Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Απρίλιος 19, 2024, 11:41:27 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

προτασεις για αγορα pcp
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 29   Κάτω
  Εκτύπωση  

  προτασεις για αγορα pcp
Αποστολέας Μήνυμα
agior
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1401


Καπετάνιος


« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 08:59:16 μμ »

είδες; είδες;
Αυτοί που παίρνουν ΑΑ σκέφτονται να το πουλήσουν  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Ενώ τα Χατσάν δεν τα πουλάνε ποτέ  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

υγ ...οι κακές γλώσσες λένε ότι αυτό συμβαίνει επειδή σπάνια τολμάει κάποιος να ξεστηρίξει την πολύτιμη τριανταφυλλιά του...
Καταγράφηκε

Προστάτης της χλωρίδας και πανίδας με εργαλεία διαχείρισης άγριας ζωής
PV
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 80



« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 09:05:56 μμ »

Δεν εχω και την καλυτερη αποψη καθως δεν εχω πειρα στον χωρο των PCP
To Air Arms s200 κοστιζει γυρω στα 500€ και εχω διαβασει καλα λογια.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=96dR8JESCPM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=96dR8JESCPM</a>
Καταγράφηκε

ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ WFKS
NATURAL BORN SHOOTER
thrass86
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1230



« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 09:14:41 μμ »

είδες; είδες;
Αυτοί που παίρνουν ΑΑ σκέφτονται να το πουλήσουν  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Ενώ τα Χατσάν δεν τα πουλάνε ποτέ  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

υγ ...οι κακές γλώσσες λένε ότι αυτό συμβαίνει επειδή σπάνια τολμάει κάποιος να ξεστηρίξει την πολύτιμη τριανταφυλλιά του...


Μαλλον δεν με καταλαβες Μπαρμπα Γιωργο .
Κατ αρχην κανενας που εχει παρει ΑΑ δεν σκεφτεται να το πουλησει αλλα αν το παρει αποφαση χρηματα θα παρει πισω .
Τωρα μιας και εδω ο φιλος ζηταει πληροφοριες και βοηθεια για να μην το καψουμε και αυτο το θεμα θα σου απαντησω οτι τα Χατσαν δεν τα πουλανε ποτε γιατι δεν θα τα παρει κανενας .
Οσο για την πολυτιμη τριανταφυλλια την προτιμω απο την πλαστικια πατεριτσα  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Hammerli AR 20 FT 4,5 Nikko Targetmaster 10-50x 60 MD
Air Arms s510 sl 5,5 Konus M30 8.5-32x 52 MD
Bsa r-10 mkII SE 5,5 FSB MTC Taipan 6-24x 56 SCΒ
Βsa Scorpion SE 6,35 Nikko Targetmaster 6-24x 56 MD
http://www.youtube.com/watch?v=yXNfj5Zw8hU
http://www.youtube.com/watch?v=1yaj24Ttaak&feature=related
Deus
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 41


« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 09:30:40 μμ »

Δεν εχω και την καλυτερη αποψη καθως δεν εχω πειρα στον χωρο των PCP
To Air Arms s200 κοστιζει γυρω στα 500€ και εχω διαβασει καλα λογια.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=96dR8JESCPM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=96dR8JESCPM</a>

είναι το ίδιο με το CZ200
είναι εξαιρετικό όπλο με 4.5 που έχω ρίξει αρκετές φορες το έχω ευχαριστιθει. παρα πολύ εύστοχο και εύκολο βρίσκεις στόχο χωρίς καμια ιδιαίτερη προσπάθεια

αν ψάχνεις δύναμη όμως δεν θα την βρείς σε αυτό το όπλο το 4.5 είναι περίπου στις 12 ft/lbs το ίδιο νομίζω και το 5.5 το οποιο λογικά πρέπει να βγάζει πιο πολλές βολές

άποψη μου είναι το συγκεκριμένο όπλο μονο σε 4.5
Καταγράφηκε
AGGELOS A
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108



« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 09:42:45 μμ »

Eίναι δύσκολη η απόφαση του τι Pcp να πάρει κανείς και να εξασφαλίση ότι και μετά απο καιρό δεν θα μετανοιώση η δεν θα βρει κάτι καλύτερο για τη χρήση που ήθελε.....Ξεκινώντας με κάποια ελατήρια και διορθώνοντας λάθος επιλογές όπλων στην πορεία έκανα λάθος πάνω απο μία φορά..........οπότε κανόνας πρώτος δεν βιαζόμαστε για αγορά βιαστική αγορά=βέβαιη αποτυχία καλής επιλογής.
Σκεφθήτα ότι θέλω να αγοράσω ένα pcp και δεν βρίσκω κανένα που να τα κάνει όλα καλλά....αλλο είναι άριστο στα 25μ.άλλο είναι καλό στα 50μ άλλο είναι αψογο αλλά βαρύ αλλό είναι πολύ καλλό παντού αλλά άσχημο και πάει λέγοντας.....
Νομίζω ότι το πρώτο βήμα που πρέπει να κάνει κανείς είναι να εντοπίση και να σιγουρέψει το τι θέλει να κάνει με το όπλο...!μετά ας θέσουμε θέμα ποιο είναι καλύτερο και γιατί στα 25μ η οπου αλλού!!Μετά όλο και κάποια άκρη βρίσκεται!!!
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 09:54:31 μμ »

Eίναι δύσκολη η απόφαση του τι Pcp να πάρει κανείς και να εξασφαλίση ότι και μετά απο καιρό δεν θα μετανοιώση η δεν θα βρει κάτι καλύτερο για τη χρήση που ήθελε.....Ξεκινώντας με κάποια ελατήρια και διορθώνοντας λάθος επιλογές όπλων στην πορεία έκανα λάθος πάνω απο μία φορά..........οπότε κανόνας πρώτος δεν βιαζόμαστε για αγορά βιαστική αγορά=βέβαιη αποτυχία καλής επιλογής.
Σκεφθήτα ότι θέλω να αγοράσω ένα pcp και δεν βρίσκω κανένα που να τα κάνει όλα καλλά....αλλο είναι άριστο στα 25μ.άλλο είναι καλό στα 50μ άλλο είναι αψογο αλλά βαρύ αλλό είναι πολύ καλλό παντού αλλά άσχημο και πάει λέγοντας.....
Νομίζω ότι το πρώτο βήμα που πρέπει να κάνει κανείς είναι να εντοπίση και να σιγουρέψει το τι θέλει να κάνει με το όπλο...!μετά ας θέσουμε θέμα ποιο είναι καλύτερο και γιατί στα 25μ η οπου αλλού!!Μετά όλο και κάποια άκρη βρίσκεται!!!
Οπλο που να τα κανει ολα και καλλα,εγω δεν το εχω βρει ακομα.
Για αυτο εχω φθασει στα 10 οπλα,και το ψαχνω. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 09:55:57 μμ »

Συμφωνω Αγγελε, παντος για αυτο που ζηταει δηλαδη βολες σε χαρτι τυπου BR και βολες εως 50μ τοτε το CZ200 με τα 12ποδ/ρα ειναι υπεραρκετο και αρκετα οικονομικο. Εαν παλι θες κατι για αρχη μεχρι να δεις τι εστι PCP και για γενικη χρηση να μην φοβασαι να το βελτιωσεις ευκολα τοτε το 44αρι που ειναι πολυ οικονομικο και βγαζει και παραπανω δυναμη. το 510 για εμενα ειναι πιο εξειδικευμενο και ακριβο απο τα αλλα δυο πιο πανω.
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 09:57:44 μμ »

Το μοντελλο αυτο δυστυχως δεν εχει μανομετρο!Το εξαρτημα αυτο διαθετουν τα scorpion SE!!!
Δηλαδη ειναι το παλιο μοντελο χωρις το μανομετρο!!! εχει αλλο ενα ο Βουλγαρος με καννη shrouded ουτε αυτο ειναι το se tactical? απο οτι ξερεις αυτα τα μοντελα εχουν ρεγουλατορο?
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
AGGELOS A
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108



« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 10:23:48 μμ »

Συμφωνω Αγγελε, παντος για αυτο που ζηταει δηλαδη βολες σε χαρτι τυπου BR και βολες εως 50μ τοτε το CZ200 με τα 12ποδ/ρα ειναι υπεραρκετο και αρκετα οικονομικο. Εαν παλι θες κατι για αρχη μεχρι να δεις τι εστι PCP και για γενικη χρηση να μην φοβασαι να το βελτιωσεις ευκολα τοτε το 44αρι που ειναι πολυ οικονομικο και βγαζει και παραπανω δυναμη. το 510 για εμενα ειναι πιο εξειδικευμενο και ακριβο απο τα αλλα δυο πιο πανω.

Εδώ Φίλιπε μπλέκει ακόμη πιο πολύ! Μεγάλο χαμόγελο
Το 510 ναι καλό σε όλα..αλλά τι να διαλέξεις το 510 xtra fac που πραγματικά και εμένει που μου αρέσει το συγκεκριμένο με χαλάει η τόσο ατσούμπαλη και μακριά μπουκάλα και κάνη σε σχέση με το κοντάκι του δείχνη να πω χάλια Απορία..........το carbine!!! Άνεση αυτό έχει τέλεια εμφάνιση(υποτίθεται πως έχουμε εξασφαλίσει τη δεδομένη ευστοχία του όπλου διαλέγοντας μια αξιόπιστη εταιρία και αν μα στο εκατομύριο...θα βρεθεί και κάποια άκρη εγγύησης..)αλλά τι να το πάρης 12λιμπρό? ???Τότε δεν θα πληρή εκείνο το all aroud.......το carbine fac να το πω έτσι  καλό αλλά λίγες βολές.. ???υπάρχουν πολά άλλα όπλα και παλαιότερα μοντέλα και τωρινά αλλά έχουμε κολήσει σε δυο τρια αντε πεντε μοντέλα.......ας πούμε για π.χ εγώ ενδιαφέρομαι για την αγορά πρώτου pcp αρκετό καιρό και κάποια bsa που μου αρέσουν δεν βρίσκονται καν για δοκιμή.!Αλήθεια έχει ρίξει κανείς με bsa 6,35 lonestar η bsa stingray ?    ακόμη και πριν ένα και ίσως και παραπάνω χρόνο διάβασα από έναν συνφορουμίστα που έδειχνε και είχε γνώσεις..ότι το bsa stingray είναι το καλύτερο του pcp και είχε ρίξει στην κυριολεξία με πολλά!!Πάντως πρωσοπικά μέσα στο διάστημα που ψάχνω pcp είμαι μπερδεμένος μεταξύ λίγων μοντέλων θα έλεγα.......αλλά που θα πάει θα καταλήξω......και μια ερώτηση να θέσω σε όλους και στο φίλιπο....Αν αποφασίζατε να αγοράσεται το s200 και είχατε την επιλογή ποιο μοντέλο θα παίρνατε?
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 10:27:17 μμ »

Αυστηρα 4.5
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
AGGELOS A
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108



« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 10:30:48 μμ »

Δε λέω διαμέτρημα...... 8)με ποιο κοντάκι (τριών ειδών)τι δύναμη 6 η 12 και αν θα παίρνατε το 6λιβρο για το κοντάκι του...!!
Καταγράφηκε
tieton
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 458



« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 10:34:09 μμ »

Αυστηρα 4.5
Χριστοφορε ο γιατρος που εχει και τα δυο διαμετρηματα του s200 υποστηριζει οτι το 5,5 ειναι ακομα πιο ευστοχο! Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 10:34:36 μμ »

ΤΟ 12λιβρο, με το κοντακι του 6λιβρου. Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 10:36:51 μμ »

Αυστηρα 4.5
Χριστοφορε ο γιατρος που εχει και τα δυο διαμετρηματα του s200 υποστηριζει οτι το 5,5 ειναι ακομα πιο ευστοχο! Έκπληξη Έκπληξη

Κυριακο δεν το γνωριζω.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
AGGELOS A
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108



« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 08, 2012, 10:40:19 μμ »

Αλλο άξιο ερώτημα πιο εύστοχο το 5,5 αν ισχύει έχει πολυ ενδιαφέρων γιατί πιστεύω ότι με την εξήγηση του θα αλάξουμε και απόψεις περί διαμετρήματος- περί τροχιας σφαιρακίου -περί βάρος σφαιρακίου-περί ποδολίβρων..άντε να δούμε τα πράγματα πως είναι πραγματικά να μάθουμε να μάθουμε και να βελτιωνόμαστε αεροβολικά!!Και ενοείτε χριστόφορε ότι όλοι θα προτιμούσαν το 12λιβρο με το κοντάκι του 6λιβρου!!σε αυτά που ήδη βγαίνουν ας πούμε?
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 29   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: