Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 28, 2024, 01:17:22 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Διαδικασία απόκτησης σκοπευτικής διόπτρας
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 26   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Διαδικασία απόκτησης σκοπευτικής διόπτρας
Αποστολέας Μήνυμα
Γιαννης Κ.
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 307



« Απάντηση #135 στις: Μάιος 12, 2017, 07:14:45 πμ »

Και να σημειωθει οτι δεν ειναι μονο η μετακινηση το προβλημα, τιποτα δεν εμποδιζει την αστυνομια να τους μαζεψει ολους απο το σκοπευτηριο. Πιο πιθανο ειναι να γινει αυτο παρα να σε πιασουν στο βουνο να κανεις σκοποβολη. Γι' αυτο επιμενω πως ο ΑΟΦΑ ξεκινησε απο τα δυσκολα προωθοντας το FT. Χωρις να θελω να ακυρωσω την προσπαθεια ολων αυτων που δουλεψαν για αυτη την ιστορια, η γνωμη μου ειναι οτι επρεπε να ξεκινησουν απο αυτο που γινεται, οχι απο αυτο που θελουν να γινει. Η τουλαχιστον ας γινοντουσαν καποιου ειδους αγωνες που να επιτρεπονται απο το υπαρχον νομικο πλαισιο παραλληλα με την πιεση για αλλαγη της νομοθεσιας. Πρεπει να ενθαρρυνουμε τον κοσμο να ασχοληθει με την σκοποβολη και να σταματησει να μας βλεπει σαν βαρβαρους που χτυπανε ζωα για πλακα, γιατι μην εχετε καμμια αμφιβολια, ετσι μας βλεπουν.
Καταγράφηκε
tmax yamaha
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 77



« Απάντηση #136 στις: Μάιος 12, 2017, 10:56:46 πμ »

Χριστοφορε πουλμαν απ την ομονοια δεν ζητησε κανεις.Οσο αφορα το μπουγιο για να γνωρισουν οι περισσοτεροι απο μας τη ειναι το ft σε συνθηκες αγωνα πιστευω πως δεν ειναι και κατι το τοσο τολμηρο....Αν παλι πιστευουμε οτι ξερουμε τι ειναι το ft (10 lalakes )καθονται κατω και ριχνοθν σε σιλουετες ζωακια εδω κυριοι κανουμε ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ......Εστω μια προσπαθεια για να το δουμε απο κοντα δεν βλαπτει....Αλλα ειναι καλυτερο να ζηταμε πραγματα απο τον καναπε του σπιτιου μας και να θελουμε να τρεχουν αλλοι για εμας.Κυριοι δεν αναφερομαι σε καποιον ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ......Τα λιγα αυτα χρονια που ασχολουμε με το αεροβολο ειδα πολλα και αλλα ηταν καλα και αλλα στραβα.Ειδα ανθρωπους να μαλωνουν και να ξεκατινοιαζονται (μεσα σε αυτους και εγω)για το ποιο ειναι καλυτερο ποιο ειναι ποιο δυνατο ποιο ομορφο κλπ κλπ.Αλλοι να αμφισβητουν και να λενε οτι δεν ειναι ετσι ειναι γιουβετσι.....Κυριοι ειμαι χαρουμενος επειδη φυγαμε απ τα χωραφια τα βουνα και τα λαγκαδια και πλεον ανηκω σε συλογο με σκοπευτηριο υποδομες και οταν μπαινω μεσα μ αντιμετοπιζουν σαν ΣΚΟΠΕΥΤΗ και οχι σαν ΦΥΓΑ.....καθομαι και ασχολουμε με το αθλημα με την υσηχια μου χωρις να κοιταζω γυρω γυρω αν καποιος περπαταει στο βουνο η διπλα απ το ποταμι και βρεθει με καμια βολιδα αναμεσα στα ματια.Δεν με ενοχλουν οι θορυβοι μην τυχον και καποιος ερχεται εδω που ριχνω και μου πει τι κανω εδω.......ΠΕΡΝΩ φιλοι μου το ΡΙΣΚΟ ΤΗΣ ΔΙΟΠΤΡΑΣ οπως εσεις που πατε στα βουνα στο σπιτι φιλου στο οικοπεδο φιλου στο χωριο σας(απο χωριο ειμαι και γω)και οπου τελος παντων ανηκει ο καθενας......Τωρα βεβαια θα μου πειτε οτι υπαρχουν και αλλοι που ριχνουν στο καθιστικο του σπιτιου τους και ετσι δεν περνουν κανενα ρισκο.....ΠΕΡΝΕΤΑΙ το μεγαλυτερο ρισκο κυριοι απ το να φατε την γυναικα σας η το παιδι σας μεχρι και να στειλει ο γειτονας την αστυνομια σπιτι σας......ΚΑι επειδη λοιπον δεν περνεται το ρισκο να πηγαινεται σε χωρο ΝΟΜΙΜΟ ανοιχτου πεδιου ας  ειμασταν λοιπον ποιο συγκαταβατιοι στο ποιο ειναι καλυτερο και ποιο εχει μιας και μεσα στο σπιτι μας η στην αυλη μας οι αποστασεις ειναι πολυ μικρες   χωρις αερα κλπ ωστε να πουμε ποια διοπτρα ειναι καλυτερη ποιο οπλο να προτινουμε κλπ κλπ.

ΥΓ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΕΙΔΙΚΑ ΚΛΠ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ΠΟΥ ΜΕ ΒΑΣΑΝΙΖΕ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΑΕΡΟΒΟΛΙΣΤΕΣ
Καταγράφηκε

μαθε τεχνη και αστηνε......................
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #137 στις: Μάιος 12, 2017, 11:59:42 πμ »

Φιλε μου δε ζηταω τιποτα από τον καναπε μου,μπορει να μην ριχνω FT αλα ριχνω BR εδώ και πολλα χρονια.

Ειμαι στον ΑΟΦΑ και εχω δελτιο σκοπευτή ΣΚΟΕ.Ολα τα χρονια επερνα το ρισκο όπως το περνω και τωρα για να παω να ριξω.

Την κουβεντα την ανοιξα  για το καλεσμα που εγινε σε ολους τους φιλους,οι περισσοτεροι εχουν και θα εχουν το πρόβλημα της μεταφορας.

Θελω να ερθω στον Πυργετο να δω το σκοπευτηριο και να ριξω,σκεφτομαι όμως ότι σκεφτεσται και εσεις για να ερθεται Αθηνα η Κορινθο.

Και δεν μιλαω για τα εξοδα..σε ένα αμαξι 4 ατομα κλπ.

Υγ,εχεις-εχετε ολη την χαρα με το μερος σας για το υπεροχο σκοπευτηριο που φτιαξατε,εμεις στην Αθηνα ειμαστε πολύ πισω ακομα.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #138 στις: Μάιος 12, 2017, 12:16:08 μμ »

Και όταν λεω ειμαστε πισω ,δεν μιλαω για τον συλλογο που το ψαχνει το θεμα μερα νυχτα,απλα δεν υπαρχει διαθεσιμος χωρος με προδιαγραφες.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
tmax yamaha
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 77



« Απάντηση #139 στις: Μάιος 12, 2017, 12:42:16 μμ »

Φιλε μου δε ζηταω τιποτα από τον καναπε μου,μπορει να μην ριχνω FT αλα ριχνω BR εδώ και πολλα χρονια.

Ειμαι στον ΑΟΦΑ και εχω δελτιο σκοπευτή ΣΚΟΕ.Ολα τα χρονια επερνα το ρισκο όπως το περνω και τωρα για να παω να ριξω.

Την κουβεντα την ανοιξα  για το καλεσμα που εγινε σε ολους τους φιλους,οι περισσοτεροι εχουν και θα εχουν το πρόβλημα της μεταφορας.

Θελω να ερθω στον Πυργετο να δω το σκοπευτηριο και να ριξω,σκεφτομαι όμως ότι σκεφτεσται και εσεις για να ερθεται Αθηνα η Κορινθο.

Και δεν μιλαω για τα εξοδα..σε ένα αμαξι 4 ατομα κλπ.

Υγ,εχεις-εχετε ολη την χαρα με το μερος σας για το υπεροχο σκοπευτηριο που φτιαξατε,εμεις στην Αθηνα ειμαστε πολύ πισω ακομα.
βρε συ σου ειπα δεν μιλαω σε καποιον πρωσοπικα......ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΡΙΧΝΕΙΣ br ενα καλασμα καναμε για ολα τα σκοπευτηρια και συλογους....Πρεπει επιτελους να δωσουμε υλικο στην σκοε και στα σκοπευτηρια γιοα να μην καταληξουμε παλι στα βουνα.......
Καταγράφηκε

μαθε τεχνη και αστηνε......................
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #140 στις: Μάιος 12, 2017, 12:54:16 μμ »

Φιλε μου δε ζηταω τιποτα από τον καναπε μου,μπορει να μην ριχνω FT αλα ριχνω BR εδώ και πολλα χρονια.

Ειμαι στον ΑΟΦΑ και εχω δελτιο σκοπευτή ΣΚΟΕ.Ολα τα χρονια επερνα το ρισκο όπως το περνω και τωρα για να παω να ριξω.

Την κουβεντα την ανοιξα  για το καλεσμα που εγινε σε ολους τους φιλους,οι περισσοτεροι εχουν και θα εχουν το πρόβλημα της μεταφορας.

Θελω να ερθω στον Πυργετο να δω το σκοπευτηριο και να ριξω,σκεφτομαι όμως ότι σκεφτεσται και εσεις για να ερθεται Αθηνα η Κορινθο.

Και δεν μιλαω για τα εξοδα..σε ένα αμαξι 4 ατομα κλπ.

Υγ,εχεις-εχετε ολη την χαρα με το μερος σας για το υπεροχο σκοπευτηριο που φτιαξατε,εμεις στην Αθηνα ειμαστε πολύ πισω ακομα.
βρε συ σου ειπα δεν μιλαω σε καποιον πρωσοπικα......ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΡΙΧΝΕΙΣ br ενα καλασμα καναμε για ολα τα σκοπευτηρια και συλογους....Πρεπει επιτελους να δωσουμε υλικο στην σκοε και στα σκοπευτηρια γιοα να μην καταληξουμε παλι στα βουνα.......


Eιμαι μαζι σου Άνεση Άνεση Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #141 στις: Μάιος 12, 2017, 05:10:46 μμ »

Απ΄οσο θυμαμαι , η μεταφορα του οπτικου ηταν παντα , υπο την ευθυνη του μεταφορεα  .
Πιστευω  δεν εχει ουσια να λεμε με λεπτομερειες συνεχως  , τι γινεται στο ολο παιχνιδι . Ειναι γνωστα .
Αλλωστε σε ενα ελεγχο παιζουν πολλα ρολο . Και κατα καιρους , εχει αποδειχτει αυτο απο διαφορες ιστοριες .

Νομιζω οτι πρεπει ν΄αφησουμε  το θεμα οπτικου στη πορεια του .  .  . που εχει παρει το δρομο του ,
αλλα σιγα σιγα πιστευω θα ολοκληρωθει . Υπομονη θελει . Εχουν γινει μεγαλα βηματα .

Το να λεμε συνεχως , αυτος πως  .  .  . εκεινος πως .  .  . τα καταφερε .  .  .  [ ανοιχτα ] στη παρουσα φαση ,
ισως δημιουργησει θεμα και για τους υπολοιπους που περιμενουν , αλλα και γι΄αυτους που προσπαθουν .

Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
gatos
WFKS®
Αρχικαψοπόστης® Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #142 στις: Ιούνιος 26, 2017, 09:06:00 μμ »

Θα δοκιμάσω μια άλλη προσέγγιση... Να ζητήσω να πάρω άδεια οπτικού, ανεξάρτητα του όπλου τοποθέτησης, μιας και στον νόμο, τα οπτικά είναι στην ίδια κατηγορία με τα όπλα (εκεί, και έτσι αναφέρονται)...  Χαμόγελο
Θα ζητήσω λοιπόν να αδειοδοτηθώ για αγορά οπτικού, σαν να είναι όπλο, με δικό του δελτίο κατοχής...  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
gatos
WFKS®
Αρχικαψοπόστης® Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #143 στις: Ιούνιος 27, 2017, 09:18:58 πμ »

Μόλις μίλησα με ΓΑΔΑ και μου είπαν... ''να επικοινωνήσω μαζί τους σε καμμιά βδομάδα, γιατί είναι πια πολλά τα αιτήματα για διόπτρες για αεροβόλο και πρέπει να το δουν...''  Χαμόγελο

Θέλουν να δουν πάλι τον νόμο, να δουν πως μπορούν να δώσουν τις άδειες... μιας και τα αεροβόλα δεν έχουν δελτίο κατοχής... και να πάνε οι άδειες των οπτικών με δικό τους ανεξάρτητο δελτίο κατοχής...  Χαμόγελο


Είδατε τι γίνεται με το... ''πολλά αιτήματα''...;    Άρχισε να τους απασχολεί...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Mike pr
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1012


« Απάντηση #144 στις: Ιούνιος 27, 2017, 10:47:46 πμ »

Αυτο ποσα χρονια αναμονη σημαινει Απορία
Καταγράφηκε
gatos
WFKS®
Αρχικαψοπόστης® Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #145 στις: Ιούνιος 27, 2017, 11:01:07 πμ »

Αυτο ποσα χρονια αναμονη σημαινει Απορία


Ότι ξέρεις ξέρω...  Χαμόγελο

Αν και δεν νομίζω να πάει μακριά πια η βαλίτσα...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #146 στις: Ιούνιος 27, 2017, 12:33:46 μμ »

Με την σειρα σας κυριοι,αν κανετε αγωνες σε συλλογο,αν είναι γραμμενοι σε βιβλιο τηε ΣΚΟΕ,κατι θα γινει.


Σε άλλη περιπτωση θα σας κλεινουν το τηλεφωνο.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
gatos
WFKS®
Αρχικαψοπόστης® Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #147 στις: Ιούνιος 27, 2017, 12:44:39 μμ »

Με την σειρα σας κυριοι,αν κανετε αγωνες είστε γραμένοι σε συλλογο,αν είναι γραμμενοι σε βιβλιο τηε ΣΚΟΕ,κατι θα γινει.


Σε άλλη περιπτωση θα σας κλεινουν το τηλεφωνο.


Προσέξτε την διόρθωση στο παραπάνω ποστ...  Χαμόγελο

Γιατί... πως θα κάνουμε αγώνες χωρίς οπτικό...; Αφού δεν το έχουμε νομιμοποιήσει, δεν το έχουμε κιόλας...   Κλείσιμο ματιού


Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #148 στις: Ιούνιος 27, 2017, 12:54:02 μμ »

Με την σειρα σας κυριοι,αν κανετε αγωνες είστε γραμένοι σε συλλογο,αν είναι γραμμενοι σε βιβλιο τηε ΣΚΟΕ,κατι θα γινει.


Σε άλλη περιπτωση θα σας κλεινουν το τηλεφωνο.


Προσέξτε την διόρθωση στο παραπάνω ποστ...  Χαμόγελο

Γιατί... πως θα κάνουμε αγώνες χωρίς οπτικό...; Αφού δεν το έχουμε νομιμοποιήσει, δεν το έχουμε κιόλας...   Κλείσιμο ματιού




Στην Ελλαδα ζεις Μανο,πρωτα φτιαχνεις σπιτι παρανομο και μετα το νομιμοποιεις Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Πρεπει να σε δουν ότι εχεις την κ@υλα με τους αγωνες ,και ότι δεν θα γεμισουν τα βουνα και τα χωράφια με διοπτροφορους Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Πιστευεις ότι αν βγει αδεια για οπτικο,ολοι θα πανε σε αγωνες Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2017, 12:58:47 μμ από Christopher » Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
gatos
WFKS®
Αρχικαψοπόστης® Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26527



« Απάντηση #149 στις: Ιούνιος 27, 2017, 01:00:39 μμ »

Με την σειρα σας κυριοι,αν κανετε αγωνες είστε γραμμένοι σε συλλογο,αν είναι γραμμενοι σε βιβλιο τηε ΣΚΟΕ,κατι θα γινει.


Σε άλλη περιπτωση θα σας κλεινουν το τηλεφωνο.


Προσέξτε την διόρθωση στο παραπάνω ποστ...  Χαμόγελο

Γιατί... πως θα κάνουμε αγώνες χωρίς οπτικό...; Αφού δεν το έχουμε νομιμοποιήσει, δεν το έχουμε κιόλας...   Κλείσιμο ματιού




Στην Ελλαδα ζεις Μανο,πρωτα φτιαχνεις σπιτι παρανομο και μετα το νομιμοποιεις Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Πρεπει να σε δουν ότι εχεις την κ@υλα με τους αγωνες ,και ότι δεν θα γεμισουν τα βουνα και τα χωράφια με διοπτροφορους Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού


Δεν πας στη ΓΑΔΑ λέγοντας, νομιμοποίησε μου το οπτικό που πάω στους αγώνες... Λες, δώσε μου άδεια για να αγοράσω οπτικό, για να πηγαίνω στους αγώνες... Κλείσιμο ματιού
Μη βγάλουμε μόνοι μας τα μάτια μας... Χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2017, 01:55:29 μμ από gatos » Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.

Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 26   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: