Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 25, 2024, 09:09:32 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Αγορά αεροβόλου pcp ή ελατηρίου;;
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Αγορά αεροβόλου pcp ή ελατηρίου;;
Αποστολέας Μήνυμα
grayfox88
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7


« στις: Αύγουστος 13, 2015, 02:46:28 πμ »

Παιδιά γεια σας και συγχαρητήρια για το φόρουμ...

Είμαι ο Γιώργος 27 χρονών και κάτοχος 2 αεροβόλων ελατηρίου ενός noriCA mod 65 και ενός σλάβια 631.
Καλά όπλα δεν μπορώ να πω, έχω εξικοιωθεί αρκετά στο σημαδι μιας και από μικρός μου άρεσε το άθλημα αλλά πλέον θέλω να πάω σε κάτι καλύτερο και σαφώς πιο δυνατό...

Αρχικά επειδή μ αρέσει το κυνήγι είχα σκεφτεί την αγορά ενός λειόκανου όπλου, μιας  με το αεροβόλο απαγορεύεται το κυνήγι, αλλά για να είμαι ειλικρινής γενικά φοβάμαι να έχω τέτοιο όπλο, άλλο κάλυκας και άλλο μολυβάκι του αεροβόλου, το οποίο εξυπακούεται ότι θέλει και αυτό την προσοχή του. Έπειτα και οι τιμές για ένα καλό δίκανο είναι απαγορευτικές...

Το εψαξα από εδώ το έψαξα από κει, έκατσα διάβασα γιατί είμαι και κάμποσο αρχάριος και διαπίστωσα ότι ένα αεροβόλο ελατηρίου δυνατό κάνει καλή "δουλειά" αλλά ακόμα πιο δυνατά αεροβόλα είναι τα Pcp... Στα τελευταία όμως απ ότι διάβασα πέρα από το κόστος αγοράς, θέλει και γέμισμα με ειδικό αέριο το οποίο δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να το κάνω εγώ ή πόσο θα κοστίζει κάτι τέτοιο...

 Για ελατηρίου θα πήγαινα σε κάτι από HW 97 k η diana 34 με κάνα 400αρι ευρώ  μαξιμουμ ως μπατζετ.

Είδα όμως ότι και σε pcp με λίγο πιο πάνω μετρητό χτυπάς ακόμα πιο δυνατό εργαλείο πχ αυτό http://www.e-aerovolo.gr/product/1129_Hatsan-GALATIAN-IV--5.5-mm


Ποια η γνώμη σας λοιπόν για τη σύγκριση αυτών των δύο κατηγοριών Pcp και ελατηρίου;;; Αξίζει το pcp, γιατί απ ότι βλέπω τους περισσότερους τους έχει κερδίσει το ελατήριο...

 Θέλω να ακούσω τα σχόλια σας και τις προτάσεις σας... Μπάτζετ μέχρι 550 ευρώ...
Καταγράφηκε
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 13, 2015, 05:47:19 πμ »

Γιώργο καλωσήλθες στην παρέα μας.
Δέν είμαι ο καταλληλότερος για να σου απαντήσω στα ερωτήματα που μας θέτεις αλλά θα σου πώ
κάποια πράγματα που έμαθα μέσα από πολύ διάβασμα στο φόρουμ.
Εδώ ισχύει απόλυτα το <<τρώγοντας έρχεται η όρεξη>>.
Εάν το μπάτζετ σου είναι αυστηρά μέχρι 550 ευρώ είναι αρκετά δύκολο (όχι ακατόρθωτο εάν πάς για μεταχειρισμένο) να αποκτήσεις pcp με τον πλήρη εξοπλισμό του.
Βέβαια ο εξοπλισμός είναι κάτι που τον παίρνεις μία φορά (στα 10 χρόνια ίσως χρειαστείς αλλαγή) και κάνει για όλα τα pcp (με κάποιες μικροδιαφορές).
Τα pcp γεμίζουν από καταδυτικές φιάλες που έχουν απλό αέρα μέσα και όχι κάποιο ειδικό αέριο.Υπάρχουν και τρόμπες αλλά έχουν αρκετά μειονεκτήματα (με λίγο διάβασμα θα καταλάβεις).
Το καλύτερο θα ήταν να έχεις σχετικά κοντά σου ένα κατάστημα που να γεμίζει καταδυτικές φιάλες.
Εγώ θα σου πρότεινα να ρίξεις πρώτα με pcp να δείς πώς είναι και μετά αποφασίζεις.Εάν μένεις αθήνα αυτό είναι εύκολο,εάν όχι όλο και κάποιος θα υπάρχει κοντά σου.
Θα μπορούσα να σου πώ περισσότερα αλλά θα αφήσω τους πιό έμπειρους να μιλήσουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 13, 2015, 05:53:15 πμ από Nikos_Atalanti » Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 13, 2015, 10:40:55 πμ »

Καλώς ήρθες  Χαμόγελο
Δε νομίζω ότι θα βρεθεί κανείς να σου απαντήσει.
Το πλεονέκτημα των pcp δεν είναι η δύναμη (την οποία χρειάζεσαι αν κάνεις βολές στα 300+ μέτρα)
αλλά η λειτουργία,χωρίς ανάκρουση (σχετικό αυτό,όσο ανεβαίνει η δύναμη αρχίζει να εμφανίζεται)
και χωρίς δυστροπίες σχετικά με το πιάσιμο.Τα ελατηρίου θέλουν συγκεκριμένο τρόπο και όχι απ΄όπου να 'ναι.
Μια και βάζεις ένα όριο γύρω στο 500ρικο θα σου πρότεινα ένα όπλο ελατηρίου,ένα καλό όπλο όπως το
HW 95 ή το 97 μαζί με ένα βελτιωτικό κιτ.Σε διαμέτρημα .177
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
xarris32
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 481



« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 13, 2015, 04:41:54 μμ »

εγω πιστευω πως ηρθε ο καιρος να παρεις ενα pcp τα αεροβολα αυτα που εχεις δεν τα γνωριζω παντως ξερω πως αυτα που προτεινει ο piperman ειναι απο τα καλυτερα.αλλα αφου εχεις ηδη μια ιδεα ξερεις τι εστι αεροβολο ελατηριου καιρος να πας παρακατω.με 500 νομιζω παιρνεις το air arms s200 που εχω ακουσει καλα λογια αλλα δεν ξερω αν ειναι αναγκαιες τιποτα επεμβασεις οπως ρεγουλατορο η τιποτα ανοησιες του εργοστασιου λιγοτερο σημαντικες.παντος στην αγορα pcp πρεπει να προσθεσεις λεφτα για διοπτρα(κανα 100ρικο) συν μπουκαλα
Καταγράφηκε

weihrauch hw 95 4.5
ΕΝΑ ΣΤΡΕΜΜΑ ΣΤΟ ΣΦΥΡΙ ΕΝΑ DATSUN ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ
grayfox88
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7


« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 13, 2015, 05:06:34 μμ »

Παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Είναι αρκετά πολύτιμες οι γνώμες σας για έναν αρχάριο όπως εγώ...

Στην Αθήνα μένω μόνιμα, αλλά το αεροβόλο θα το έχω για το εξοχικό μου στη Θεσσαλία, σε ορεινή σχετικά περιοχή...  Πάντως μαγαζιά με είδη κατάδυσης έχω κοντά στο εξοχικό απλά δεν ξέρω αν γεμίζουνε...

Το pcp σε αυτά τα χρήματα το παίρνω οκ, απλά δεν ξέρω το επιπλέον κόστος για φιάλες, γεμίσματα, τρόμπες κλπ . Κάπου διάβασα επίσης ότι σε κάποια pcp θες γέμισμα ανά 50 βολές... Το θεωρώ υπερβολικό να τρέχω να γεμίζω για τόσες λίγες... Εγώ να υποθέσω ότι θα πάρω τη φιάλη κάνα 200αρικο και θα τη γεμίζω όταν τελειώνει σε μαγαζιά με είδη κατάδυσης που θα κάνουν γεμίσματα. Άρα δεν ξερω κάτα πόσο θα με συμφέρει για τη χρήση που το θέλω εγώ το pcp με τόσα χρήματα... έπειτα είναι και ο τρόπος που θα πρέπει να τη γεμίζω μιας και δεν πιάνουν τα χέρια μου αλλά φαντάζομαι ότι δεν θα ναι δα και καμιά επιστήμη το γέμισμα του όπλου...
Καταγράφηκε
xarris32
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 481



« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 13, 2015, 05:16:28 μμ »

οσοι εχουν pcp ετσι το κανουν με μπουκαλες καταδυτικες  και δεν ειναι τιποτα.τι μπουκαλα την θες γιατι καθε 50 βολες που λες αναλογα το οπλο αδειζει του οπλου η μπουκαλα που ειναι μικρη και θες μια μεγαλη να συμπηρωνεις στο οπλο και ριχνεις ασταματητα και η μπουκαλα ειναι για πολλα γεμησματα του οπλου αναλογα βεβαια αν ειναι 3,5,7,12,15 λιτρι οσο πιο μεγαλη τοσο πιο πολυ αυτονομια θα εχεις βεβαια ειναι ακριβοτερες και πιο βαριες.τωρα για το εηωχικο που λες οτι θα ριχνεις περιστασιακα δε ξερω αν χρειαζεται να δαπανησεις τοσα χρηματα εσυ το ξερεις.παντος αφου εισαι και αθηνα και παρεις κανα καλο οπλο κριμα να εχεις να ριχνεις μια στο τοσο
το γεμισμα της μπουκαλας ειναι κανα 3αρι ευρο περιπου αναλογα το καταστημα
Καταγράφηκε

weihrauch hw 95 4.5
ΕΝΑ ΣΤΡΕΜΜΑ ΣΤΟ ΣΦΥΡΙ ΕΝΑ DATSUN ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 13, 2015, 05:38:03 μμ »

Μια μπουκάλα 12λιτρη 300άρα στοιχίζει να τη γεμίσεις 5€ και με κάθε γέμισμα αν μιλάμε για λογικής δύναμης όπλα
θα βγάζει από 4000 έως 5000 βολές... από 8 έως 10 κουτιά δηλαδή
Το φόρουμ έχει ως αντικείμενο τα αεροβόλα και τη σκοποβολή επί πάσης φύσεως μη έμβιων στόχων.
Η λαθροθηρία (ακόμα και ένα ποντίκι στον κήπο σου να σκοτώσεις θεωρείται λαθροθηρία)
δεν ανήκει στα θέματα που διαπραγματευόμαστε.
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14265


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 13, 2015, 05:44:07 μμ »

Μια και βάζεις ένα όριο γύρω στο 500ρικο θα σου πρότεινα ένα όπλο ελατηρίου,ένα καλό όπλο όπως το
HW 95 ή το 97 μαζί με ένα βελτιωτικό κιτ.Σε διαμέτρημα .177


Με ρώτησε φίλος στο τηλ. γιατί σου πρότεινα 95 και 97 και όχι το φτηνό ΒΑΜ19.
Του απάντησα και το γράφω και εδώ ότι τα θεωρώ συνολικά καλύτερα τουφέκια για σκοποβολή
και μέσα στο budget.Αν έλεγες δίνω μέχρι 200€ η απάντηση θα ήταν διαφορετική.
Επίσης,έγραψες ότι έχεις ένα slavia 631,το οπλάκι αυτό ανεβαίνει μέχρι και τα 8+ πδλβρα
και το θεωρώ πάρα πολύ καλό (ακόμα και 6λιβρο όπως είναι).
Μάζεψε το και αυτό να το χαρείς  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Γιάννης Κιο.
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4304



« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 13, 2015, 06:58:02 μμ »

Μια και βάζεις ένα όριο γύρω στο 500ρικο θα σου πρότεινα ένα όπλο ελατηρίου,ένα καλό όπλο όπως το
HW 95 ή το 97 μαζί με ένα βελτιωτικό κιτ.Σε διαμέτρημα .177


Με ρώτησε φίλος στο τηλ. γιατί σου πρότεινα 95 και 97 και όχι το φτηνό ΒΑΜ19.
Του απάντησα και το γράφω και εδώ ότι τα θεωρώ συνολικά καλύτερα τουφέκια για σκοποβολή
και μέσα στο budget.Αν έλεγες δίνω μέχρι 200€ η απάντηση θα ήταν διαφορετική.
Επίσης,έγραψες ότι έχεις ένα slavia 631,το οπλάκι αυτό ανεβαίνει μέχρι και τα 8+ πδλβρα
και το θεωρώ πάρα πολύ καλό (ακόμα και 6λιβρο όπως είναι).
Μάζεψε το και αυτό να το χαρείς  Χαμόγελο
+1000 Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

HW 97K
AT 44 4.5 
Stoeger X20 , TSS Β10 , Crossman 1377
Slavia 631 Lux
grayfox88
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7


« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 13, 2015, 11:39:29 μμ »

Σας ευχαριστώ παιδιά μου ειναι πολύ χρήσιμα τα σχόλια σας πραγματικα...  Αρχικά είχα σκεφτεί να χτυπαγα κάνα bam 19 η 26 η κάνα χατσαν 99 με μισά λεφτά.Για μετατροπές κ μοντες καλώς η κακώς δεν το έχω κ ειδικά τα πρώτα χρόνια της Εγγυησης δεν θα πειραζα ούτε βίδα σε οποιοδήποτε καινούριο αεροβόλο. Δεν είχα ποτέ γερμανίκο οπλο για να ξέρω πως ειναι αλλά με αυτά π έχω διαβάσει σε κριτικες ξένες κ ελληνικές θεωρώ οτι ειναι τοπ και σε ακρίβεια κ σε δύναμη κ πάνω από όλα σε αξιοπιστία καθώς περνάνε τα χρόνια, κοινώς το έχεις κ το χαίρεσαι μια ζωή... Εν πάση περιπτώσει μάλλον σε ελατήριο θα καταλήξω κυρίως λόγω χρημάτων από την άποψη οτι το να δώσω κάνα 800αρι ευρώ για Pcp για χρήση κάνα μήνα το καλοκαίρι και κάνα σ/κ δεν λέει...Πιστεύω κάνα 95αρι η 97Άρι θα με καλύψει κ με το παραπάνω... Υπάρχει κάτι Π πρέπει να προσέξω; Από ελληνικό μαγαζί θα γίνει αγορά.  Α όσο για το σλαβια πολύ εύστοχο κ διασκεδαστικό αλλά σχετικά αδύναμο ...
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 13, 2015, 11:43:19 μμ »

Σας ευχαριστώ παιδιά μου ειναι πολύ χρήσιμα τα σχόλια σας πραγματικα...  Αρχικά είχα σκεφτεί να χτυπαγα κάνα bam 19 η 26 η κάνα χατσαν 99 με μισά λεφτά.Για μετατροπές κ μοντες καλώς η κακώς δεν το έχω κ ειδικά τα πρώτα χρόνια της Εγγυησης δεν θα πειραζα ούτε βίδα σε οποιοδήποτε καινούριο αεροβόλο. Δεν είχα ποτέ γερμανίκο οπλο για να ξέρω πως ειναι αλλά με αυτά π έχω διαβάσει σε κριτικες ξένες κ ελληνικές θεωρώ οτι ειναι τοπ και σε ακρίβεια κ σε δύναμη κ πάνω από όλα σε αξιοπιστία καθώς περνάνε τα χρόνια, κοινώς το έχεις κ το χαίρεσαι μια ζωή... Εν πάση περιπτώσει μάλλον σε ελατήριο θα καταλήξω κυρίως λόγω χρημάτων από την άποψη οτι το να δώσω κάνα 800αρι ευρώ για Pcp για χρήση κάνα μήνα το καλοκαίρι και κάνα σ/κ δεν λέει...Πιστεύω κάνα 95αρι η 97Άρι θα με καλύψει κ με το παραπάνω... Υπάρχει κάτι Π πρέπει να προσέξω; Από ελληνικό μαγαζί θα γίνει αγορά.

Ένα οπτικο ελενχο κανεις μονο,εν εχει γρατζουνιες ,χτυπημα στο κοντακι κλπ.Αν είναι οκ το περνεις και φευγεις Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 14, 2015, 12:56:07 μμ »

Φιλε μου για την περιπτωση σου μια και εχεις και  το slavia [ που ειναι πολυ αξιοπιστο οπλακι ] ,
θα ελεγα η μονη λυση [ σε σχεση με αυτα που διαβασα παντα ] , ειναι ενα wh 90 σε 5,5 .

Καλως ηρθες κι απο μενα .
Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 14, 2015, 01:17:57 μμ »

Φιλε μου για την περιπτωση σου μια και εχεις και  το slavia [ που ειναι πολυ αξιοπιστο οπλακι ] ,
θα ελεγα η μονη λυση [ σε σχεση με αυτα που διαβασα παντα ] , ειναι ενα wh 90 σε 5,5 .

Καλως ηρθες κι απο μενα .
+1 και απο εμενα σε αυτο που προτεινει ο Δρακουλης. Δυνατο ευστοχο και δεν χρειαζεται Κιτακια.
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26576



« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 14, 2015, 01:24:24 μμ »

Φιλε μου για την περιπτωση σου μια και εχεις και  το slavia [ που ειναι πολυ αξιοπιστο οπλακι ] ,
θα ελεγα η μονη λυση [ σε σχεση με αυτα που διαβασα παντα ] , ειναι ενα wh 90 σε 5,5 .

Καλως ηρθες κι απο μενα .
+1 και απο εμενα σε αυτο που προτεινει ο Δρακουλης. Δυνατο ευστοχο και δεν χρειαζεται Κιτακια.


Εκτός και βρει κανένα 95άρι ή 97άρι έτοιμο με κιτ, σε άριστη κατάσταση... Κλείσιμο ματιού     Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

ΥΓ. Φίλε μου grayfox88, μη με παρεξηγήσεις, με την παρουσία σου εδώ θα μάθεις τι μούρλα κουβαλάω...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 

Almar 60SR .177 (Δανάη)  +  Nikko Stirling 6X40...

Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 14, 2015, 02:34:59 μμ »

Φιλε μου για την περιπτωση σου μια και εχεις και  το slavia [ που ειναι πολυ αξιοπιστο οπλακι ] ,
θα ελεγα η μονη λυση [ σε σχεση με αυτα που διαβασα παντα ] , ειναι ενα wh 90 σε 5,5 .

Καλως ηρθες κι απο μενα .
+1 και απο εμενα σε αυτο που προτεινει ο Δρακουλης. Δυνατο ευστοχο και δεν χρειαζεται Κιτακια.


Εκτός και βρει κανένα 95άρι ή 97άρι έτοιμο με κιτ, σε άριστη κατάσταση... Κλείσιμο ματιού     Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

ΥΓ. Φίλε μου grayfox88, μη με παρεξηγήσεις, με την παρουσία σου εδώ θα μάθεις τι μούρλα κουβαλάω...  Κλείσιμο ματιού

Θα σε μαθει και σενα Σαρκασμός Σαρκασμός,αρκει να μη περαξηγειτε σαν καποιους αλλους Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών,και την κανει με ελαφρα πηδηματακια Άνεση Άνεση

YΓ,αφου πρωτα μαθει ότι θελει για τα οπλα του Άνεση Άνεση
ΥΓ2 κακος δεν είμαι,παραπονιαρης είμαι.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5

Σελίδες: [1] 2 3 ... 5   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: