Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 16, 2024, 02:13:17 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

3ο Παγκόσμιο Κύπελλο Τυφεκίου & Πιστολιού
Σελίδες: [1]   Κάτω
  Εκτύπωση  

  3ο Παγκόσμιο Κύπελλο Τυφεκίου & Πιστολιού
Αποστολέας Μήνυμα
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14264


A2R (addicted to recoil)


« στις: Ιούλιος 04, 2015, 11:14:33 μμ »

Η Σοφία Θεοδώρου δηλώνει απογοητευμένη που βρέθηκε ξαφνικά εκτός Ε.Ο
Η πρωταθλήτρια σκοπεύτρια στο αεροβόλο τυφέκιο, Σοφία Θεοδώρου, άνοιξε τα χαρτιά της και μίλησε για την απογοήτευση που ένιωσε όταν τελικά πληροφορήθηκε πως δεν θα συμμετάσχει στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Γερμανίας αν και αποτελεί μέλος της εθνικής ομάδας του σταθερού στόχου.

Αρχικά η σκοπεύτρια από την Κατερίνη, Σοφία Θεοδώρου, επιλέχθηκε από την Σκοπευτική Ομοσπονδία Ελλάδος ως μέλος της εθνικής ομάδας ώστε να αγωνιστεί στο 3ο Παγκόσμιο Κύπελλο Τυφεκίου & Πιστολιού, από 26 Μαΐου έως 02 Ιουνίου, στο Μόναχο της Γερμανίας. Επίσης, ενημερώθηκε γραπτώς από την Ομοσπονδία για τη συμμετοχή της στη μεγάλη αυτή διοργάνωση, αλλά τελευταία στιγμή βρέθηκε εκτός εθνικής ομάδας.

Στο διάστημα που μεσολάβησε μέχρι να διαπιστώσει ότι δεν θα ακολουθήσει την εθνική ομάδα του σταθερού στόχου, η Σοφία θυσίασε σημαντικές ώρες από τις σπουδές της ώστε να καταφέρει να προετοιμαστεί κατάλληλα. Απογοήτευση και πικρία είναι τα συναισθήματα που κυριάρχησαν με την παραμονή της Σοφίας εκτός του Παγκόσμιου Κυπέλλου. Σε συνέντευξη που έδωσε η αθλήτρια σε τοπική αθλητική ιστοσελίδα της Πιερίας αποκαλύπτει:

«Μέχρι σήμερα η Ομοσπονδία παρά τις δυσμενείς οικονομικές συνθήκες που επικρατούν στην Ελλάδα, με έχει στηρίξει ποικιλοτρόπως σε όλη την την αγωνιστική μου πορεία και θα ήθελα να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου για τις διευκολύνσεις αυτές. Παρόλα αυτά το συμβάν με το Κύπελλο του Μονάχου (26 Μαΐου – 2 Ιουνίου) με έχει πικράνει πολύ.
Δηλώνω απογοητευμένη από τη ΣΚΟΕ διότι δεν ενημερώθηκα εγκαίρως ότι δε θα συμμετάσχω στο Κύπελλο παρά το γεγονός ότι αρχικά ήμουν επιλεγμένη να αγωνιστώ ως μέλος της εθνικής ομάδας σε όλη τη σειρά των Παγκοσμίων Κυπέλλων. Είχα διαμορφώσει όλο το πρόγραμμά μου τόσο το προπονητικό όσο και της σχολής μου σύμφωνα με τις ανάγκες των αγώνων και χωρίς να το καταλάβω βρέθηκα στο κενό και εκτεθειμένη. Έχω κάνει κυριολεκτικά κατάθεση ψυχής για το άθλημά μου και  αυτή η ανευθυνότητα της ομοσπονδίας με έχει φθείρει αφού αν μη τι άλλο όφειλαν να με ενημερώσουν εγκαίρως.
Όσον αφορά τη σχολή μου, οι συνέπειες είναι δραματικές αφού έθεσα ως προτεραιότητα την καλή μου παρουσία στους αγώνες μένοντας πολύ πίσω στις υποχρεώσεις μου απέναντι στη σχολή, με αποτέλεσμα να πρέπει τώρα να καταβάλλω υπεράνθρωπη προσπάθεια για να καλύψω το χαμένο έδαφος. Αυτή την εποχή δεν υπάρχουν αγώνες μέχρι και το τέλος του καλοκαιριού. Παρ” όλα αυτά εγώ κάνω μια ελαφριά συντήρηση χωρίς εντατικούς ρυθμούς προπονήσεων, δίνοντας έμφαση στη σχολή μου.
Θα επανέλθω δριμύτερη μέσα από το πρόγραμμα των προπονήσεων όταν έρθει η ώρα. Ένα πρόγραμμα το οποίο σχεδιάζω και ακολουθώ μόνη μου. Κλείνοντας θέλω να πω ότι  έχω πίστη στον εαυτό μου, ξέρω τις δυνατότητες μου και δεν έχω να αποδείξω τίποτε σε κανέναν.»

Διαβάστε εδώ
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον

Σελίδες: [1]   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: