Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 29, 2024, 12:23:35 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Διαδικασία απόκτησης σκοπευτικής διόπτρας
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 26   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Διαδικασία απόκτησης σκοπευτικής διόπτρας
Αποστολέας Μήνυμα
tmax yamaha
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 77



« Απάντηση #120 στις: Μάιος 09, 2017, 12:57:22 μμ »

Κριμα σε αυτους που προσπαθουν πραγματικα
νταξει δεν θα το προδικασουμε ουτε θελω να μαστε απαισιοδοξοι....Απλα ολοι θα πρεπει να αναλογιστουμε της ευθυνης μας.
Καταγράφηκε

μαθε τεχνη και αστηνε......................
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #121 στις: Μάιος 09, 2017, 01:08:49 μμ »

Εμαι σε συλλογο πιστευω και από τους καλους που το τρεχουν το θεμα,εχω καρτα ΣΚΟΕ ,και είμαι σε αναμονη. Χαμόγελο
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Γιαννης Κ.
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 307



« Απάντηση #122 στις: Μάιος 09, 2017, 01:31:17 μμ »

Προσωπικα με ενδιαφερει πολυ το FT, αλλα το οικονομικο θεμα με συγκρατει. Οσο και να λεμε οτι η συμμετοχη μετραει, θα ηθελα, αν λαβω μερος σε αγωνα, να ξερω οτι δεν φταιει ο εξοπλισμος μου που ηρθα τελευταιος. Οσο για τους αγωνες στην κεντρικη Ελλαδα, εχω δει φωτογραφιες απο τον Πυργετο και τους ζηλεψα, αλλα για 'μας εδω στην Αττικη ειναι ταξιδι με διανυκτερευση.
Καταγράφηκε
Γιαννης Κ.
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 307



« Απάντηση #123 στις: Μάιος 09, 2017, 01:36:19 μμ »

....και να προσθεσω οτι δεν χρησιμοποιω οπτικο, προτιμω να ριχνω με ανοικτα σκοπευτικα, αλλα μου αρεσει το FT και μονο για αυτο θα εβαζα οπτικο σε οπλο.
Καταγράφηκε
diana350magnum
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2952


Nothing is impossible, impossible is nothing...


« Απάντηση #124 στις: Μάιος 09, 2017, 01:46:42 μμ »

Προσωπικα με ενδιαφερει πολυ το FT, αλλα το οικονομικο θεμα με συγκρατει. Οσο και να λεμε οτι η συμμετοχη μετραει, θα ηθελα, αν λαβω μερος σε αγωνα, να ξερω οτι δεν φταιει ο εξοπλισμος μου που ηρθα τελευταιος. Οσο για τους αγωνες στην κεντρικη Ελλαδα, εχω δει φωτογραφιες απο τον Πυργετο και τους ζηλεψα, αλλα για 'μας εδω στην Αττικη ειναι ταξιδι με διανυκτερευση.

Επειδή ακριβώς αυτό ήταν και το δικό μου κόλλημα, σε λίγες μέρες θα δείτε ένα "σκοπευτικό"  πακέτο με κάτω απο 700 ευρώ, με το οποίο θα κάνω τα πρώτα μου δειλά βήματα σε αυτό το άθλημα.

Οπότε θεωρώ πως αρκετά οικονομικά μπορείς να στήσεις έναν αξιοπρεπή εξοπλισμό που θα σου δώσει τη χαρά της συμμετοχής και μάλιστα με αρκετές αξιώσεις.
Καταγράφηκε
sal4680461
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 73


« Απάντηση #125 στις: Μάιος 09, 2017, 02:51:56 μμ »

Προσωπικα με ενδιαφερει πολυ το FT, αλλα το οικονομικο θεμα με συγκρατει. Οσο και να λεμε οτι η συμμετοχη μετραει, θα ηθελα, αν λαβω μερος σε αγωνα, να ξερω οτι δεν φταιει ο εξοπλισμος μου που ηρθα τελευταιος. Οσο για τους αγωνες στην κεντρικη Ελλαδα, εχω δει φωτογραφιες απο τον Πυργετο και τους ζηλεψα, αλλα για 'μας εδω στην Αττικη ειναι ταξιδι με διανυκτερευση.
εχει και αγωνες στην κορινθο!!!!!!!!!!!!!!!!
Καταγράφηκε
Φραγκίσκος
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1184


« Απάντηση #126 στις: Μάιος 09, 2017, 03:07:32 μμ »


[/quote]
Όμως δεν είναι διπλα στο σπιτι μου και πρεπει να γινει μεταφορα με αυτοκινητο,μια στραβη αν γινει στον δρομο θα πρεπει να αποδειξω ότι δεν είμαι ροζ ελεφαντας,μπορει να το καταφερω σαν νεαρος και ομορφοπαιδο που ειμαι ;)αν όχι.....την κατσαμε την βαρκα.

Σαν εμενα νομιζω σκέφτονται πολλοι.

Για αυτό γρηγορα οι αδειες ,και όχι βουνα και παρανομιες αλλα νομιμα σκοπευτήρια.
[/quote]

Για μένα αυτό είναι το σπουδεότερο ....Το ξεκίνησα να οργανωθώ και πάλι έκανα πίσω
Καταγράφηκε
tmax yamaha
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 77



« Απάντηση #127 στις: Μάιος 10, 2017, 08:51:41 πμ »

Προσωπικα με ενδιαφερει πολυ το FT, αλλα το οικονομικο θεμα με συγκρατει. Οσο και να λεμε οτι η συμμετοχη μετραει, θα ηθελα, αν λαβω μερος σε αγωνα, να ξερω οτι δεν φταιει ο εξοπλισμος μου που ηρθα τελευταιος. Οσο για τους αγωνες στην κεντρικη Ελλαδα, εχω δει φωτογραφιες απο τον Πυργετο και τους ζηλεψα, αλλα για 'μας εδω στην Αττικη ειναι ταξιδι με διανυκτερευση.

Επειδή ακριβώς αυτό ήταν και το δικό μου κόλλημα, σε λίγες μέρες θα δείτε ένα "σκοπευτικό"  πακέτο με κάτω απο 700 ευρώ, με το οποίο θα κάνω τα πρώτα μου δειλά βήματα σε αυτό το άθλημα.

Οπότε θεωρώ πως αρκετά οικονομικά μπορείς να στήσεις έναν αξιοπρεπή εξοπλισμό που θα σου δώσει τη χαρά της συμμετοχής και μάλιστα με αρκετές αξιώσεις.
ΕΤΣΙ ειναι Γιωργη δεν χρειαζονται τεζα λεφτα......
Καταγράφηκε

μαθε τεχνη και αστηνε......................
tmax yamaha
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 77



« Απάντηση #128 στις: Μάιος 10, 2017, 08:52:09 πμ »

Προσωπικα με ενδιαφερει πολυ το FT, αλλα το οικονομικο θεμα με συγκρατει. Οσο και να λεμε οτι η συμμετοχη μετραει, θα ηθελα, αν λαβω μερος σε αγωνα, να ξερω οτι δεν φταιει ο εξοπλισμος μου που ηρθα τελευταιος. Οσο για τους αγωνες στην κεντρικη Ελλαδα, εχω δει φωτογραφιες απο τον Πυργετο και τους ζηλεψα, αλλα για 'μας εδω στην Αττικη ειναι ταξιδι με διανυκτερευση.
εχει και αγωνες στην κορινθο!!!!!!!!!!!!!!!!

+1000
Καταγράφηκε

μαθε τεχνη και αστηνε......................
tmax yamaha
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 77



« Απάντηση #129 στις: Μάιος 10, 2017, 09:00:40 πμ »

ξεκινανε να γινονται ωραια πραγματα.ΣΚΟΕ πρωταθλημα ΑΟΦΑ πρωταθλημα ΩΡΙΩΝ πρωταθλημα.Το 2017  ειναι γεματο αγωνες.Ειναι μια κομβικη χρονια για να παρουν στα σοβαρα το αεροβολο και ναι να μην μας βλεπουν σαν οτι να ναι.Βεβαια ολα αυτα προυποθετουν κοσμο και αρκετες συμετοχες,ωστε να φανει το αεροβολο στην ΕΛΛΑΔΑ.....Σιγουρα θα πρεπει να παρθουν αποφασεις και ρισκα για την μεταφορα τον οπλων κλπ.Πριν απο καθε αγωνα υπαρχει χρονος μηδενισμου.Ας βγουν τα οπτικα απ τα οπλα κατα την μεταφορα και αφου υπαρχει καρτα σκοε και οι αγωνες ειναι δηλωμενη απλα λες οτι κυριοι παω στο ταδε μερος το οποιο εχει σκοπευτικο αγωνα ανοιχτου πεδιου με αεροβολο,Οριστε η καρτα σκοπευτη.....Αυτο βεβαια δεν ξερω κατα ποσο σου εξασφαλιζει κατι αλλα πρωσοπικα αυτο κανω και θα κανω,μεχρι νεοτερας.....Απλα νομιζω οτι οσο περισσοτερο κοσμο δουνε σε αγωνες και ενδιαφερων τοσο ποιο γρηγορα θα τρεξουν και τα πραματα....
Καταγράφηκε

μαθε τεχνη και αστηνε......................
blackxx
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 398



« Απάντηση #130 στις: Μάιος 10, 2017, 09:06:55 μμ »


Έτσι ακριβώς ......

Εάν η ΣΚ.Ο.Ε. δει φέτος 15 άτομα στους αγώνες του χρόνου θα πει "άντε ρε που θέλετε και Πρωτάθλημα".
Σε κουβέντα που έγινε το Σάββατο στο σεμινάριο Κριτών F.T. χρησιμοποίησα την λέξη "επιστράτευση".
Τόσα χρόνια παρακαλάμε να μας πάρουν στα σοβαρά, τώρα που έγινε έχουμε ΟΛΟΙ υποχρέωση να δείξουμε την Δυναμική του Αεροβολισμού.
Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα συμμετοχή στους αγώνες εάν κάποιος δεν θεωρεί τον εαυτό του έτοιμο.
Ακόμη και σαν θεατής η παρουσία του είναι πολύτιμη.

Υ.Γ. Εάν περιμένετε να είστε απόλυτα έτοιμοι για να συμμετέχετε σε έναν αγώνα σκεφτείτε σοβαρά την πιθανότητα να μην υπάρχουν αγώνες όταν θα είστε έτοιμοι.

Φιλικά,
Στέλιος

Καταγράφηκε
tmax yamaha
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 77



« Απάντηση #131 στις: Μάιος 11, 2017, 08:54:51 πμ »

ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΛΑΡΑ........Εαν δεν δειξουμε κοσμο και καλη διαγωγη φετος θα ναι δυσκολα μετα....ΟΠΩΣ ακριβως το ειπες επισης,δεν χρειαζεται σωνει και καλα συμετοχη....Παρτε τα παιδακια σας εναν καφε στο χερι και βουρ για τα πεδια οπου γινονται οι αγωνες εστω και για μια πρωτη επαφη σε συνθηκες αγωνα με το ft,εστω ενα μπραβο στους ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ που θα αγωνιζονται εκεινη την ημερα....ΟΛΑ ΜΕΤΡΑΝΕ και εχουν την βαρυτητα τους.....
Καταγράφηκε

μαθε τεχνη και αστηνε......................
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #132 στις: Μάιος 11, 2017, 05:42:51 μμ »

Νομιζω η καλη διαγωγή εχει φανει με την Εγγραφη μας στην ΣΚΟΕ,τωρα ελατε να παιξετε,ελατε να δειτε,φερτε και κανα πουλμαν από την Ομονοια για μπουγιο κλπ,και βλέπουμε τι θα γινει με τα οπτικα το θεωρω λιγο ακυρο.


Γιατι δεν το κανει όπως στα 22αρια,παρουσια απαραιτητα σε 10 αγωνες γραμμενους με οπλο του συλλογου,μετα αδεια για αγορα δικου σου οπλου ,και μετα αγορα με αδεια για οπτικο που θα μπει στο νομιμα δηλωμενο οπλο+τι υποχρεώσεις θα εχεις για να μεινουν νομιμα όλα αυτά.

Αυτό νομιζω ότι είναι ένα καλο κινητρο Κλείσιμο ματιού

Τωρα με το αεροβολο,ελατε οπου γινονται αγωνες FT ,να προπονηθειτε,να αγωνιστείτε ,να περασετε καλα ,με την μονη διαφορα ότι το ρισκο του εξοπλισμου (ΔΙΟΠΤΡΑ)είναι δικο σας.Εδω το κινητρο είναι το παθος και η τρελα μας για το αεροβολο .Αν δεν δω κατι εστω και μικρο να με καλυψει σε μια στραβη,το μονο που μπορω να κανω..είναι τον θεατη και να βαραω παλαμακια όχι στην ΣΚΟΕ αλλα στους τολμηρούς φιλους μου.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
GEORGE DAMASKOS
Αρχικαψοπόστης v2.2
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7783



« Απάντηση #133 στις: Μάιος 11, 2017, 08:03:43 μμ »

...Στην 2 προταση ειμαι συμφωνως.... Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
απλα πραγματα...και μετρημενα....
γιατι αν δεν υπαρχει το κοστος...οχι μονο αποκτησης...αλλα και το κοστος χρησης...
δεν κανουμε τιποτα.... Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Δεν θελω να γινομαι κασανδρα....αυτες οι εποχες ενα  οπλο με ενα οπτικο στο πισω μερος ενα αυτοκινητου....
χωρις νομιμα χαρτια.... Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
και προσκληση για το Προεδρικο Μεγαρο να εχεις...αμα ειναι να μπλεξεις...θα μπλεξεις..ασχημα..
Καταγράφηκε
Φραγκίσκος
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1184


« Απάντηση #134 στις: Μάιος 11, 2017, 08:29:22 μμ »

Έχω της ίδιες επιφυλάξεις με τον Χριστόφορο γιαυτό και φρενάρισα    Λύπη
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 26   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: