Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 29, 2024, 01:12:18 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

προτασεις για αγορα pcp
Σελίδες: [1] 2 3 ... 29   Κάτω
  Εκτύπωση  

  προτασεις για αγορα pcp
Αποστολέας Μήνυμα
ktmakias300
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 41


« στις: Οκτώβριος 08, 2012, 01:11:35 μμ »

νεος στο χωρο ζηταω απο τους παλιοτερους μια γνωμη για την αγορα ενος pcp σε λογικη τιμη!!!!  το λεω αυτο γιατι ειμαι παντελως ασχετος και θα ηθελα το πρωτο μου pcp να μην ειναι και η πρωτη μου αποτυχια!!!χαχαχαχαχαχαχ

σας ευχαριστω ολους
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 01:15:54 μμ »

Νικόλα καλώς ήρθες στο φόρουμ  Χαμόγελο
Πρέπει να δώσεις και κάποια άλλα στοιχεία πέραν του είδους του όπλου,
όπως ας πούμε χρήματα που σκοπεύεις να διαθέσεις και διαμέτρημα.
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
ktmakias300
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 41


« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 01:25:59 μμ »

καλως σας βρηκα ευχαριστω για την θερμη υποδοχη κωστα μου Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
ναι σωστα πρεπει να σας βοηθησω λιγο περισσοτερο....λοιπον 5,5 διαμετρημα μεχρι 600 ευρω να σας πω και την αληθεια επειδη ειμαι λιγο βλαχοsniper και περα απο το diana δεν ξερω και πολλα πραγματα απο χαρακτηριστικα αεροβολων, ασχετα αν τοσα χρονια ασχολιομουν με το κυνηγι και το skeet στο σκοπευτηριο, δεν ξερω τι πρεπει να περιμενω απο ενα αεροβολο σιγουρα θα ηθελα να ξεκινησω απο βολες μεχρι 50 μετρα και bench rest και σιγα σιγα βλεπουμε!
Καταγράφηκε
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 01:50:06 μμ »

Στα 600 ευρω θα πρεπει να βαλεις+ κοστος (τρομπας η μπουκαλας) + κοστος διοπτρας. Εκτος εαν ενοεις ολα μαζι 600ευρω?
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
ktmakias300
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 41


« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 01:51:43 μμ »

οχι γνωριζω ενα κοστος + για μπουκαλα και ολα τα παρελκομενα.... εννοω μονο για το οπλο...
Καταγράφηκε
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 02:12:28 μμ »

Σε αυτά τα λεφτά μπορείς να πάς σε καλά οπλα, να ξεκινήσεις απο το ταπεινό και τίμιο Hatsan AT-44 ή να πάς σε Hatsan BT-65, επίσης υπάρχει και η επιλογή να πάρεισ FX Typhoon, BSA Ultra Tactical, FX T12, Crosman Marauder, Crosman Discovery είναι μερικές από τις επιλογές που έχεις, η επιλογή δική σου Χαμόγελο

Διάλεξε κάποια από αυτά για να σου πούν τι γνώμη τους όποιοι τα κατέχουν, τα προτερήματα τους, τυχόν προβλήματα που τους έβγαλαν κτλ κτλ Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 02:17:29 μμ »

Σε αυτα τα λεφτα που διαθετεις μονο για οπλο, νομιζω οτι εχεις αρκετες επιλογες.......
Το θεμα ειναι και ποια σου αρεσουν? BSA,AA,HATSAN,BAM,CZ. με 600 βρισκεις κατι απο αυτες της εταιρειες. Για ΒR CZ η ΑΤ44 4.5 Για γενικη χρηση κατι σε 5.5
το AA S500 ειναι κοντα στα λεφτα που δινεις, η BSA εχει το σκορπιον Τ10 και η Χατσαν το ΑΤ44-10 και το ΒΤ65 με το δευτερο να εστιαζεται σε δυναμη. Οποτε οπως βλεπεις εχεις αρκετες επιλογες και τα 50μ ειναι ευκολη υποθεση.
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 02:19:50 μμ »

ΑΑ S 500.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
ktmakias300
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 41


« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 02:29:39 μμ »

μου αρεσει πολυ και το hatsan at44 10s και το air arms s510 το οποιο ειναι λιγο πιο τσιμπημενο μαλιστα ενα παιδι απο την παρεας σας χτες στο σχιστο μου το εδωσε και εριξα και επαθα την πλακα μου....του κωστα το hatsan μου εκανε πολυ μεγαλη εντυπωση ή πολυ τουμπανο ειναι  και καλοστημενο ή εγω ειμαι τοσο ασχετος...προς Θεου για να μην παρεξηγηθω... εννοω ενα οπλο μαμα  σαν το s510 μου φανηκε το ιδιο αποτελεσματικο με το hatsan τουλαχιστο για τα 25 μετρα που δοκιμασα... συγχωρεστε με και παλι δεν επαινω καποιον περισσοτερο απλως παρατηρω οτι περα της αισθητικης του airarms που ειναι πολυ προσεγμενη ενα φτηνοτερο οπλο μου εκανε την ιδια εντυπωση απο μερια χρησης εννοω... και ερωτω τι με συμφερει καλυτερα να παρω ενα s510 που απο οτι καταλαβα ηταν εντελως μαμα ή να παρω ενα hatsan που ισως να χρειαστει να φτιαξω και κατι για να το βελτιωσω.... ρωταω παιδια γιατι ειμαι ασχετος και ευχαριστω και τα δυο παιδια που μου εδωσαν τα οπλα τους,τους ειμαι ευγνωμονας,  και δοκιμασα δεν κανω κανενος ειδους κριτικη..,.
Καταγράφηκε
drakos
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2044



« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 02:58:11 μμ »

Φιλε μου, τα χρηματα που διαθετεις τη σημερον ημερα, ειναι πολυ καλα.
Μη βιαστεις κατα τη γνωμη μου.Εαν ερχεσαι στο σκοπευτηριο συχνα,
θα ριξεις με αρκετα οπλα που παιζουν εκει.Το θεμα ειναι τι θα σ΄αρεσει οπτικα.
Μπορεις να βρεις και μεταχειρισμενο,σε πολυ καλη κατασταση,
που να αξιζει αρκετα παραπανω απ΄αυτα που διαθετεις.
Δε χανεις και τιποτα να βαλεις μια αγγελια ζητησης  Κλείσιμο ματιού.
Καταγράφηκε

L a z e r
Φαλτσετα
Ματσετα
Μπαλτας
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 03:00:33 μμ »

Προφανος εριξες με 4.5αρι τοτε μονοσφαιρο 44αρι. που να δοκιμασεις και το 10σφαιρο σε 5.5!!!! παντος το 44αρι εαν το παρεις θα χρειαστεις και εναν ρεγουλατορο για να εχεις σταθερες βολες χωρις διακυμανση στης ταχυτητες. Εαν παλι πας στο 510 το οποιο ειναι πανεμορφο εαν σε καλυψει εχει καλος αλλιως θα χρειαστεις ρεγουλατορο και εκει με τα εξοδα να ανεβαινουν. Απλα να σε προειδοποιησω οτι εαν πας για 10σφαιρο 44αρι να εχεις υποψιν σου οτι ειναι σφαιροφαγος Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 03:38:27 μμ »

Ρίξε μια ματιά και σε αυτό

http://arms.bg/en/product/2572/air-rifle-gamo-bsa-scorpion-t10-carbine-5-5-mm.html

είναι το νέο Τ10 με μανόμετρο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
ktmakias300
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 41


« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 04:30:00 μμ »

Ρίξε μια ματιά και σε αυτό

http://arms.bg/en/product/2572/air-rifle-gamo-bsa-scorpion-t10-carbine-5-5-mm.html

είναι το νέο Τ10 με μανόμετρο
καθολου ασχημο!!! απο αυτο το site συμφερει να αγορασεις hatsan ειναι πιο φθηνο απο ελλαδα?
Καταγράφηκε
tieton
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 458



« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 06:52:49 μμ »

Το μοντελλο αυτο δυστυχως δεν εχει μανομετρο!Το εξαρτημα αυτο διαθετουν τα scorpion SE!!!
Καταγράφηκε
thrass86
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1230



« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 07:04:39 μμ »

Προφανος εριξες με 4.5αρι τοτε μονοσφαιρο 44αρι. που να δοκιμασεις και το 10σφαιρο σε 5.5!!!! παντος το 44αρι εαν το παρεις θα χρειαστεις και εναν ρεγουλατορο για να εχεις σταθερες βολες χωρις διακυμανση στης ταχυτητες. Εαν παλι πας στο 510 το οποιο ειναι πανεμορφο εαν σε καλυψει εχει καλος αλλιως θα χρειαστεις ρεγουλατορο και εκει με τα εξοδα να ανεβαινουν. Απλα να σε προειδοποιησω οτι εαν πας για 10σφαιρο 44αρι να εχεις υποψιν σου οτι ειναι σφαιροφαγος Κλείσιμο ματιού



Συμφωνω και συμπληρωνω πως το Air Arms s510 ειναι εξισου σφαιροφαγο αφου εχει και αυτο μυλο με 10 βολες αλλα εχει και ενα πλεονεκτημα το οποιο δεν εχει κανενα οπλο της κατηγοριας τον ρυθμιστη της δυναμης που μπορεις να κανεις ατελειωτα παιχνιδια και σε οτι εχει σχεση με την δυναμη αλλα και την αυτονομια σε βολες . Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Επισης θα πρεπει να συνυπολογισεις και την μεταπωλητικη του αξια που σιγουρα στο s510 παραμενει υψηλοτερη . Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Hammerli AR 20 FT 4,5 Nikko Targetmaster 10-50x 60 MD
Air Arms s510 sl 5,5 Konus M30 8.5-32x 52 MD
Bsa r-10 mkII SE 5,5 FSB MTC Taipan 6-24x 56 SCΒ
Βsa Scorpion SE 6,35 Nikko Targetmaster 6-24x 56 MD
http://www.youtube.com/watch?v=yXNfj5Zw8hU
http://www.youtube.com/watch?v=1yaj24Ttaak&feature=related

Σελίδες: [1] 2 3 ... 29   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: