Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 19, 2024, 04:01:06 πμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Piston vs pcp
Σελίδες: 1 2 3 [4]   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Piston vs pcp
Αποστολέας Μήνυμα
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26521



« Απάντηση #45 στις: Δεκέμβριος 28, 2015, 04:28:34 μμ »

Το θέμα διόπτρα είναι άλλο και εδώ δε μπορώ να διαφωνήσω. Αλλά εδώ ταιριάζει η απάντηση του Κώστα (η χιουμορίστικη).

Ζαφείρη, αν δεν ήταν το θέμα διόπτρας, σιγά μη το ''έπαιζα'' αθλητής... απλό μέλος σε σύλλογο και από κει και ύστερα τα γνωστά...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 28, 2015, 04:43:19 μμ »

To θέμα είναι να μην το "παίζουμε" αλλά να γουστάρουμε να κάνουμε κάτι  Χαμόγελο
Και φυσικά η ειλικρίνεια εκτιμάται.
Και εγώ αυτό που γουστάρω τρελλά είναι να κάνω plinking.
Και 99.9% όσες φορές πάω μόνος μου,στο χωριό πχ,αυτό κάνω.
Αυτό μου αρέσει,καλυκάκια,κουτάκια,κουμπάκια,κουκούτσια,γόπες (όχι ψάρια... Στριφογύρισμα ματιών) κτλ
Το ιδανικό θα ήταν όπως στην Ευρώπη ή την Αμερική,θες διόπτρα,πλήρωσε και πάρ' την.
Εδώ που τα πάντα "πρέπει" να ελέγχονται και να καταγράφονται η μόνη λύση είναι αυτή.
Προς το παρόν τουλάχιστον.
Αλλά ουδέν κακόν αμιγές καλού,οι σύλλογοι έχουμε μια ευκαιρία να προωθήσουμε
αυτό που λέμε αεροβολισμός.Θα μου πείς μπορούν να κάνουν αυτό που δεν έκαναν τόσα χρόνια τα φόρουμ;
Όχι,όχι σκέτοι οι σύλλογοι αλλά οι άνθρωποι πίσω από αυτούς.
Και καλώς ή κακώς οι άνθρωποι δεν έχουν πάντα τις καλύτερες των προθέσεων,
δεν θα το αναλύσω αυτό αλλά δεν έχω και κανένα πρόβλημα να το κάνω...
Γιατί περασμένα μεν,ξεχασμένα όχι μάγκες μου.
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
zafka
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 472



« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 28, 2015, 04:52:31 μμ »

 Λοιπόν, θα πω πως το βλέπω εγώ το θέμα και είναι τελείως υποκειμενική η άποψη. Εάν οι διόπτρες ήταν ελεύθερες πολύς κόσμος δε θα γραφόταν σε συλλόγους. Θεωρώ ότι  πολλοί γράφτηκαν σε κάποιο σύλλογο κυρίως για να ακουστεί περισσότερο και δυνατότερα το θέλω τους όσον αφορά το θέμα διόπτρα και η νομιμοποίησή του αλλά και για να "νομιμοποιήσουν" μέσω αυτού (του συλλογου) το θέμα της μέχρι τώρα  κατοχής. Επαναλαμβάνω ότι η άποψη είναι προσωπική.  Λίγο πολύ με κάλυψε ο Κώστας
Καταγράφηκε

ikuzusfanis
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1306



« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 28, 2015, 06:01:29 μμ »

Όλο το θέμα είναι να μπορώ να πηγαίνω νόμιμα με τη διόπτρα μου στο δρόμο προς το σκοπευτήριο για προπόνηση ή αγώνα

Τι διόπτρα θα πάρεις;Toyota;  Σαρκασμός
Για να είσαι νόμιμος θα πρέπει να έχει άδεια κυκλοφορίας,αριθμό,καθρέφτες,
να την έχεις ασφαλισμένη και να την έχεις περάσει και ΚΤΕΟ  Στριφογύρισμα ματιών


 Γλώσσα

Όταν με το καλό, ξέρεις τι... τότε θα κυκλοφορώ κι εγώ και όλοι μας νόμιμα...  Κλείσιμο ματιού
ενώ τώρα κυκλοφορούμε νόμιμα στις εξορμήσεις μας  χαχααααααααα γελάσαμε πάλι  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Να θυμίσω ότι η νομοθεσία επιτρέπει ελεύθερα την κατοχή αεροβόλων απλά για να τα χεις στο σπίτι κατι σαν αυτο
Η χρηση τους ειναι για αποκλειστικα σε νομιμο σκοπευτηριο και μονο
ΑΡΑ ΤΩΡΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ ΜΕ ΤΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΙΕΙ ΤΟ ΟΠΤΙΚΟ είναι αλλουνου παππα ευαγγέλιο  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

ΟΡΘΙΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΠΑΡΑ ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26521



« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 28, 2015, 07:03:46 μμ »

ενώ τώρα κυκλοφορούμε νόμιμα στις εξορμήσεις μας  χαχααααααααα γελάσαμε πάλι  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Να θυμίσω ότι η νομοθεσία επιτρέπει ελεύθερα την κατοχή αεροβόλων απλά για να τα χεις στο σπίτι κατι σαν αυτο
Η χρηση τους ειναι για αποκλειστικα σε νομιμο σκοπευτηριο και μονο
ΑΡΑ ΤΩΡΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ ΜΕ ΤΑ ΑΝΟΙΧΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΙΕΙ ΤΟ ΟΠΤΙΚΟ είναι αλλουνου παππα ευαγγέλιο  Κλείσιμο ματιού

Πάντως Φάνη, αν με πιάσουν τώρα να πηγαίνω σε νόμιμο, σου λέω εγώ, σκοπευτήριο με τη διόπτρα μου, θα με σκίσουν... Αν όμως... αααν... νομιμοποιηθεί η διόπτρα μέσα από τα αθλήματα και με πιάσει κάποιος και είμαι στο δρόμο για το σκοπευτήριο, έχοντας μαζί μου τις κάρτες του συλλόγου και της ΣΚΟΕ... θα χαιρετηθούμε και θα συνεχίσω...  Κλείσιμο ματιού

ΥΓ.  Κι εγώ το plinking προτιμώ, αλλά δεν έγινε ακόμα άθλημα που να δικαιολογεί διόπτρα... Σαρκασμός
     
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26521



« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 28, 2015, 07:09:12 μμ »

Και κάτι άσχετο...

Αν κάποιος δεν έχει διόπτρα και θέλει να πάρει μέρος σαν αθλητής συλλόγου σε έναν αγώνα, μπορεί να πάρει μέρος με ανοικτά σκοπευτικά ή υπάρχει ρητή δέσμευση να συμμετέχει με διόπτρα...;   Απορία

Και όχι να του δώσουμε εμείς μια διόπτρα να βάλει ή ένα όπλο με διόπτρα να ρίξει... ρωτάω αν μπορεί να παίξει με ανοικτά...

ΥΓ.  Και δεν ρωτάω για μένα, γιατί εγώ δεν βλέπω πια την τύφλα μου...  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 28, 2015, 07:26:42 μμ »

Όχι δε γίνεται Μανώλη,το άθλημα ΑΠΑΙΤΕΙ διόπτρα για την οποία δίνεται άδεια σε ΕΝΑΝ άνθρωπο  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
gatos
WFKS®
Συντονιστής
Μέλος

Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 26521



« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 28, 2015, 07:27:42 μμ »

Όχι δε γίνεται Μανώλη,το άθλημα ΑΠΑΙΤΕΙ διόπτρα για την οποία δίνεται άδεια σε ΕΝΑΝ άνθρωπο  Χαμόγελο

Μάλιστα...  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

.
.
.
                           '' Όλα καλά θα πάνε... ''


Artemis M16 .22 (Ηρακλής)  +  UTG Accushot True Hunter Classic 3-12X44 SWAT... 



Cat People (Putting Out Fire) - David Bowie     https://www.youtube.com/watch?v=A9I7U4nuR_I

                Νύχι...  https://i.imgur.com/EVQAkrD.jpg
.
.
.
Kallio
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 29


« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 28, 2015, 07:43:56 μμ »

Αυτη η χωρα ειναι μονιμως σε λαθος χερια, και πολλα πραγματα ειναι το ιδιο, ετσι και το αεροβολο, υπαρχουν καποιοι που δεν γουσταρουνε το ελευθερο αεροβολο σαν ψυχαγωγικη δραστηριοτητα και δεν φτανει αυτο αλλα το πολεμανε στο καπακι.
Οσον αφορα το πιτσιπιτσι και το πιστονι, το πρωτο μια το πιστονι δεκα, εννοειται <<χαιδεμενο>> και <<λειασμενο>>, αλλη αισθηση, τεστοστερονικη.
Καταγράφηκε
ikuzusfanis
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1306



« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 28, 2015, 07:50:06 μμ »

Όχι δε γίνεται Μανώλη,το άθλημα ΑΠΑΙΤΕΙ διόπτρα για την οποία δίνεται άδεια σε ΕΝΑΝ άνθρωπο  Χαμόγελο

Μάλιστα...  Χαμόγελο
Μανωλη θα στα παρει ο Συριζα τα όπλα ..........σε λίγο (εξαιρείται η κατοχή μολότοφ  Κλείσιμο ματιού μην πουλάτε θα γίνουν συλεκτικα ..βάση για μελομακάρονα η κάτι τέτοιο)  Σαρκασμός Σαρκασμός

Φίλε μαζί σου και εύχομαι ολόψυχα να γίνουμε όπως όλες οι άλλες χώρες για το χόμπι μας  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

ΟΡΘΙΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΠΑΡΑ ΓΟΝΑΤΙΣΤΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ

Σελίδες: 1 2 3 [4]   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: