Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 19, 2024, 02:41:21 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Aγορά αεροβόλου μέχρι 200 ευρώ
Σελίδες: [1] 2 3 4   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Aγορά αεροβόλου μέχρι 200 ευρώ
Αποστολέας Μήνυμα
Insanity
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 15


« στις: Οκτώβριος 13, 2015, 12:31:54 μμ »

Γεια σας. Εχω ενα slavia 631 αλλα θελω να αγορασω ενα αλλο αεροβολο μεχρι 200 ευρω ειναι τα λεφτα που δινω.
Δεν εχω σκοπο να το κατεβαζω σε αγωνες/σκοπευτηριο με ενδιαφερει να ριχνει αξιοπρεπεις βολες στα 30-40 μετρα και να ειναι και δυνατουτσικο.

Εχω σκεφτει για το  bam 19 που ειναι αρκετα φθηνο αλλά και το 26 αλλά το οτι ειναι κινεζικα δεν με κανει να τα βλεπω πολυ θετικα...

Σε ξυλινο κοντακι παντα.

Θελω να ακουσω τις προατασεις σας...

Φιλικα πάντα!
Καταγράφηκε
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 12:35:16 μμ »

Γεια σας. Εχω ενα slavia 631 αλλα θελω να αγορασω ενα αλλο αεροβολο μεχρι 200 ευρω ειναι τα λεφτα που δινω.
Δεν εχω σκοπο να το κατεβαζω σε αγωνες/σκοπευτηριο με ενδιαφερει να ριχνει αξιοπρεπεις βολες στα 30-40 μετρα και να ειναι και δυνατουτσικο.

Εχω σκεφτει για το  bam 19 που ειναι αρκετα φθηνο αλλά και το 26 αλλά το οτι ειναι κινεζικα δεν με κανει να τα βλεπω πολυ θετικα...

Σε ξυλινο κοντακι παντα.

Θελω να ακουσω τις προατασεις σας...

Φιλικα πάντα!


http://wfks.gr/index.php?topic=7705.0
αλλά είναι πλαστικό!!!

Σε ξύλινο
http://wfks.gr/index.php?topic=7745.0
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2015, 09:14:51 πμ από agior » Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14264


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 12:40:06 μμ »

Καλώς τον  Χαμόγελο

http://wfks.gr/index.php?topic=5400.0
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Karizma
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1441


Weihrauch Fun-boy


« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 01:01:33 μμ »

Καλως ηρθες φιλε μου και καλα ποσταρισματα!!!  Χαμόγελο

Αν ανεβασεις το budget σου κατα 50 ευρω παραπανω τοτε παιρνεις αυτο : http://www.milidonis.gr/aerovola/opla/elatirioy-gr/weihrauch-gr-gr-gr/hw-50-s.html

Πας σε γερμανικο,με την καλυτερη ισως σκανδαλη της αγορας για οπλα ελατηριου και οχι μονο,ποιοτικο bluing και μηχανικα μερη και πολυ καλη αξια μεταπωλησης!!!  Κλείσιμο ματιού

Θεματα για να διαβασεις στην αναλογη ενοτητα υπαρχουν πολλα!!! Κανε την ερευνα σου και το φορουμ ειναι εδω για να σου λυσει ολες τις αποριες και να σε βοηθησει ενδεχομενως στην επιλογη σου!!!  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Anschütz LG 380 Match
AA TX200 MK3 4,5mm
Weihrauch HW35E 4,5mm
Weihrauch HW97KT 4,5mm
Weihrauch HW97K Laminate 5,5mm
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 01:40:30 μμ »

Kαλωσήλθες.
Κοίτα και αυτό που είναι καλή περίπτωση...

http://www.car.gr/parts/view/6924896/
Καταγράφηκε
Insanity
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 15


« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 01:52:28 μμ »

Καλώς σας βρήκα παιδιά!

Το diana 48/52 πρώτη φορά το βλέπω, τα specs του που μπορω να τα δω; Eιναι το diana 48 ουσιαστικά;; Το άσχημο για εμένα είναι ότι είναι σε 5.5 mm αυτό που πουλάει ο φίλος και άρα δεν θα έχω πολλές επιλογές σε βολίδες+ακριβότερες αν δεν κάνω λάθος σε σχέση με 4,5.

Το  BAM 19 το θεωρώ vfm για τα λεφτά του όπως και το 26 αλλά δεν θέλω κινέζικο για να είμαι ειλικρινής. Από την άλλη δεν μπορώ να τα απορρίψω μιας και για το μπάτζετ μου δεν μπορώ να εχω και απαιτησεις φοβερες οτι θα χτυπησω κανα εργαλειο. Αν εδινα 300 ευρω ομως θα ειχα φυσικά.

Τα gamo τα θεωρω "παιχνιδιαρικα" αλλα οχι πολυ καλής ποιότητας.

Τα HW ειναι μια κατηγορια μονα τους. Πολυ καλο το 50s αλλα πρεπει να ανεβασω το μπατζετ απ αυτο που εχω στο μυαλο μου. Σε μεταχειρισμενο με λιγο πανω απο 250 βρισκεις το 77αρι που ειναι ανωτερο απ όλα, να καλή ώρα αυτό που δείχνει ο Νίκος... Γενικα για τη χρηση που θα το εχω δεν ξερω αν αξιζει να παω σε ακριβο οπλο.

Εννοειται κοιταζω και μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση σε αυτα τα λεφτα.

Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 02:08:50 μμ »

Καλως ηρθες στην παρεα μας Χαμόγελο

Τα 200€ μπορει αυτη την εποχη να ειναι πολλα,αλλα ειναι και λιγα για ενα αξιολογο αεροβολο.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Thanos.L
Αρχικαψοπόστης v2.1
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3241


αντι-Μιδας...


« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 02:40:26 μμ »

καλως ηλθες και με το καλο να αποκτησεις το οπλο που θα σε ικανοποιει και θα σου κανει τα κεφια!!
για οπλο σου απαντησαν τα παιδια,ολο και κατι θα λεχθει ακομα,εχεις και εσυ τις αποψεις και προτιμησεις σου,οποτε δεν νομιζω να αργησεις να βρεις τον δρομο σου και να κανεις την καλυτερη για σενα επιλογη.
εγω απλα να επισημανω οτι για το διαμετρημα εχει λαθος. το .22cal  (5,5mm) ειναι μαζι με το .177 απο τα δημοφιλεστερα. οτι βολιδα βγαινει για το .177 (4,5mm),βγαινει και για το .22. δεν τιθεται θεμα περιορισμου και ελλειψη ποικιλιας αν αυτο ειναι που σε ανησυχει. αυτα τα προβληματα ψιλουπαρχουν σε μεγαλυτερα διαμετρηματα,η' για το .20cal (5mm). και η διαφορα τιμης ειναι αμελητεα σχεδον (και αυτο στο λεει καποιος που περναει χοντρα λουκια αυτην τη περιοδο...).  αλλοι λογοι θα ειναι αυτοι που θα σε κανουν να καταληξεις σε διαμετρημα αναμεσα στα δυο που αναφερεις... Κλείσιμο ματιού
καλη συνεχεια Χαμόγελο
Καταγράφηκε

''Precharged sarcastic''
εργενομπατιροαφραγκος,θεωριτικοσχετικοασχετος,σαρκαστικοπαρλαπιποαστοχος!
''τιποτα καλα δεν θα παει...''
τα οπλα τα εφαγε η μαρμαγκα...
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14264


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 02:59:21 μμ »

Προσοχή με τα μεταχειρισμένα,
ξέρω πχ "καινούργιο" 77άρι που κάνει 5 εκατοστά στα 25 μέτρα  Σφραγισμένα χείλη
Εντελώς τυχαία βρήκα αυτόν που το έχει αγοράσει,μάλλον αυτός με βρήκε,περπατούσα στο Μοναστηράκι
και με θυμήθηκε,"δεν είσαι ο piperman?" και όταν τον ρώτησα τι όπλο έχει μου είπε "το 77 του ........"
Φυσικά ο φίλος δε μπαίνει σε φόρουμ,θα ήξερε λιγάκι καλύτερα  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Karizma
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1441


Weihrauch Fun-boy


« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 03:04:43 μμ »

Προσοχή με τα μεταχειρισμένα,
ξέρω πχ "καινούργιο" 77άρι που κάνει 5 εκατοστά στα 25 μέτρα  Σφραγισμένα χείλη
Εντελώς τυχαία βρήκα αυτόν που το έχει αγοράσει,μάλλον αυτός με βρήκε,περπατούσα στο Μοναστηράκι
και με θυμήθηκε,"δεν είσαι ο piperman?" και όταν τον ρώτησα τι όπλο έχει μου είπε "το 77 του ........"
Φυσικά ο φίλος δε μπαίνει σε φόρουμ,θα ήξερε λιγάκι καλύτερα  Στριφογύρισμα ματιών

Συγνωμη ρε Κωστα...Αυτο ειναι αξιοπιστο παραδειγμα για να σχηματισει αποψη ο υποψηφιος αγοραστης ;;;
Καταγράφηκε

Anschütz LG 380 Match
AA TX200 MK3 4,5mm
Weihrauch HW35E 4,5mm
Weihrauch HW97KT 4,5mm
Weihrauch HW97K Laminate 5,5mm
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 03:23:07 μμ »

Προσοχή με τα μεταχειρισμένα,
ξέρω πχ "καινούργιο" 77άρι που κάνει 5 εκατοστά στα 25 μέτρα  Σφραγισμένα χείλη
Εντελώς τυχαία βρήκα αυτόν που το έχει αγοράσει,μάλλον αυτός με βρήκε,περπατούσα στο Μοναστηράκι
και με θυμήθηκε,"δεν είσαι ο piperman?" και όταν τον ρώτησα τι όπλο έχει μου είπε "το 77 του ........"
Φυσικά ο φίλος δε μπαίνει σε φόρουμ,θα ήξερε λιγάκι καλύτερα  Στριφογύρισμα ματιών

Συγνωμη ρε Κωστα...Αυτο ειναι αξιοπιστο παραδειγμα για να σχηματισει αποψη ο υποψηφιος αγοραστης ;;;


ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ,παντα υπαρχει η περιπτωση και σε ακριβο οπλο να υπαρχει το κατασκευστικο λαθος

Οσο υπαρχει ο ποιοτικος ελενχος μικραινει αυτη η πιθανοτητα Κλείσιμο ματιού
Υγ,ανθρωπινο χερι τα κατασκευαζει-συναρμολογει,ειναι ομως αλλο το χερι του Γερμανου,αλλο το χερι του Εγγλεζου,αλλο του Τουρκου,αλλο του Κινεζου,του Ισπανου,του Κορεατη,του Σουηδου κλπ κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2015, 03:39:11 μμ από Christopher » Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Insanity
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 15


« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 03:52:01 μμ »

@ΤhanosL

Mακάρι φίλε μου. Αρχικά σκεφτόμουν σοβαρά για 5.5 πχ bam 19 5.5 ή χατσαν 99 (το δεύτερο μου άρεσε πολύ σε εμφάνιση) αλλά είδα ότι πιο δημοφιλή (και νομίζω αισθητά φθηνότερα σφαιράκια) ήταν τα 4.5 mm. Σίγουρα όμως κάθε διαμέτρημα έχει θετικά και αρνητικά...

@ PIPERMAN

Τουλάχιστον ο άνθρωπος ήταν ειλικρινής πάντως  Σαρκασμός
Δεν το κατέχω με τεχνικά θέματα αεροβόλου αλλά αν ο άλλος μου έλεγε ότι το αεροβόλο τρυπάει κουβά στα 60 μέτρα ή ότι κάνει 5 cm στα 25 m. με τέτοιο όπλο, θα του έλεγα να το κρατήσει για τον εαυτό του...

Πραγματικά από τη μία λέω ότι με 200 ευρώ +- μπορεί να βρεις πολύ καλό όπλο σε μεταχειρισμένο,  αν διαπραγματευτείς λίγο την τιμή, αλλά αν έχει κάποιο πρόβλημα που στο αποκρύψει ο άλλος ή το έχει μοντάρει και ρίχνει στο γάμο του καραγκιόζη και δεν το εντοπίσεις κάθεσαι και τα κλαις μετά και λες γιατί δεν έδινα κάτι παραπάνω να πάω σε καινούριο να έχω τουλάχιστο μια εγγύηση πίσω...

@ Christopher

Φαντάζομαι εννοείς για καινούριο έτσι, γιατί και αυτά μέσα στο παιχνίδι είναι...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2015, 03:58:50 μμ από Insanity » Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 03:57:35 μμ »

Ναι φιλε μου μιλαω για οπλα καινουρια.

Το μεταχειριμενο θελει τουλαχιστον δοκιμη(να το ριξεις )πριν το αγορασεις Άνεση
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14264


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 04:16:41 μμ »

To 77 δεν είχε κατασκευαστικό πρόβλημα...  Σφραγισμένα χείλη

"Βελτιώθηκε"  Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 04:24:06 μμ »

To 77 δεν είχε κατασκευαστικό πρόβλημα...  Σφραγισμένα χείλη

"Βελτιώθηκε"  Σφραγισμένα χείλη

Μαλλον οχι με το γνωστο κιτ,αλλα με το κιτ οτι να ναι,αυτα τα λενε πρωτα Κωστα.

Η λες ναι στο οπλο,και μακρια απο τον.............  βελτιωτη Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5

Σελίδες: [1] 2 3 4   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: