Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 24, 2024, 04:02:04 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Air Arms vs Weihrauch
Σελίδες: [1] 2 3 4   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Air Arms vs Weihrauch
Αποστολέας Μήνυμα
kdaffy
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 297



« στις: Μάιος 11, 2015, 11:13:21 μμ »

Εδω και 2-3 εβδομαδες κατοχος του προσπορτ σε 5,5 αλλα και του 95 μπορω να πω με παρρησια οτι δεν μπορεις να συγκρινεις ανομοια πραγματα. Καταρχην ειναι για διαφορετικη χρηση, το μεν 95 για ορθιος και ανοικτα σκοπευτικα και το ΑΑ για παγκο με γυαλι.
Απο θεμα ποιοτητας το 95 ειναι ετη φωτος πισω και δεν το λεω γιατι το υποτιμω (ισα ισα είναι καταπληκτικο αεροβόλο )  αλλα αν πιασεις και τα 2 θα καταλαβεις, αν ριξεις δε,  θα.συμφωνησεις μαζι μου απολυτα.
Ελπιζω να βρω χρονο να ανεβασω καμια φωτο με το νεο μου απόκτημα.


Send by my Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 edition) using Tapatalk
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #1 στις: Μάιος 11, 2015, 11:26:27 μμ »

Εδω και 2-3 εβδομαδες κατοχος του προσπορτ σε 5,5 αλλα και του 95 μπορω να πω με παρρησια οτι δεν μπορεις να συγκρινεις ανομοια πραγματα. Καταρχην ειναι για διαφορετικη χρηση, το μεν 95 για ορθιος και ανοικτα σκοπευτικα και το ΑΑ για παγκο με γυαλι.
Απο θεμα ποιοτητας το 95 ειναι ετη φωτος πισω και δεν το λεω γιατι το υποτιμω (ισα ισα είναι καταπληκτικο αεροβόλο )  αλλα αν πιασεις και τα 2 θα καταλαβεις, αν ριξεις δε,  θα.συμφωνησεις μαζι μου απολυτα.
Ελπιζω να βρω χρονο να ανεβασω καμια φωτο με το νεο μου απόκτημα.


Send by my Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 edition) using Tapatalk


Kωστα καλοριζικο και καλοριχτο το ps.

Σε καρυδια είναι....βαλε καμια φωτο Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #2 στις: Μάιος 12, 2015, 08:47:07 πμ »

Τι φωτό;;;
Ανασκόπηση του όπλου σε νέο θέμα  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
kdaffy
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 297



« Απάντηση #3 στις: Μάιος 12, 2015, 09:15:29 πμ »

παιδες καρυδια ειναι και ειναι πανεμορφη. Σας υπόσχομαι πληρη ανασκόπηση οταν αδειασω.

Sent from my Samsung Galaxy Note 3 using Tapatalk
Καταγράφηκε
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #4 στις: Μάιος 13, 2015, 01:34:01 μμ »

Εδω και 2-3 εβδομαδες κατοχος του προσπορτ σε 5,5 αλλα και του 95 μπορω να πω με παρρησια οτι δεν μπορεις να συγκρινεις ανομοια πραγματα. Καταρχην ειναι για διαφορετικη χρηση, το μεν 95 για ορθιος και ανοικτα σκοπευτικα και το ΑΑ για παγκο με γυαλι.
Απο θεμα ποιοτητας το 95 ειναι ετη φωτος πισω και δεν το λεω γιατι το υποτιμω (ισα ισα είναι καταπληκτικο αεροβόλο )  αλλα αν πιασεις και τα 2 θα καταλαβεις, αν ριξεις δε,  θα.συμφωνησεις μαζι μου απολυτα.
Ελπιζω να βρω χρονο να ανεβασω καμια φωτο με το νεο μου απόκτημα.

E οχι και ετη φωτος φιλε μου . Διαβαζουν και νεοι . Σιγουρα ειναι το ποιο ομορφο ελατηριου ,
εχει καρυδια [ οχι ολα ] εχει καλο μπλουινγκ , και σωθικα ποιο προσεγμενα μαμα αλλα .  .  .
Εαν βαλεις και τα δυο και ριχνουν ασταματητα , δε ξερω ποιο θα παραδωσει πρωτο και μαλλον με απειρη διαφορα απ΄το τελευταιο  Στριφογύρισμα ματιών  
Εκτος αυτου πηρες ενα οπλο καραφτιαγμενο , και το συγκρινεις  με ενα 95αρι μαμισιο , χωρις να εχεις ριξει με φτιαγμενα 95αρια .
Οτι και να λεμε ομως καλοριζικο σου να΄ναι , αλλα απλα οι συγκρισεις μεταξυ των δυο καλυτερων εργοστασιων αεροβολων ειναι
υποκειμενικες  για το λογο , οτι το καθε μοντελο υπαρχει για να καλυψει αυτο που θελει να κανει ο χρηστης  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #5 στις: Μάιος 13, 2015, 02:05:33 μμ »

Ας διαβαζου και νεοι και παλιοι και ας κρατησου ένα πραγμα.Το ps απευθυνεται σε κατασταλαγμένους αεροβολαδες,ειναι ακριβο αλλα και ποιοτικο οπλο,θελει σωστη συμπεριφορα από τον χρηστη,( ειδικα όταν είναι πολλα ποδολιβρα)δεν θελει βανδαλισμούς,δεν είναι για να αλλαζει πολλα χερια....του τυπου δωσε ρε μαλακα να ριξω μια κλπ.Δεν ριχνεις 500αρες γιατι θα σου γα@@σει τα χερια(ο μοχλος είναι ένα π αλουμινενιο),εχει και μια ευαισθησια στην βιδα(αυτή είναι και η αχιλλειος πτερνα του προσπορτ) που κραταει τον μοχλο οπλισης που θελει συχνα ελενχο η βαζουν μια σπειροκολλα.
Το οπλο το ειχα για 2 χρονια Άνεση Άνεση

Το 95 για να το φτιαξεις να ριχνει ακουστικα και όχι σκοπευτικα σαν το ps,θελει +350€
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 13, 2015, 02:45:14 μμ από Christopher » Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #6 στις: Μάιος 13, 2015, 03:08:43 μμ »

Ας διαβαζου και νεοι και παλιοι και ας κρατησου ένα πραγμα.Το ps απευθυνεται σε κατασταλαγμένους αεροβολαδες,ειναι ακριβο αλλα και ποιοτικο οπλο,θελει σωστη συμπεριφορα από τον χρηστη,( ειδικα όταν είναι πολλα ποδολιβρα)δεν θελει βανδαλισμούς,δεν είναι για να αλλαζει πολλα χερια....του τυπου δωσε ρε μαλακα να ριξω μια κλπ.Δεν ριχνεις 500αρες γιατι θα σου γα@@σει τα χερια(ο μοχλος είναι ένα π αλουμινενιο),εχει και μια ευαισθησια στην βιδα(αυτή είναι και η αχιλλειος πτερνα του προσπορτ) που κραταει τον μοχλο οπλισης που θελει συχνα ελενχο η βαζουν μια σπειροκολλα. Το οπλο το ειχα για 2 χρονια Άνεση Άνεση
Το 95 για να το φτιαξεις να ριχνει ακουστικα και όχι σκοπευτικα σαν το ps,θελει +350€


Αυτο λεω κι εγω ποιο πανω Χριστοφ χωρις ν΄αμφισβητω την ομορφια του ps  Κλείσιμο ματιού
Εγω θελω ενα οπλο ποιοτικο , ν΄αντεχει σε βανδαλισμους [ δηλ. ξεσκισμα σε βολες  ] , να ριχνω 1000 αρες χωρις να φοβαμαι  Στριφογύρισμα ματιών ,
να μη στερει σε ακριβια κλπ .  .  . κι ας μην ειμαι κατασταλαγμενος αεροβολας , οπως και τοσοι που δε κατεχουν αυτο το οπλο .
Το 95αρι δε θελει 350ευρω να γινει οπλο . Δε ξερω που προκυπτει αυτο το ποσο  Απορία Στο πιστονι με μπατονινγκ ;
Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #7 στις: Μάιος 13, 2015, 03:34:51 μμ »

Ετσι ετσι τετοια να ακουω να βγαζω καντιλια......... ακου εκει 350 ευρω για βελτιωση ελατηριου παρακαλω Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Εγω λεω να παρετε ενα *τετραμπουρδελο με 3,5 κατοσταρικα και να του πιειτε το λαδι στης βολες οπως ειναι κουτα χωρις πολλα πολλα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός



* ΑΤ44
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #8 στις: Μάιος 13, 2015, 04:24:43 μμ »

Ετσι ετσι τετοια να ακουω να βγαζω καντιλια......... ακου εκει 350 ευρω για βελτιωση ελατηριου παρακαλω Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Εγω λεω να παρετε ενα *τετραμπουρδελο με 3,5 κατοσταρικα και να του πιειτε το λαδι στης βολες οπως ειναι κουτα χωρις πολλα πολλα  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός



* ΑΤ44

+1000
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Γιάννης Κιο.
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4304



« Απάντηση #9 στις: Μάιος 13, 2015, 06:18:54 μμ »

+1000 για αυτο τα εχω 2 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

HW 97K
AT 44 4.5 
Stoeger X20 , TSS Β10 , Crossman 1377
Slavia 631 Lux
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #10 στις: Μάιος 13, 2015, 06:40:20 μμ »

320 € εχει ένα v glide για το 97 και να το βαλεις μονος σου Άνεση Άνεση

250€ με τα μεταφορικα εχει το κιτ για το 95,σωληνας από προσπορτ+μπαφλες =100€ και να τα βαλεις μονος σου,εαν τα βαλει καποιος ειδικος παμε μακρια.Θα ριχνει όμως το 95αρι σαν του Α63,αν σας αρεσει πως ριχνει...τι κανει στο χαρτι δεν ξερω,τον ρωτάτε τιμη Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Με λιγα λογια,το 95 δεν μπορει να γινει προσπορτ.Το 97 με 350+ κατι μπορει να κανει Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


Παιδια όλα αυτά εχουν να κανουν με το ακουστικο κοματι και την ασθηση του ριξιματος του προσπορτ.

Στο θεμα χαρτι,θα ηθελα το προσπορτ και το ΤΧ να φορανε κανες weihrauch Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Yγ,τα ειχα τα οπλα, εχω τα περισσοτερα, και τα ξερω  Άνεση Άνεση

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 13, 2015, 07:23:02 μμ από Christopher » Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
xarris32
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 481



« Απάντηση #11 στις: Μάιος 13, 2015, 08:11:50 μμ »

Χριστόφορε από ότι έχω καταλάβει αυτό που λες για της κάνες των air arms είναι επειδή οι κανες είναι κοντές και είναι πιο ευαίσθητες θέλουν προσοχή και επηρεάζονται πιο εύκολα όχι ότι είναι κακες εεεε;;;;
Καταγράφηκε

weihrauch hw 95 4.5
ΕΝΑ ΣΤΡΕΜΜΑ ΣΤΟ ΣΦΥΡΙ ΕΝΑ DATSUN ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ
Karizma
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1441


Weihrauch Fun-boy


« Απάντηση #12 στις: Μάιος 13, 2015, 08:22:18 μμ »

Χριστόφορε από ότι έχω καταλάβει αυτό που λες για της κάνες των air arms είναι επειδή οι κανες είναι κοντές και είναι πιο ευαίσθητες θέλουν προσοχή και επηρεάζονται πιο εύκολα όχι ότι είναι κακες εεεε;;;;

Ποσο κακη μπορει να ειναι μια Lothar Walther Match Grade καννη ;;;  Απορία Απορία Απορία
Καταγράφηκε

Anschütz LG 380 Match
AA TX200 MK3 4,5mm
Weihrauch HW35E 4,5mm
Weihrauch HW97KT 4,5mm
Weihrauch HW97K Laminate 5,5mm
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #13 στις: Μάιος 13, 2015, 08:29:03 μμ »

Χριστόφορε από ότι έχω καταλάβει αυτό που λες για της κάνες των air arms είναι επειδή οι κανες είναι κοντές και είναι πιο ευαίσθητες θέλουν προσοχή και επηρεάζονται πιο εύκολα όχι ότι είναι κακες εεεε;;;;

Ποσο κακη μπορει να ειναι μια Lothar Walther Match Grade καννη ;;;  Απορία Απορία Απορία


Κακες δεν είναι,δεν νομιζω όμως ότι είναι και match grade σε αεροβόλα σειρας.

Φιλος που ψαχνει match grade είναι ετοιμος να δωσει  350€.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Karizma
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1441


Weihrauch Fun-boy


« Απάντηση #14 στις: Μάιος 13, 2015, 08:30:06 μμ »

Χριστόφορε από ότι έχω καταλάβει αυτό που λες για της κάνες των air arms είναι επειδή οι κανες είναι κοντές και είναι πιο ευαίσθητες θέλουν προσοχή και επηρεάζονται πιο εύκολα όχι ότι είναι κακες εεεε;;;;

Ποσο κακη μπορει να ειναι μια Lothar Walther Match Grade καννη ;;;  Απορία Απορία Απορία


Κακες δεν είναι,δεν νομιζω όμως ότι είναι και match grade σε αεροβόλα σειρας.

Φιλος που ψαχνει match grade είναι ετοιμος να δωσει  350€.

Τσεκαρε το Χριστοφορε!!!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Anschütz LG 380 Match
AA TX200 MK3 4,5mm
Weihrauch HW35E 4,5mm
Weihrauch HW97KT 4,5mm
Weihrauch HW97K Laminate 5,5mm

Σελίδες: [1] 2 3 4   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: