Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 23, 2024, 10:33:42 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Αγορά αεροβόλου pcp ή ελατηρίου;;
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Αγορά αεροβόλου pcp ή ελατηρίου;;
Αποστολέας Μήνυμα
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 14, 2015, 03:07:07 μμ »

Πάντως αφού είσαι από αθήνα εάν γνωρίσεις τα παιδιά που ζούν εκεί μπορεί
να θές να ρίχνεις περισσότερο.... Κλείσιμο ματιού
Κανόνισε να έρθεις σε καμμιά συγκέντρωση,να δείς και να ρίξεις με κανένα όπλο και τελικά
να σου κεντρίσει κάτι άλλο το ενδιαφέρον...
Εγώ για παράδειγμα (αν και τα έκανα όλα σε πολύ σύντομο διάστημα) έλεγα τα ίδια ακριβώς με σένα για αρχή.
Ενα καλό ελατηρίου έλεγα και τέλος....
Το πού έχω καταλήξει μετά από 5 μήνες εάν διαβάσεις λίγο θα καταλάβεις.... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
grayfox88
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7


« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 15, 2015, 03:13:36 πμ »

χεχε. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω τόσο πολύ ελεύθερο χρόνο  δυστυχώς να ερχομαι σε συναντησεις, ειδικα ο Σεπτεμβρης που ερχεται αναμενεται δυσκολος, παρολα αυτα δεν αποκλειω να επισκεφθω καποια σκοπευτικο συλλογο καποια στιγμη και να δω απο κοντα κανα οπλο...

Πλεον εχω καταληξει να παρω κατι σε αεροβολο ελατηριου. Και οπως ξανα εγραψα κατα 95% αυτο θα ειναι απο τη χωρα της μερκελ... Δυστυχως  500 ευρω μπατζετ για pcp δε φτανουν γιατι θελει και μπουκαλα (χωρια τα γεμισματα) που ανεβαζει πολυ το κοστος.

Δεν παιζει παιδια να ασχοληθω με μοντες και αυτος ειναι ο λογος που κοιταζω κατι ποιοτικο σε αυτα τα χρηματα.
 Το να παρω ενα κινεζικο με τα μισα λεφτα και να αρχισω να το φτιαχνω απο δω και απο κει περα οτι θα μου στοιχησει ο κουκος αηδονι τελικα μπορει και να μην το χαρω. Χωρια οτι δεν θα ειμαι και ικανοποιημενος απο το να ανυσηχω μηπως καποια στιγμη βγει οφφ.. θελω να παρω κατι  "ετοιμο", που θα ριχνω και δεν θα θελει αλλαγες και θα μεινει σε βαθος χρονου...

Δεν εχω κατι με τα κινεζικα ουτε τα υποβαθμιζω, καθε αλλο τα θεωρω πολυ καλα οπλα για τα λεφτα τους. Eνα οπλο στα σημερινα επιπεδα του bam 19 και του 26   θα ηταν εξαιρετικο καποτε.... Προσωπικα ομως θελω να παω σε κατι ακομα καλυτερο. με τιμημα να μπει βαθυτερα το χερι στην τσεπη..

Με αυτα που προτεινατε εγω ειμαι μεταξυ ΗW 95, 90 και 97...Ποιο θεωρειτε καλύτερο και σε τι διαμετρημα θα λεγατε, για τη χρηση που σας ειπα παντα... Aν και πλεον πιστευω προσωπικα οτι το καλυτερο διαμετρημα ειναι το 4,5...

Αν εχετε χρονο πειτε την αποψη σας!

πολύ σύντομο διάστημα) έλεγα τα ίδια ακριβώς με σένα για αρχή.
Ενα καλό ελατηρίου έλεγα και τέλος....
Το πού έχω καταλήξει μετά από 5 μήνες εάν διαβάσεις λίγο θα καταλάβεις.... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


Για πες που κατεληξες τελικα;;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 15, 2015, 03:20:59 πμ από grayfox88 » Καταγράφηκε
Φραγκίσκος
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1184


« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 15, 2015, 08:01:05 πμ »

χεχε. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω τόσο πολύ ελεύθερο χρόνο  δυστυχώς να ερχομαι σε συναντησεις, ειδικα ο Σεπτεμβρης που ερχεται αναμενεται δυσκολος, παρολα αυτα δεν αποκλειω να επισκεφθω καποια σκοπευτικο συλλογο καποια στιγμη και να δω απο κοντα κανα οπλο...

Πλεον εχω καταληξει να παρω κατι σε αεροβολο ελατηριου. Και οπως ξανα εγραψα κατα 95% αυτο θα ειναι απο τη χωρα της μερκελ... Δυστυχως  500 ευρω μπατζετ για pcp δε φτανουν γιατι θελει και μπουκαλα (χωρια τα γεμισματα) που ανεβαζει πολυ το κοστος.

Δεν παιζει παιδια να ασχοληθω με μοντες και αυτος ειναι ο λογος που κοιταζω κατι ποιοτικο σε αυτα τα χρηματα.
 Το να παρω ενα κινεζικο με τα μισα λεφτα και να αρχισω να το φτιαχνω απο δω και απο κει περα οτι θα μου στοιχησει ο κουκος αηδονι τελικα μπορει και να μην το χαρω. Χωρια οτι δεν θα ειμαι και ικανοποιημενος απο το να ανυσηχω μηπως καποια στιγμη βγει οφφ.. θελω να παρω κατι  "ετοιμο", που θα ριχνω και δεν θα θελει αλλαγες και θα μεινει σε βαθος χρονου...

Δεν εχω κατι με τα κινεζικα ουτε τα υποβαθμιζω, καθε αλλο τα θεωρω πολυ καλα οπλα για τα λεφτα τους. Eνα οπλο στα σημερινα επιπεδα του bam 19 και του 26   θα ηταν εξαιρετικο καποτε.... Προσωπικα ομως θελω να παω σε κατι ακομα καλυτερο. με τιμημα να μπει βαθυτερα το χερι στην τσεπη..

Με αυτα που προτεινατε εγω ειμαι μεταξυ ΗW 95, 90 και 97...Ποιο θεωρειτε καλύτερο και σε τι διαμετρημα θα λεγατε, για τη χρηση που σας ειπα παντα... Aν και πλεον πιστευω προσωπικα οτι το καλυτερο διαμετρημα ειναι το 4,5...

Αν εχετε χρονο πειτε την αποψη σας!

πολύ σύντομο διάστημα) έλεγα τα ίδια ακριβώς με σένα για αρχή.
Ενα καλό ελατηρίου έλεγα και τέλος....
Το πού έχω καταλήξει μετά από 5 μήνες εάν διαβάσεις λίγο θα καταλάβεις.... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


Για πες που κατεληξες τελικα;;

Δεν παίζουν μόνο τα Γερμανικά  ηπάρχουν και τα Αγγλικά που ίςως ειναι καλητερα και αυτή την εποχή τα βρίσκεις έτοιμα στα λεφτά που διαθέτης , για δες το και αυτό
Καταγράφηκε
Thanos.L
Αρχικαψοπόστης v2.1
WFKS®
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3242


αντι-Μιδας...


« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 15, 2015, 11:11:58 πμ »

Γιωργο οι τελικες επιλογες  υποψηφιων προς αγορα οπλων ειναι ολες τους εξαιρετικες,ωστοσο εχουν και καποιες ουσιαστικες διαφορες που δεν νομιζω οτι μπορει καποιος απο εμας να σε βοηθησει στην τελικη επιλογη σου.
το 95αρι ειναι σπαστης καννης ελατηριου, το 90αρι ειναι σπαστης καννης gas ram  και το 97 ειναι ελατηριου σταθερης καννης ομως και επιπλεον δεν διαθετει ανοικτα σκοπευτικα....
προτεινω αν οχι να ριξεις αν δεν εφικτο,τουλαχιστον να πιασεις και να επωμισεις τα οπλα πρωτα και να αποφασισεις εσυ αναλογα με το ποιο σε βολευει περισσοτερο αναλογα την χρηση που θες να κανεις,τον τροπο με τον οποιο σκοπευεις να ριχνεις συνηθως και φυσικα-γιατι οχι- με το ποιο σου κανει κλικ !  Κλείσιμο ματιού   θα σου μιλησει μονο του το οπλο πιστευω...
Καταγράφηκε

''Precharged sarcastic''
εργενομπατιροαφραγκος,θεωριτικοσχετικοασχετος,σαρκαστικοπαρλαπιποαστοχος!
''τιποτα καλα δεν θα παει...''
τα οπλα τα εφαγε η μαρμαγκα...
xarris32
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 481



« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 15, 2015, 11:26:32 πμ »

Το 95 και το 97 είναι πιο πολύ σκοπευτικά γύρω στις 12-14 ποδολιβρες το 90 είναι πιο δυνατό και κυρίως για αυτό το επιλέγουν για τη δύναμη και αυτό είναι εύστοχο.από δυνάμεις νομίζω αυτό πάει από 18-21 ποδολιβρες μπορείς να αυξομειώσεις την δύναμη του λόγο gas-ram.τώρα το 95-97 καλύτερα είναι σε 4.5 διαμετρημα και το 90 σε 5.5
Καταγράφηκε

weihrauch hw 95 4.5
ΕΝΑ ΣΤΡΕΜΜΑ ΣΤΟ ΣΦΥΡΙ ΕΝΑ DATSUN ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 15, 2015, 12:33:49 μμ »

Aπο τα λιγα που γνωριζω,ενα HW97,air arms TX200 είναι οπλα που θα τα εχεις για πολλα πολλα χρονια.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 15, 2015, 02:38:18 μμ »



Για πες που κατεληξες τελικα;;
[/quote]

Air arms EV2 + nikko diamond 10-50x60....
Εχοντας πάρει ένα FX typhoon + MTC viper connect 3-12x32 και ένα WH 95 Luxus
Kαι το ταξίδι συνεχίζεται....πάω για FX impact..... Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 15, 2015, 02:46:17 μμ »


Air arms EV2 + nikko diamond 10-50x60....
Εχοντας πάρει ένα FX typhoon + MTC viper connect 3-12x32 και ένα WH 95 Luxus
Kαι το ταξίδι συνεχίζεται....πάω για FX impact..... Μεγάλο χαμόγελο
[/quote]

Είναι μακρυς ο δρομος,χρηματα και κεφια να εχεις Κλείσιμο ματιού
Μετα παμε στα παλια και συλλεκτικα,εκει να δεις γουστα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 15, 2015, 03:07:14 μμ »


Air arms EV2 + nikko diamond 10-50x60....
Εχοντας πάρει ένα FX typhoon + MTC viper connect 3-12x32 και ένα WH 95 Luxus
Kαι το ταξίδι συνεχίζεται....πάω για FX impact..... Μεγάλο χαμόγελο

Είναι μακρυς ο δρομος,χρηματα και κεφια να εχεις Κλείσιμο ματιού
Μετα παμε στα παλια και συλλεκτικα,εκει να δεις γουστα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
[/quote]

Θα με κυνηγάει η γεωργία με αεροδιαστημική παντόφλα..... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Μέχρι τώρα οι αγορές είχαν λόγο ύπαρξης....(ακόμα και το impact)... Σαρκασμός
Αρχίζω να ξεμένω από επιχειρήματα.... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Thanos.L
Αρχικαψοπόστης v2.1
WFKS®
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3242


αντι-Μιδας...


« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 15, 2015, 03:20:40 μμ »


Air arms EV2 + nikko diamond 10-50x60....
Εχοντας πάρει ένα FX typhoon + MTC viper connect 3-12x32 και ένα WH 95 Luxus
Kαι το ταξίδι συνεχίζεται....πάω για FX impact..... Μεγάλο χαμόγελο

Είναι μακρυς ο δρομος,χρηματα και κεφια να εχεις Κλείσιμο ματιού
Μετα παμε στα παλια και συλλεκτικα,εκει να δεις γουστα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Θα με κυνηγάει η γεωργία με αεροδιαστημική παντόφλα..... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Μέχρι τώρα οι αγορές είχαν λόγο ύπαρξης....(ακόμα και το impact)... Σαρκασμός
Αρχίζω να ξεμένω από επιχειρήματα.... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
[/quote]
μετρημενα κουκια ειμαστε οι αδιαφθοροι σε αυτον τον κοσμο. αν επεσες σε ενα τετοιο κουκι,την πατησες. ειδαλλως,δωροδοκησε την....   πιανει. ολο και κατι που δεν ειναι απαραιτητο δεν θα θελει? να της το παρεις της γυναικας. και την επομενη (η και την ιδια μερα καλυτερα) παρε το δικο σου... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
τωρα για το θεμα ΄΄αγορα αεροβολου pcp η ελατηριου ?΄΄ που αρχιζουμε να το κανουμε σαν τα μουτρα μας κι αυτο...  ας πει καποιος στο παλικαρι   ΄΄και τα δυο και γρηγορα'' να του φυγουνε τα αγχη...  αν παραμεινεις στον χωρο ετσι και αλλιως,ολοι ξερουν οτι ενα= κανενα....!! 
αρα φιλε Γιωργο, απλα κανονισε ποιο θα παρεις πρωτο και....οικονομια για το επομενο!!!
Καταγράφηκε

''Precharged sarcastic''
εργενομπατιροαφραγκος,θεωριτικοσχετικοασχετος,σαρκαστικοπαρλαπιποαστοχος!
''τιποτα καλα δεν θα παει...''
τα οπλα τα εφαγε η μαρμαγκα...
grayfox88
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7


« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 17, 2015, 02:40:26 πμ »

Παίδες χρόνια πολλά για τις ημέρες!


Τα air arms όντως είναι οπλάρες απλά είδα ότι ξεκινάνε από πολύ ψηλά οι τιμές τους. Το tx200 πχ μπορεί συνολικά να ειναι καλύτερο από το 97 αλλά εχει πολυ παραπανω χρηματα.

Το 97 δε βγαινει με ανοιχτα σκοπευτικα;;; Δλδ αναγκαστικα θα  πρεπει να παω για διοπτρα αν καταλαηξω σε αυτο ;

Gas ram γενικα τα φοβαμαι λιγο γιατι ξερω οτι μπορεις  να αυξομειωνεις τη δυναμη τους αλλα μετα μπορει να θελει προσπαθεια μεγαλη για να οπλισει (+προβληματα αξιοπιστιας ίσως;). Επισης δε ξερω αν θελουν και αυτα τπτ τρομπες για να αυξομειωνεις τη δυναμη τους  (πιεραιτερο εξοδα) ...

Παράθεση από: Thanos.L στις Αύγουστος 15, 2015, 03:20:40 μμ

Παράθεση
τωρα για το θεμα ΄΄αγορα αεροβολου pcp η ελατηριου ?΄΄ που αρχιζουμε να το κανουμε σαν τα μουτρα μας κι αυτο...  ας πει καποιος στο παλικαρι   ΄΄και τα δυο και γρηγορα'' να του φυγουνε τα αγχη...  αν παραμεινεις στον χωρο ετσι και αλλιως,ολοι ξερουν οτι ενα= κανενα....!!
αρα φιλε Γιωργο, απλα κανονισε ποιο θα παρεις πρωτο και....οικονομια για το επομενο!!!

Δεν εχεις και αδικο... Γι αυτο γενικα θελω να το ψαξω, να μην παω οτι κατσει. Σε οπλοπωλειο μπορει να σου βγαλουν και μετρια αεροβολα οπλαρες που δεν θα τα χαρω και πολύ και μετα αναγκαστικα θα πω παω σε κατι καλυτερο γιατι ειμαι και λιγο τελειομανης σαν ανθρωπος... Πιστευω για το σκοπο που το θελω θα ειμαι και με το παραπανω ευχαριστημενος γιατι οπως ξαναεγραψα το αεροβολο για μεγαλο διαστημα θα καθεται.  Θελω ενα αεροβολο να το κρατησω για χρόνια + αξιόπιστο+εύστοχο....

Του π**στη εδω το νορικα 10ετια+ εχει κλεισει και τα παει σχετικα καλα χωρις μοντες και περιποιηση ιδιαιτερη.
Το slavia πολυ ευστοχο σε μικρες-μεσαιες αποστασεις  ειναι ποιημα αλλα θελω κατι πιο δυνατο......... Και ειναι και τα δυο στο 1/3 των χρηματων που διαθετω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 17, 2015, 02:58:16 πμ από grayfox88 » Καταγράφηκε
Γιάννης Κιο.
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4304



« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 17, 2015, 07:44:48 πμ »

Παίδες χρόνια πολλά για τις ημέρες!


Τα air arms όντως είναι οπλάρες απλά είδα ότι ξεκινάνε από πολύ ψηλά οι τιμές τους. Το tx200 πχ μπορεί συνολικά να ειναι καλύτερο από το 97 αλλά εχει πολυ παραπανω χρηματα.

Το 97 δε βγαινει με ανοιχτα σκοπευτικα;;; Δλδ αναγκαστικα θα  πρεπει να παω για διοπτρα αν καταλαηξω σε αυτο ;

Gas ram γενικα τα φοβαμαι λιγο γιατι ξερω οτι μπορεις  να αυξομειωνεις τη δυναμη τους αλλα μετα μπορει να θελει προσπαθεια μεγαλη για να οπλισει (+προβληματα αξιοπιστιας ίσως;). Επισης δε ξερω αν θελουν και αυτα τπτ τρομπες για να αυξομειωνεις τη δυναμη τους  (πιεραιτερο εξοδα) ...

Παράθεση από: Thanos.L στις Αύγουστος 15, 2015, 03:20:40 μμ

Παράθεση
τωρα για το θεμα ΄΄αγορα αεροβολου pcp η ελατηριου ?΄΄ που αρχιζουμε να το κανουμε σαν τα μουτρα μας κι αυτο...  ας πει καποιος στο παλικαρι   ΄΄και τα δυο και γρηγορα'' να του φυγουνε τα αγχη...  αν παραμεινεις στον χωρο ετσι και αλλιως,ολοι ξερουν οτι ενα= κανενα....!!
αρα φιλε Γιωργο, απλα κανονισε ποιο θα παρεις πρωτο και....οικονομια για το επομενο!!!

Δεν εχεις και αδικο... Γι αυτο γενικα θελω να το ψαξω, να μην παω οτι κατσει. Σε οπλοπωλειο μπορει να σου βγαλουν και μετρια αεροβολα οπλαρες που δεν θα τα χαρω και πολύ και μετα αναγκαστικα θα πω παω σε κατι καλυτερο γιατι ειμαι και λιγο τελειομανης σαν ανθρωπος... Πιστευω για το σκοπο που το θελω θα ειμαι και με το παραπανω ευχαριστημενος γιατι οπως ξαναεγραψα το αεροβολο για μεγαλο διαστημα θα καθεται.  Θελω ενα αεροβολο να το κρατησω για χρόνια + αξιόπιστο+εύστοχο....

Του π**στη εδω το νορικα 10ετια+ εχει κλεισει και τα παει σχετικα καλα χωρις μοντες και περιποιηση ιδιαιτερη.
Το slavia πολυ ευστοχο σε μικρες-μεσαιες αποστασεις  ειναι ποιημα αλλα θελω κατι πιο δυνατο......... Και ειναι και τα δυο στο 1/3 των χρηματων που διαθετω.
Καλημερα
Υπαρχει το 77αρι με ανοικτα.Το 97αρι υποχρεοτικα διοπτρα ή μόντα για να βαλεις ανοικτα
Οσο για το 90αρι θελει κατι ψιλα για να αυξομειωνεις τη δυναμη και οσο αφορα την αξιοπιστια οσοι φιλοι το εχουν μονο καλα λογια λενε.
Θα μπει και καποιος που το εχει να σου πει πιο συγκριμενα.
εγω που εχω 97 μπορρω να σου πω οτι ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος με το οπλο αν και λιγο βαρυ σε σχεση με το 95αρι.Παντος το ανοιγματακι του για μια σωστη απολιπανση-λιπανση το χρειαζετε. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

HW 97K
AT 44 4.5 
Stoeger X20 , TSS Β10 , Crossman 1377
Slavia 631 Lux
zafka
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 472



« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 17, 2015, 08:56:56 πμ »

77 και 97 είναι ακριβώς τα ίδια όπλα με διαφορετικά κοντάκια καθώς το 77 έχει ανοιχτά σκοπευτικά. Όποιο και να πάρεις μέσα θα είσαι, απλά στο 97 θα χρειαστείς και οπτικό. Το 4.5 σε 12 ποδόλιβρα είναι η πιο καλή επιλογή, αλλά και εγώ που έχω το 97 σε 5.5 και κοντά στα 14 + ποδόλιβρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Καταγράφηκε

Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 17, 2015, 11:15:14 πμ »

Φιλε grayfox88,τα περισσοτερα οπλοπωλεία γνωριζουν αλλα και εχουν ΒΑΜ,stoeger,diana,Gamo κλπ.

Τα καλα οπλα είναι τα HW-Air Arms 4.5 η 5.5 οποιο μοντελο σου αρεσει ,βαζεις το χερι στην τσεπη(ισως λιγο βαθια)αλλα θα εχεις το οπλο που θελεις για πολλα χρονια Άνεση Άνεση Άνεση

Ακου και κατι σαν συμβουλη,οπλα υπαρχουν πολλα,χρηματα δεν υπαρχουν για πεταμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 17, 2015, 11:27:31 πμ από Christopher » Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 17, 2015, 06:00:45 μμ »

Υπάρχει και το 80αρι σε 5,5 , αλλά το 90αρι δεν  έχει θέμα .
Μιλάμε για ποιοτικό gas ram , χωρίς να βάλεις χέρι . Το είχα και το έχουν φίλοι .

Τελικά μου το πήρε ένας ξάδερφος   που δε το ριχνει , αλλά απ'οτι μου λέει είναι ακόμη φωτιά .
Ειδικά τη πρώτη φορά είχε πάθει πλάκα στο χωριό  Έκπληξη .  Αυτός είχε μείνει στα dianakia  Σαρκασμός .
Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας

Σελίδες: 1 [2] 3 4 5   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: