπει να παρεις την αναλογη αδεια εισαγωγης απο την Αστυνομια,ωστε να εχεις το κεφαλι σου ησυχο ...
Ας διαφωτισει καποιος με παραπανω πληροφοριες το θεμα αν γνωριζει ...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Anschütz LG 380 Match
AA TX200 MK3 4,5mm
Weihrauch HW35E 4,5mm
Weihrauch HW97KT 4,5mm
Weihrauch HW97K Laminate 5,5mm
zafka
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 472



« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 24, 2015, 09:24:57 μμ »

Τα edgun εισάγοντι από Εσθονία (χώρα ΕΕ). Το κολπάκι αυτό το έκανε ο ίδιος ο Ed για να γλυτώσει προβλήματα που είχε με την αμερικανική αγορά. Τώρα για Ελλάδα, όποιος επιθυμεί τη συγκεκριμένη εταιρεία επικοινωνεί με αυτόςν που αναφέρεται σα σύνδεσμος για Ελλάδα στο site edgun.ru και το παιρνει. Το πρόβλημα για μένα είναι καθαρά ψυχολογικό γιατί δεν έχεις να κάνεις με μαγαζί. Πάντως η συγκεκριμένη "εταιρεία" έτσι δουλεύει σε όλες τις χώρες που πουλάει τα αεροβόλα της
Καταγράφηκε

diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 24, 2015, 09:32:55 μμ »

Aνοίγω και εγώ τον υπολογιστή το απόγευμα και τί να δώ...
Μόνο εισβολή απο εξωγήινους δεν αναφέρθηκε οτι μπορεί  να συμβεί λόγο του πόστ.... Αναποφασιστικότητα
Ειλικρινά αισθάνομαι σαν την διαφήμιση της άλφα μπανκ που στο τέλος ο πρωταγωνιστής λέει: Tώρα εάν σου πώ οτι πάω να πληρώσω έναν λογαριασμό θα με πιστέψεις??... Κλάμα
Απο τα γραφόμενά σας κατάλαβα οτι μόνο ο πίπ έχει πιάσει το νόημα....
Ας τα πάρουμε τα πράγματα ανλυτικά...
Η αφορμή για την οποία ανοίχτηκε αυτό το πόστ είναι η σημαντική πτώση της τιμής του ρουβλίου.
Υποθετικά πάντα μιλώντας ένα όπλο ρωσικής κατασκευής που κόστιζε πέρσυ 37500 ρούβλια θα κοστίζει το ίδιο και φέτος.
Ναί αλλα πέρσυ τα 37500 ρούβλια αντιστοιχούσαν σε 1500 ευρώ ενώ φέτος σε 625 ευρώ.
Σκέπτομαι και εγώ οτι κάτι τέτοιο θα ήταν μεγάλη ευκαιρία για ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
Ομως δέν έχω ιδέα εάν όντως υπάρχουν καλά ρωσικά όπλα ή εάν συμβαίνει αυτό με τις τιμές.Κάτσε να ρωτήσω τα παιδιά εάν ξέρουν κάτι....
Γι αυτό λοιπόν ποστάρω το εξής...

Ανοίγω αυτό το θέμα επειδή είδα οτι υπάρχει κάποιο ενδιαφέρον
για αγορά ρώσικων όπλων.
Εδώ εάν θέλετε ποστάρετε διευθύνσεις τιμές και σχόλια ετσι ώστε να δούμε
μήπως υπάρξει έμπρακτο ενδιαφέρον να φέρουμε κάποια κομμάτια.....

Νόμιζα ότι θα καταλαβαίνατε.....δέν καταλάβατε όμως.....
Πρώτα έπρεπε (όσοι ενδιαφερόντουσαν) να βρούν ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΡΩΣΙΚΑ ΑΕΡΟΒΟΛΑ γιατί εάν δέν υπάρχουν ποιό το νόημα....
Μετά να δούμε οτι όντως οι τιμές σε ρούβλια έχουν παραμείνει στα περσινά επίπεδα αλλιώς πάλι δέν έχει νόημα....
Υστερα να δούμε ποιοί πραγματικά θα ενδιαφερόντουσαν για την ΝΟΜΙΜΗ αγορά τέτοιων όπλων....
Ολο αυτό για να συμβεί χρειάζεται σοβαρή έρευνα που δέν γίνεται σε μία μέρα....
Αντ αυτού σχεδών όλοι σας αρχίσατε ανάποδα......
Σαν κάτι δημοσιογράφους που ρωτάνε στην αρχή της σεζόν την μπαρτσελόνα ποιόν θα ήθελε αντίπαλο στον τελικό του champions legue.
Oταν και άν λοιπόν μπούν σε σειρά όλα τα παραπάνω πολύ ευχαρίστως να σας πώ και τον τρόπο της ΝΟΜΙΜΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ.
Παρακαλώ πρίν απαντήσετε να διαβάσετε προσεκτικά......μήν με βάζετε να ξαναγράφω γιατί η πληκτρολόγηση δέν είναι το δυνατό μου σημείο..
Εάν πάλι νομίζετε οτι ΟΛΟ το πόστ δέν έχει λόγο ύπαρξης παρακαλώ να το διαγράψετε ολόκληρο ΟΧΙ ΜΟΝΟΜΕΡΩΣ

ΥΓ: Ρε παιδιά έλεος.......https://www.youtube.com/watch?v=g_YgS2z6OQs
 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Φίλε Νίκο διάβασα προσεκτικά το μήνυμά σου, και αυτό που κατάλαβα είναι πως εσύ είσαι αυτός που τελικά δεν κατάλαβες το δικό μου μήνυμα... Συνεπώς και το γενικότερο πνεύμα του φόρουμ.

Άν κάποιος έχει γνώση (το γενικεύω επίτηδες) επάνω σε οποιοδήποτε θέμα, και έχει διάθεση, μπορεί να το μοιραστεί μαζί μας. Δε νομίζω πως χρειάζεται να σε παρακαλέσουμε για να μας πείς κάτι με το ζόρι. 

Καταγράφηκε
ajax
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1630



« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 24, 2015, 09:33:24 μμ »

νικόλα, όλοι αυτό καταλάβαμε, αλλά ψοφάμε κ λίγο για χαβαλε..

κανεις δεν εννόσησε για μη νομιμη εισαγωγη κτλ..

ομαδικη θα μπορουσε να γινει σαν συλλογος ισως κ αποστολη στον καθενα ξεχωριστα (εφοσον μεχρι 3 ο ενας μπορει..)

παντως αν το εντγκαν κανει μιση τιμη..ηρθε ο καιρος να παρω πσπ.. Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

AATX200            0.177
HW95                 0.20
benjamin392       0.22
slavia 631 lux     0.177
crosman 1760SE 0.177
 ?   ?   ?   ?    ?    ?    ?
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 24, 2015, 09:50:10 μμ »

Παιδια η ακρη θα είναι πως θα μπουν τα οπλα στην χωρα μας.

Τζαμπα δεν θα είναι,θα είναι και αρκετα ακριβα.



Εγω τι επιασα ρε Νικο Απορία

Εσύ εξέφρασες απλά την άποψή σου χριστόφορε και κάθε άποψη είναι σεβαστή....
Δέν εκφράστικες αρνητικά για κάτι που έγραψα.
Εφ όσων είσαι σίγουρος οτι δέν υπάρχει κανένα πλεονέκτημα στο θέμα τιμής
τότε δέν έχει νόημα και η κουβέντα.
Απλά έπρεπε να ξεκαθαρίσω τα πράγματα για να μήν δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις οτι τάχα δέν θέλω να μοιραστώ
κάτι με το φόρουμ και θέλω να το πώ εμπιστευτικά.
Ισως και εγώ απο τα γραφόμενα να σχημάτιζα λάθος άποψη για αυτό και ζητώ συγνώμη που δέν ήμουν πιό σαφής απο την αρχή.
Πιστεύω ο diana 350 να καταλάβει οτι δέν είχα πρόθεση να δημιουργήσω το παραμικρό.
Αλλα και η δική του αντιμετώπιση πιστεύω οτι δέν ήταν και η πιό ενδεδειγμένη και λίγο με στεναχώρισε.
Τέλος πάντων,καμια φορά άθελά μας δημιουργούμε καταστάσεις απο εκεί που δέν υπάρχουν.
Για μένα όλα καλα.... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 24, 2015, 10:03:37 μμ »

Aνοίγω και εγώ τον υπολογιστή το απόγευμα και τί να δώ...
Μόνο εισβολή απο εξωγήινους δεν αναφέρθηκε οτι μπορεί  να συμβεί λόγο του πόστ.... Αναποφασιστικότητα
Ειλικρινά αισθάνομαι σαν την διαφήμιση της άλφα μπανκ που στο τέλος ο πρωταγωνιστής λέει: Tώρα εάν σου πώ οτι πάω να πληρώσω έναν λογαριασμό θα με πιστέψεις??... Κλάμα
Απο τα γραφόμενά σας κατάλαβα οτι μόνο ο πίπ έχει πιάσει το νόημα....
Ας τα πάρουμε τα πράγματα ανλυτικά...
Η αφορμή για την οποία ανοίχτηκε αυτό το πόστ είναι η σημαντική πτώση της τιμής του ρουβλίου.
Υποθετικά πάντα μιλώντας ένα όπλο ρωσικής κατασκευής που κόστιζε πέρσυ 37500 ρούβλια θα κοστίζει το ίδιο και φέτος.
Ναί αλλα πέρσυ τα 37500 ρούβλια αντιστοιχούσαν σε 1500 ευρώ ενώ φέτος σε 625 ευρώ.
Σκέπτομαι και εγώ οτι κάτι τέτοιο θα ήταν μεγάλη ευκαιρία για ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
Ομως δέν έχω ιδέα εάν όντως υπάρχουν καλά ρωσικά όπλα ή εάν συμβαίνει αυτό με τις τιμές.Κάτσε να ρωτήσω τα παιδιά εάν ξέρουν κάτι....
Γι αυτό λοιπόν ποστάρω το εξής...

Ανοίγω αυτό το θέμα επειδή είδα οτι υπάρχει κάποιο ενδιαφέρον
για αγορά ρώσικων όπλων.
Εδώ εάν θέλετε ποστάρετε διευθύνσεις τιμές και σχόλια ετσι ώστε να δούμε
μήπως υπάρξει έμπρακτο ενδιαφέρον να φέρουμε κάποια κομμάτια.....

Νόμιζα ότι θα καταλαβαίνατε.....δέν καταλάβατε όμως.....
Πρώτα έπρεπε (όσοι ενδιαφερόντουσαν) να βρούν ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΡΩΣΙΚΑ ΑΕΡΟΒΟΛΑ γιατί εάν δέν υπάρχουν ποιό το νόημα....
Μετά να δούμε οτι όντως οι τιμές σε ρούβλια έχουν παραμείνει στα περσινά επίπεδα αλλιώς πάλι δέν έχει νόημα....
Υστερα να δούμε ποιοί πραγματικά θα ενδιαφερόντουσαν για την ΝΟΜΙΜΗ αγορά τέτοιων όπλων....
Ολο αυτό για να συμβεί χρειάζεται σοβαρή έρευνα που δέν γίνεται σε μία μέρα....
Αντ αυτού σχεδών όλοι σας αρχίσατε ανάποδα......
Σαν κάτι δημοσιογράφους που ρωτάνε στην αρχή της σεζόν την μπαρτσελόνα ποιόν θα ήθελε αντίπαλο στον τελικό του champions legue.
Oταν και άν λοιπόν μπούν σε σειρά όλα τα παραπάνω πολύ ευχαρίστως να σας πώ και τον τρόπο της ΝΟΜΙΜΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ.
Παρακαλώ πρίν απαντήσετε να διαβάσετε προσεκτικά......μήν με βάζετε να ξαναγράφω γιατί η πληκτρολόγηση δέν είναι το δυνατό μου σημείο..
Εάν πάλι νομίζετε οτι ΟΛΟ το πόστ δέν έχει λόγο ύπαρξης παρακαλώ να το διαγράψετε ολόκληρο ΟΧΙ ΜΟΝΟΜΕΡΩΣ

ΥΓ: Ρε παιδιά έλεος.......https://www.youtube.com/watch?v=g_YgS2z6OQs
 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Φίλε Νίκο διάβασα προσεκτικά το μήνυμά σου, και αυτό που κατάλαβα είναι πως εσύ είσαι αυτός που τελικά δεν κατάλαβες το δικό μου μήνυμα... Συνεπώς και το γενικότερο πνεύμα του φόρουμ.

Άν κάποιος έχει γνώση (το γενικεύω επίτηδες) επάνω σε οποιοδήποτε θέμα, και έχει διάθεση, μπορεί να το μοιραστεί μαζί μας. Δε νομίζω πως χρειάζεται να σε παρακαλέσουμε για να μας πείς κάτι με το ζόρι. 



Φίλε diana (σε αποκαλώ έτσι γιατί δέν ξέρω το όνομά σου) μπορώ να μοιραστώ οποιαδήποτε νόμιμη γνώση κατέχω με οποιονδήποτε υπάρχει νόημα να την αποκτήσει.
Δηλαδή πχ δέν θα κάτσω να αναλύσω σε κάποιον που δέν οδηγεί μοτοσυκλέτα το γυροσκοπικό....
Ετσι και εδώ....χωρίς να ξέρω εάν κάποιος ενδιαφέρεται να του μιλήσω για την εισαγωγή που είναι το τελευταίο στάδιο?
Ο χριστόφορος που του είπα θα σου πώ στην έκθεση είχε εκφράσει την επιθυμία του σε άλλο πόστ και μου είχε δώσει να καταλάβω οτι ξέρει τί ακριβώς θέλει.
Γι αυτό του είπα θα σου πώ στην έκθεση....τόσο απλά....
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 24, 2015, 10:21:42 μμ »

Νικο τα ρουβλια επεσαν,δεν πιστευω ότι επεσαν και οι τιμες στα οπλα.Οταν το κρικετ πριν από 2 χρονια ειχε 800-850€ και τωρα εχει 1550€+,και παγκοσμια 1350+.Τα αλλα τα Ρωσικα 1550+ δεν βλεπω παιχνιδι στις τιμες.Μακαρι να κανω λαθος,και η κουβεντα για το θεμα μου αρεσει.Μπορει να βγει κατι καλο Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 24, 2015, 10:22:39 μμ »

Δεν έχει ουσία να το συνεχίσουμε, δεν καταλαβαινόμαστε.
Όλα καλά, δεν υπάρχει παρεξήγηση και πάμε παρακάτω.
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 24, 2015, 10:27:24 μμ »

νικόλα, όλοι αυτό καταλάβαμε, αλλά ψοφάμε κ λίγο για χαβαλε..

κανεις δεν εννόσησε για μη νομιμη εισαγωγη κτλ..

ομαδικη θα μπορουσε να γινει σαν συλλογος ισως κ αποστολη στον καθενα ξεχωριστα (εφοσον μεχρι 3 ο ενας μπορει..)

παντως αν το εντγκαν κανει μιση τιμη..ηρθε ο καιρος να παρω πσπ.. Σαρκασμός Σαρκασμός

Δεν εισαι ο μονος.Θα γεμισει το φορουμ με edgun Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5

Σελίδες: 1 2 [3] 4   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: