Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 29, 2024, 10:59:15 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Η ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
Σελίδες: 1 ... 34 35 [36] 37 38 39   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Η ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
Αποστολέας Μήνυμα
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26579



« Απάντηση #525 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 09:24:05 πμ »

Εάν πάρω ένα για σένα θα κάνεις στάση εδώ για να το πάρεις?


Ίιιισως τον Μάρτη που θα ξανανέβω Β. Ελλάδα, ααααν δω ότι προλαβαίνω...  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar 60SR .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #526 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 01:11:52 μμ »

Τότε ίιιιιισως το παραγγείλω.... Σαρκασμός
Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26579



« Απάντηση #527 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 01:28:47 μμ »

Τότε ίιιιιισως το παραγγείλω.... Σαρκασμός


 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar 60SR .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #528 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 02:05:18 μμ »

To παράγγειλα.... Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο........+ άλλο ένα extra
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #529 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 02:11:53 μμ »

To παράγγειλα.... Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο........+ άλλο ένα extra

ΜΟΝΟ 2 Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26579



« Απάντηση #530 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 02:12:45 μμ »

To παράγγειλα.... Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο........+ άλλο ένα extra


 Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar 60SR .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #531 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 02:14:32 μμ »

Νικο,αν μοιραζουμε μαχαιρακια,μπορει να ξανα φτιαξει ο συλλογος Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #532 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 02:49:19 μμ »

Eάν είναι με 0.70 ευρώ το άτομο να φτιάχνουμε σύλλογο τότε να φέρω καμμιά 100αριά.... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #533 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 04:10:03 μμ »

Eάν είναι με 0.70 ευρώ το άτομο να φτιάχνουμε σύλλογο τότε να φέρω καμμιά 100αριά.... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Φερε και θα φτιαξουμε συλλογο με πολεμικες τεχνες Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #534 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 05:37:21 μμ »

Θα απειλούμε τα καλυκάκια με μαχαίρι... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
jmj1969
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 15


« Απάντηση #535 στις: Νοέμβριος 22, 2016, 05:12:51 πμ »

καλησπέρα κι από μένα.
αν και διαβάζω κάμποσον καιρό τα θέματα του φορουμ, αυτή είναι η πρ'ωτη φορά που γράφω.
την αφορμή την πήρα από το mcgyver που αγόρασε πρόσφατα το gs 1250. το όπλο αυτό το έχω στην κατοχή μου από τον Αύγουστο και έχω δοκιμάσει κάμποσων λογιών σφαιράκια μέχρι να μάθω ποιά του αρέσουν. στο δικό μου,  που είναι το .177, η κάνη αγαπά περισσότερο τα μπαρακούντα, καταφέρνοντάς το να κάνει γκρουπάκια των 2σεντ στα 10 μ και περίπου στα 20 σεντ στα 20 με διόπτρα. το μεγαλύτερο μέρος όμως αυτής της επίδοσης το φέρω εγώ, αφού αυτό ήταν το πρώτο μου αεροβόλο.
το όπλο είναι βαρύ, γύρω στα 3,8 κιλά, πράγμα που βοηθά στην κάπως χαμηλότερη ανάκρουση.
επειδή όμως είναι κινέζικο και η ποιότητά του είναι χαμηλότερη από πολλά άλλα, μου παρουσίασε απ΄ την αρχή πρόβλημα στο πίσω ανοιχτό σκοπευτικό, το οποίο ήταν τελείως εκτός πραγματικότητας, αφού για να μπορέσω να χτυπώ κοντά στο σημείο που σημάδευα, όχι μόνο πήγα τέρμα αριστερά με το κομβίο του wintage τις δύο φωτεινές κουκίδες, αλλά αναγκάστηκα να του <<φάω>> εσωτερικά τη βάση και να το φέρω σε γωνία σε σχέση με τον άξονα της κάνης. τελικά το πρόβλημα λύθηκε με το ξήλωμά του εντελώς πάνω από το όπλο και την αγορά διόπτρας.
 το δεύτερο πρόβλημα που παρουσίασε, ήταν το σπάσιμο του πτερυγίου της σκανδάλης από την μια πλευρά που περνούσε ο πύρος που το κρατούσε πάνω στον μηχανισμό, οπότε το όπλο πήγε στον Κύργια για αντικατάσταση.
έχοντας πάθει στέρηση από τον καιρό που ήταν ανενεργό, αφού νέα πτερύγια έφερε ο αντιπρόσωπος μετά από ένα μήνα,  την νεκρή αυτή περίοδο, αγόρασα από ένα κατάστημα του Ηρακλείου ένα hatsan 99 .22 που του είχε μείνει αμανάτι, σε λίγο χαμηλότερη τιμή από την τιμή που τα πουλά και με δώρο ένα κουτί βληματάκια. με τη διόπτρα, τα γκρουπάκια συνεχίστηκαν το ίδιο, αν και το hatsan μου δίνει την εντύπωση του πιο <<μανιτζέβελου>> όπλου.
 δοκιμάζοντας μερικά διαφορετικά βλήματα, κατέληξα στα hn ftt και τα μπαρακούντα.
 το μόνο πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε πριν λίγο καιρό, ήταν στη διόπτρα, αφού το σταυρόνημα άρχισε να παίρνει στροφές μέσα στο σώμα της και σε κάποιες στιγμές, στο στόχο, αντί για σταυρό έβλεπα (και συνεχίζω να βλέπω πότε πότε) ένα <<Χ>>. ο πωλητής, μετά από ερώτησ'η μου, επικοινώνησε με την εταιρεία, η οποία απάντησε ότι δεν έχει ακούσει να έχει συμβεί κάτι τέτοιο στο παρελθόν, και μου επιστρέψανε περίπου το μισό ποσό από την τιμή της, οπότε πήρα μια νέα και η παλιά ξαναπήρε τη θέση της στο gs 1250.
προς το παρόν, το έχω ακόμα στην κατοχή μου, αλλά θα το δώσω σε ένα φίλο, με αντάλλαγμα τη βοήθειά του στον καθαρισμό ενός κήπου που έχει ρημάξει χρόνια τώρα και θα τον χρησιμοποιούμε σαν σκοπευτήριο, αφού και έξω από κατοικημένη περιοχή είναι μέσα σε μια ρεματιά με ρουμάνι τριγύρω, και έχει μήκος γύρω στα 50 μέτρα, οπότε θα μπορώ να εξακηθώ και σε κάπως μακρινές βολές και όχι μόνο σε 10μ στο σπίτι ή σε 20μ σε ένα άλλο χωραφάκι που μου είχε παραχωρηθεί από ένα γνωστό μου. το κακό είναι, ότι δουλεύοντας σε δυο δουλειές, μπορώ να πηγαίνω μόνο σαββατοκύριακα και αυτό όχι πάντα.
επιστρέφοντας στο tss gs-1250, ίσως και επειδή είναι το πρώτο αεροβόλο που αγόρασα, θα το έπαιρνα και σε .22 αν δεν είχα βρει αυτό το φορουμ και το έτερο, το αεροβόλο.γκρ. τώρα, μάλλον θα κατέληγα στο hatsan, όσο κι αν πολλοί στο παρόν φορουμ αλλά και στο άλλο θα με προέτρεπαν για weihrauh 97, 80, 100 κ.ά. τα συγκεκριμέα όπλα θα τα αγόραζα, ΜΟΝΟ αν η τιμή τους ήταν η ίδια ή 10 ως 20 € ακριβότερη από το δικό μου, αφού ΟΛΑ (κατά τη γνώμη μου) τα γερμανικά προϊόντα, για την ποιότητα που προσφέρουν είναι ΠΟΛΥ υπερτιμημένα. στο κάτω κάτω, καλύτερα να αλλάξω 10 φιατάκια σε 10 χρόνια επειδή έτσι μου κ@ύλωσε και να τα βάλω στη γραμμή, παρά μια μερσεντέ, για να μην λυπάμαι να τα πάω οπουδήποτε, όπως κάνουν οι τουρίστες στα ενοικιαζόμενα και να μην παθαίνω απανωτά εγκεφαλικά και εμφράγματα κάθε φορά που δω μια γρατζουνιά στην πόρτα ή πάθουν κάτι.
Καταγράφηκε

HATSAN 99 ,22
TSS B2-4 ,177
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #536 στις: Νοέμβριος 22, 2016, 08:43:01 πμ »

Καλημερα jmj 1969,αν σου αρεσουν τα οπλα που εχεις και κανεις το κεφι σου,η οποιαδηποτε κουβεντα και να γινει θα ειναι περιτη Χαμόγελο
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
despot
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 272


You might be an Airgunner if ...


« Απάντηση #537 στις: Νοέμβριος 22, 2016, 02:46:52 μμ »


 το μόνο πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε πριν λίγο καιρό, ήταν στη διόπτρα, αφού το σταυρόνημα άρχισε να παίρνει στροφές μέσα στο σώμα της και σε κάποιες στιγμές, στο στόχο, αντί για σταυρό έβλεπα (και συνεχίζω να βλέπω πότε πότε) ένα <<Χ>>. ο πωλητής, μετά από ερώτησ'η μου, επικοινώνησε με την εταιρεία, η οποία απάντησε ότι δεν έχει ακούσει να έχει συμβεί κάτι τέτοιο στο παρελθόν, και μου επιστρέψανε περίπου το μισό ποσό από την τιμή της, οπότε πήρα μια νέα και η παλιά ξαναπήρε τη θέση της στο gs 1250.


... πάλι καλά που πήρες πίσω τα μισά, δεν έφταιγε το οπτικο απλά το όπλο σου την έσπασε  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #538 στις: Νοέμβριος 22, 2016, 02:53:37 μμ »


 το μόνο πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε πριν λίγο καιρό, ήταν στη διόπτρα, αφού το σταυρόνημα άρχισε να παίρνει στροφές μέσα στο σώμα της και σε κάποιες στιγμές, στο στόχο, αντί για σταυρό έβλεπα (και συνεχίζω να βλέπω πότε πότε) ένα <<Χ>>. ο πωλητής, μετά από ερώτησ'η μου, επικοινώνησε με την εταιρεία, η οποία απάντησε ότι δεν έχει ακούσει να έχει συμβεί κάτι τέτοιο στο παρελθόν, και μου επιστρέψανε περίπου το μισό ποσό από την τιμή της, οπότε πήρα μια νέα και η παλιά ξαναπήρε τη θέση της στο gs 1250.


... πάλι καλά που πήρες πίσω τα μισά, δεν έφταιγε το οπτικο απλά το όπλο σου την έσπασε  Κλείσιμο ματιού

Συνδυασμός πραγμάτων ήταν. Λίγο το όπλο, λίγο η βάση της διόπτρας και φυσικά και η ίδια η διόπτρα...
Καταγράφηκε
xerxis
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 52



« Απάντηση #539 στις: Νοέμβριος 26, 2016, 12:19:09 πμ »

 Σαν παιδί κι εγώ (με καθυστέρηση καμία 40 χρόνια) είπα να στείλω ένα γράμμα στον άγιο Βασίλη. Αλλά λόγω της ηλικίας μου έκανα λάθος τη διεύθυνση.  Όμως νομίζω ότι παράγγειλα το σωστό παιχνίδι.


http://bull-pup.com/komplekt-bullpap-dlya-hatsan-bt-65-vlagostoykaya-fanera-ebenovoe-der-kb65-4.html
Καταγράφηκε

έρωτας με την πρώτη ματιά

Σελίδες: 1 ... 34 35 [36] 37 38 39   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: