Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 28, 2024, 06:56:02 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

1η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΙΔΑ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗΣ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6   Κάτω
  Εκτύπωση  

  1η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΙΔΑ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗΣ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ
Αποστολέας Μήνυμα
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 01:08:42 μμ »

Πάντως χτές κατάλαβα γιατί ο Ξενοφών πούλησε το monsoon....
Ρε φίλε δεν το χρειάζεται,με το 44 έριχνε τους γεμιστήρες όρθιος σε χρόνο dt,
πολυβολισμοί μιλάμε,τα ρήμαξε τα καλυκάκια,πολύ μανία... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Πρέπει να έχουν έλλειψη στη Χαλκιδική... Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
cynix
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 79


« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 01:16:24 μμ »

Μπραβο κυριοι!
Είμαι σίγουρος ότι περάσατε καλά σε όλα τα επίπεδα! Πάντα τέτοια!  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

team Walther Greece
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 01:16:52 μμ »

Αρχοντας ο Ηρακλης, Ψηφιζω να γινει επιτιμο διακεκριμενο μελος της WFKS για το ηθος και την σταση του απεναντι σε καποιους ατακτους κυριους Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών.......................
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
tassos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 378



« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 01:56:24 μμ »

   To  χαμαλίκι που τραβήξατε τα παιδιά από Αθήνα και βόρεια Ελλάδα πράγματι ήταν πολύ , η  κούραση της διαδρομής  , οι πολλές ώρες στο σκοπευτήριο , η επιστροφή κτλ  όμως πιστεύω οτι την επόμενη μέρα αυτά ξεχνιούνται  και μένουν τα Ωραία.  Άνεση

   Και γω ήμουν  συνολικά 8 ώρες στο σκοπευτήριο και  δεν κατάλαβα πότε πέρασε η ώρα . Ρίχναμε , δοκιμάζαμε άλλα όπλα , είδαμε διάφορες καινοτόμες  λύσεις πάνω στα όπλα , στον υπόλοιπο εξοπλισμό  και στις πρωτότυπες κατασκευές στόχων  ,γνωριστήκαμε ,μιλήσαμε  ,  Γουστάραμε .

  Το μέρος που το είδα και γώ για πρώτη φορά ήταν φανταστικό. Υπήρχε ασφάλεια του χώρου  , μακρυά από περίεργα βλέμματα , μεγάλη απόσταση , στέγαστρο , ποταμάκι με ότι αυτό σημαίνει για την ομορφιά του χώρου και τις επιπλέον δυνατότητες για βολές και βαλλιστικές μελέτες .

   Αν χρειαζόταν να βάλω τίτλο στην συγκέντρωση που κάναμε θα την ονόμαζα  '' Παιδική  Χαρά ''  Σαρκασμός

   Η ευχάριστη διάθεση ήταν δεδομένη , πλάκες χιουμορ ,ανέκδοτα .
   Ήμασταν περιστοιχισμένοι από κάθε είδους εξοπλισμό και καλούδια. Έριχνες , δοκίμαζες διάφορα , ανταλλάσαμε απόψεις , ενημερωνόμασταν.

    Ο  Θρασύβουλος που είχε αναλάβει την όλη οργάνωση ήταν Κύριος. Εριξε ελάχιστα λεπτά με όπλα αλλά είχε το νού του να πάνε όλα καλά.  Για τα τούρκια όπλα δεν έβγαλε λέξη σεβώμενος τους προσκεκλημένους του  και όσο και αν ήθελε να εκφραστεί ελεύθερα φαινόταν στο δάγκωμα των χειλιών του η προσπάθεια που έκανε να το καταπιεί και να μην μιλήσει  Σαρκασμός

  Πολλοι ήταν ήδη παλιοί γνώριμοι , και καποιοι γνωριστήκαμε για πρώτη φορά. Νομίζω  οτι το έμψυχο δυναμικο της εκδήλωσης ανταγωνιζόταν στα ίσα το πολύ υψηλό επίπεδο των άψυχων μέσων που κατήχαμε.

  Στεναχωρήθηκα λίγο για τον agior που στο μεγαλύτερο μέρος της  εκδήλωσης  ήταν πάνω στον πτυσώμενο πάγκο εργασίας με τον τόρνο τσέπης που είχε και προφανώς δεν θα το ευχαριστήθηκε όσο θα ήθελε.  Όμως πιο πολύ στεναχωρήθηκα που δεν έφερα και το δικό μου 100άρι που είχε πράγματι ανάγκη περιποίησης στην κορώνα του  Σαρκασμός


   Τώρα για τις φωτογραφίες του θέματος τι να πεί κανείς.   Πολύ ωραίες . 

 

   Μπράβο  σ όλους που κουραστήκατε για την  συνάντηση των αεροβολάδων   .... ημερίδα το παμε ? Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 02:16:04 μμ »

Το ραντεβου ηταν 9 το πρωι στην Λαρισα.
Απο Αθηνα καταφεραμε να παμε 4 ατομα (πολυ κακως Λύπη)απο τους αλλους νομους 14+(πολυ καλως Μεγάλο χαμόγελο).
Φτανοντας με το καλο,και μετα τους απαραιτητους καφεδες,και σπανακοπιτες,ο οικοδεσποτης μας Θρασυβουλος μας πηγε στο πεδιο βολης.Ενας ωραιος χωρος διπλα στο ποταμι,που εμας τους Αθηναιους μας αφησε με το στομα ανοικτο Έκπληξη Έκπληξη.
Εκει ειχαμε την ευκαιρια να μας γνωρισουν,και να γνωρισουμε παιδια,που για δυο χρονια ξεραμε μεσα απο τα πληκτρολογια.
Περασαμε ενα 7ωρο γεματο με γελια,αστεια,πηραγματα.και οτι θα μπορουσε να μας βγαλει απο την καθημερινοτητα μας.
Τελειωνοντας θα ηθελα να σας ευχαριστησω ολους σας και να σας πω κατι.....
Παρα τις δυσχεριες που περναμε ολοι μας,καλο θα ηταν να γινονται τετιες συναντησεις.

Γνωριζεις ανθρωπους,που τις περισσοτερες φορες οι πληροφοριες που ειχες παρει,εκτος απο μπαγιατικες ηταν και χαλασμενες. Χαμόγελο

Ουφφφ τα ειπα.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 02:24:14 μμ »

   To  χαμαλίκι που τραβήξατε τα παιδιά από Αθήνα και βόρεια Ελλάδα πράγματι ήταν πολύ , η  κούραση της διαδρομής  , οι πολλές ώρες στο σκοπευτήριο , η επιστροφή κτλ  όμως πιστεύω οτι την επόμενη μέρα αυτά ξεχνιούνται  και μένουν τα Ωραία.  Άνεση

   Και γω ήμουν  συνολικά 8 ώρες στο σκοπευτήριο και  δεν κατάλαβα πότε πέρασε η ώρα . Ρίχναμε , δοκιμάζαμε άλλα όπλα , είδαμε διάφορες καινοτόμες  λύσεις πάνω στα όπλα , στον υπόλοιπο εξοπλισμό  και στις πρωτότυπες κατασκευές στόχων  ,γνωριστήκαμε ,μιλήσαμε  ,  Γουστάραμε .

  Το μέρος που το είδα και γώ για πρώτη φορά ήταν φανταστικό. Υπήρχε ασφάλεια του χώρου  , μακρυά από περίεργα βλέμματα , μεγάλη απόσταση , στέγαστρο , ποταμάκι με ότι αυτό σημαίνει για την ομορφιά του χώρου και τις επιπλέον δυνατότητες για βολές και βαλλιστικές μελέτες .

   Αν χρειαζόταν να βάλω τίτλο στην συγκέντρωση που κάναμε θα την ονόμαζα  '' Παιδική  Χαρά ''  Σαρκασμός

   Η ευχάριστη διάθεση ήταν δεδομένη , πλάκες χιουμορ ,ανέκδοτα .
   Ήμασταν περιστοιχισμένοι από κάθε είδους εξοπλισμό και καλούδια. Έριχνες , δοκίμαζες διάφορα , ανταλλάσαμε απόψεις , ενημερωνόμασταν.

    Ο  Θρασύβουλος που είχε αναλάβει την όλη οργάνωση ήταν Κύριος. Εριξε ελάχιστα λεπτά με όπλα αλλά είχε το νού του να πάνε όλα καλά.  Για τα τούρκια όπλα δεν έβγαλε λέξη σεβώμενος τους προσκεκλημένους του  και όσο και αν ήθελε να εκφραστεί ελεύθερα φαινόταν στο δάγκωμα των χειλιών του η προσπάθεια που έκανε να το καταπιεί και να μην μιλήσει  Σαρκασμός

  Πολλοι ήταν ήδη παλιοί γνώριμοι , και καποιοι γνωριστήκαμε για πρώτη φορά. Νομίζω  οτι το έμψυχο δυναμικο της εκδήλωσης ανταγωνιζόταν στα ίσα το πολύ υψηλό επίπεδο των άψυχων μέσων που κατήχαμε.

  Στεναχωρήθηκα λίγο για τον agior που στο μεγαλύτερο μέρος της  εκδήλωσης  ήταν πάνω στον πτυσώμενο πάγκο εργασίας με τον τόρνο τσέπης που είχε και προφανώς δεν θα το ευχαριστήθηκε όσο θα ήθελε.  Όμως πιο πολύ στεναχωρήθηκα που δεν έφερα και το δικό μου 100άρι που είχε πράγματι ανάγκη περιποίησης στην κορώνα του  Σαρκασμός


   Τώρα για τις φωτογραφίες του θέματος τι να πεί κανείς.   Πολύ ωραίες . 

 

   Μπράβο  σ όλους που κουραστήκατε για την  συνάντηση των αεροβολάδων   .... ημερίδα το παμε ? Σαρκασμός
Τασσο τα ειπες ολα με την καλυτερη εκφραση της ημερας ( Παιδικη χαρα) Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
alpha-63
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 238


...αυτοπεποίθηση !


« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 02:39:15 μμ »

Ήρθε η ώρα μου να σχολιάσω καλοπροαίρετα πάντα...:

...στο εξής τα όπλα του "γιατρού" είναι εστεμμένα διά χειρός agior !
...ο Ηρακλής έχει δικαιολογία για να πάρει το πρώτο του PCP Hatsan, ...θα τολμήσει να του φτιάξει ένα αξιοπρεπές ξύλινο κοντάκι !
...ο Θράσσος επιτέλους προμηθεύτηκε αυτοκόλλητα Hatsan, ίσως και καπελλάκι απ΄τον Φώντα. Hatsan θα πάρει μόνος του !
...Ο Φίλιππος με στενοχώρησε...Άφησε στις αναμνηστικές φωτό (ορθίων...) τον Ηρακλή να φαίνεται "καθιστός" δίπλα στους άλλους, ενώ    έχει τα μπράτσα να τον πάρει αγκαλιά, βέβαια φαντάζομαι πως δεν θα ξεκόλαγε ο Ηρακλής μετά από πάνω του !
...τον Σάββα δεν τον έχω γνωρίσει από κοντά, αλλά για να κάνει παρέα με το "φιλαράκι" τον Φώντα...., μελισσοκόμος F(ull) T(ime)  θα είναι !
...o George3D φαντάζομαι πως διαπιστώσατε πως ενώ διώχνει την πρωϊνή λιγούρα από το στομάχι, αυτή εγκαθίσταται στο "μάτι" !
...ο Πηνειός. έχει πολύ καλό Bangggg Shui !
...o Χριστόφορος μπορεί να πήγε νωρίς για ύπνο το Σάββατο, αλλά σας εξήγησε το όνειρο την Κυριακή !
...o Τάσσος δεν είχε καούρα να σας γνωρίσει, απ΄τον Μάριο προσπαθούσε να ξεφύγει !
...εκείνο το καλυκό-δενδρο του Πηνειού, καρπούς δεν πρόκανε να βγάλει ;;; Το έκαψε η διαρκής έκθεση στον μόλυβδο !
...o  Πιπ...., θα του τα θέσω κατ΄ιδίαν !


αλλά και να επισημάνω πως :


...εαν αυτή η γνωριμία είχε αραχνιάσει στο πληκτρολόγιο, πόση ενέργεια θα είχε χαθεί !  Απορία
...πόσο μικρότερες είναι οι πιθανότητες τώρα κάποιος, απ΄το τίποτε, λόγω της στιγμής, της λαθεμένης αντίληψης μιάς έκφρασης, να "αρπαχτεί" και να αντιδικίσει εν θερμώ, χωρίς πρώτα να εξετάσει και σκεφθεί :
..."κάψατε" βενζίνη και χορτάσατε χλμ, αλλά "κάψατε' και φίλους διασκεδάζοντας σε εποχές κρίσης... Έκπληξη Ανεκτίμητο...
...δεν ζηλεύω, ειλικρινά χαίρομαι που το είπατε και το κάνατε... Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο

...αυτή η "Σούλα" με ποιά εποχιακά είδη καταγίνεται  Απορία
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2012, 03:00:26 μμ από alpha-63 » Καταγράφηκε
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 02:48:09 μμ »

Η ημερίδα εξελίχτηκε πράγματι σε παιδική χαρά, όλοι χαρήκαμε σα μικρά πιδιά (ναι, το γράφω Λαρισαϊστί)

Καταπληκτικές φάτσες και όμορφες ψυχές σ' ένα ήρεμο περιβάλλον.

Όσον αφορά τη δική μου διασκέδαση που νομίζετε πως έμεινα πίσω, σας πληροφορώ πως χαρά μου ήταν να βλέπω γύρω μου ευτυχισμένα πιδάκια να παίζουν στον πιδότοπο και να προσπαθώ να τους δώσω κάποια έξτρα ικανοποίηση (μπορεί και ψευδαίσθηση) για την επόμενη φορά που θα επιχειρήσουν γκρουπάκια σε χαρτί. Ειδικά για τον Grandmaster θεωρώ μέγιστη τιμή να εμπιστευτεί τις κάννες του στα χέρια μου, αν και βρώμισε κι αυτός αρκετά τα δικά του. Τελικά τις βολές μου τις έριξα και ξάπλα και όρθιος, άσε που έβαλα λιθαράκι στο νέο τρέντ του Κάμπου, καλυκάκια στα 100...

@grandmaster : αν έχουμε "κάψει" τίποτα κάννες ευχαρίστως να τις φορτωθώ...

I'll be back...
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής
tieton
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 458



« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 03:14:48 μμ »

Μετανοιωσα πολυ που δεν ηρθα! Κλάμα :'(Πηγα σενα γαμο που μου ζαλισαν τα @#%$^&ια λεγοντας μου <<αντε και στα δικα σου>>! Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε
dimikar
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 54



« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 03:47:59 μμ »

Μια χαμογελαστη αεροβολαδικη παρεα σε ενα τοπιο που εκανε τη ματια να φευγει με θεα τον (θεο παλιοτερα)Πηνειο ποταμο.Απο τα ταπεινα χατσανια που ξυραφιαζαν μεχρι τα ηλεκτρονικα εγγλεζικα, το υποστεγο γεμισε αξιολογα οπλα και χαρουμενους σκοπευτες.Χαρηκα πολυ που σας γνωρισα και απο κοντα,ελπιζω να ξαναβρεθουμε συντομα.
Καταγράφηκε
ssbk23
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 313



« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 06:06:23 μμ »

Συγχαρητήρια σε όλους για την πραγματοποίηση της Ημερίδας!! Κυρίως στον Θρας ο οποίος , σύμφωνα με τους συμμετέχοντες, φρόντισε όλα να κυλήσουν άψογα.Σχεδόν το μετάνιωσα που δεν το αποφάσισα να έρθω  Στριφογύρισμα ματιών Τα αυτοκόλλητα πραγματικά ήταν το κάτι άλλο, και υποψιάζομαι ότι ο Γίωργος ήταν πίσω από αυτό....
Καταγράφηκε

Μάστορας είναι και της κατσίκας ο κώλος που τα κάνει στρογγυλά!
MANTHOS
sal4680461
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 59

"COW KILLER"


« Απάντηση #56 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 06:46:04 μμ »

παντα τετοια ρε παιδια και πραγματικα στεναχωριεμαι που ελειψα απο αυτον τον απιστευτο χαβαλε αλλα διστυχως αυτον τον καιρο ειναι αλλες οι προτεραιοτητες Θυμός
Καταγράφηκε
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #57 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 07:01:58 μμ »

Πηγα σενα γαμο που μου ζαλισαν τα @#%$^&ια λεγοντας μου <<αντε και στα δικα σου>>! Θυμός Θυμός

Μεγάλο χαμόγελο   Και μενα καθε φορα μου τα΄καναν τσουρεκι, . . . .μεχρι που παντρευτηκα  Μεγάλο χαμόγελο .


Παιδια, το μερος τα λεει ολα . Αποκλειεται να μη περασεις καλα.
Αντε και εις αλλα με υγεια.
 
Θυμός Δε μπορεσα ρε γ@μωτο  . . . ειχε πολυ δουλεια  Λύπη .
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2012, 07:09:00 μμ από drakos » Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
Xenofon
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 404


« Απάντηση #58 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 08:14:32 μμ »

Να συγχαρώ το Θρασύβουλο για την πρωτοβουλία της διοργάνωσης κ να τον ευχαριστήσω που ήταν η αφορμή να βρεθούμε όλοι μας κ από κοντά.
Όσο για το σερί του PIPERMAN στα 100 μ., έχω να πω ότι έβαζε 3 βολίδες στη θαλάμη για να τα καταφέρει κ όταν του είπα ότι θα το πω στους υπόλοιπους, μια που ήμουν ο μοναδικος που τον πήρα χαμπάρι, προσπάθησε να με καλοπιάσει ταίζοντας με στο στόμα. Οι αποδείξεις για τα λεγόμενά μου, υπάρχουν κ σε φωτογραφίες  Μεγάλο χαμόγελο
Να στε καλά σύντροφοι, χαλάλι η κούραση!
Καταγράφηκε
thrass86
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1230



« Απάντηση #59 στις: Οκτώβριος 15, 2012, 08:29:45 μμ »

Παιδια τα συγχαρητηρια ανηκουν σε ολους μας .
Ολοι μαζι καταφεραμε να βρεθουμε και να περασουμε καλα και να το ευχαρηστηθουμε .
Ευχομαι την επομενη φορα οπου και αν βρεθουμε να καταφερουμε να ειμαστε περισσοτεροι και να περασουμε ακομα πιο καλα.
Στην εποχη που ζουμε αλλωστε δεν μας εχει μεινει και τιποτα αλλο για να περασουμε καλα περα απο την καλη παρεα .
Τις φωτογραφιες δεν θα τις σχολιασω  μιλανε απο μονες τους και φαινεται η χαρα ολων μας .
Καταγράφηκε

Hammerli AR 20 FT 4,5 Nikko Targetmaster 10-50x 60 MD
Air Arms s510 sl 5,5 Konus M30 8.5-32x 52 MD
Bsa r-10 mkII SE 5,5 FSB MTC Taipan 6-24x 56 SCΒ
Βsa Scorpion SE 6,35 Nikko Targetmaster 6-24x 56 MD
http://www.youtube.com/watch?v=yXNfj5Zw8hU
http://www.youtube.com/watch?v=1yaj24Ttaak&feature=related

Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: