Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 28, 2024, 12:37:03 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

Περί κοροϊδίας από οπλοεμπορική
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 7   Κάτω
  Εκτύπωση  

  Περί κοροϊδίας από οπλοεμπορική
Αποστολέας Μήνυμα
Michael
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2017



« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 07, 2016, 11:07:01 μμ »

Διαβάζω, διαβάζω.
 Μεγάλο χαμόγελο  Μεγάλο χαμόγελο  Μεγάλο χαμόγελο
Καιρό είχατε να γράψετε κανένα μακροσκελές ποστ και ένιωθα ένα κενό στο φορουμ.
 Χαμόγελο 

Σοβαρά όμως, αυτό που λέει ο Θάνος θα ήταν και η καλύτερη λύση για έναν σωστό επαγγελματία αφου και ο ίδιος δεν μπορούσε να βρει τα sunshades.
Βέβαια σε όλους συμβαίνουν και οι "περίεργες"  στιγμές, ομως αν θες να είσαι σωστός επαγγελματίας και να έχεις καλό όνομα και ευχαριστημένους πελάτες ( = η καλύτερη διαφήμιση) τότε κάνεις οτι μπορείς για να επανορθώσεις.
Καταγράφηκε
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 07, 2016, 11:29:21 μμ »

Ρε παιδιά από όλο αυτό που διαβάσατε καταλάβατε ότι ήταν <<μιά άτυχη στιγμή>>ΑπορίαΑπορίαΑπορίαΑπορίαΑπορίαΑπορίαΑπορίαΑπορίαΑπορίαΑπορίαΑπορίαΑπορία
Σας επισήμανα 3 περιπτώσεις (και επιφυλάσομαι καί για τέταρτη) που ο άνθρωπος συμπεριφέρθηκε σάν κοινός απατεώνας.
Αυτό δέν το είδατε??
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 07, 2016, 11:36:58 μμ »

Το απατεωνας ειναι μεγαλη κουβεντα Νικο.


Ας μαζευτουν οσοι εχουν θεματα να τα πουν, και θα δουμε τι ειναι.
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 08, 2016, 12:02:08 πμ »

Όταν ΔΕΝ έχεις πληρώσει κάτι σου λέει "ποιό sunshade αγάπη μου,στο χρώσταγα;"
Όταν ΕΧΕΙΣ πληρώσει κάτι και δε στο στέλνει σου λέει "κάνε λίγο υπομονή και θα στο στείλω".
Όταν δε στο στέλνει και κάνει το κορόιδο λέγεται απατεώνας.
Έμπορος με inox στην Πειραιώς είχε τις καλύτερες τιμές και όποιος ήθελε ακόμα καλύτερες σε εξαρτήματα
προπλήρωνε παραγγελίες και του έρχονταν μισή τιμή.Κύριος και μάγκας και αγαπητός και τα πάντα.
Από το 2001 που τον έμαθα του έστειλα πολλούς συναδέρφους.
Πέρσι έβγαλε κατάλογο για εξαρτήματα,ευτυχώς εγώ είχα,πολλοί λόγο τιμής (φτηνά λέμε) παρήγγειλαν
και φυσικά προπλήρωσαν.Ακόμα τον ψάχνουν  Σαρκασμός
Τουλάχιστον αυτός τσίμπησε κανα διακοσάρι χιλιάρικα σε ευρώ.
Δε φαντάζομαι κανέναν να του λες θα σε βγάλω στη φόρα για ένα κατοστάρικο ή και λιγότερο
και να ξέρει πως έχει και άδικο και να κλείνει τηλ. και να μην απαντάει στα mail.
Από κεί και πέρα όσοι θέλετε μπορείτε να τον προτιμάτε και να του τα σκάτε και να τον επιβραβεύετε
για την συμπεριφορά του...
ΥΓ Για φανταστείτε αύριο μεθαύριο ο Νίκος να παραλάβει sunshade  Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Σκουριασμένος
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 166


Ζαβαρακατρανέμια


« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 08, 2016, 08:34:51 πμ »

Νίκο σε καταλαβαίνω απόλυτα ! 


στις: 26 Μάιος, 2013, 20:12:21 μμ ........

"Για τους φίλους που προτείνουν ..αβίαστα.. για αγορά από Κύπρο και συγκεκριμένο έμπορο!!
Το 97KT που παρήγγειλα δεν ήρθε ποτέ. Ο εμπορος με δούλευε κανονικά..... το εχω στη παραγγελία μου που ερχεται σε 3 εβδομάδες... η κρίση ξέρεις και θα καθυστερήσει... και τελικα μετα από 1,5 μήνα ...τιποτε!!!
Για ένα Hw100 που ζήτησα ...τα ίδια ..τελικα έστειλε άλλο μοντέλο ( αυτό που διέθετε και είχα απορίψει και όχι αυτό που παρήγγειλα και είχα την υπομονή να περιμένω) !!! και στο τηλέφωνο ήθελε να με πείσει πως είναι και ίδιο!!
Απότέλεσμα επιστροφή του hw100 , ταλαιπωρία στο Τελωνείο στο αεροδρόμιο, υπεύθυνες δηλώσεις ότι δεν αποτελεί το αεροβόλο κίνδυνο για τη πτήση κ.α. Επιστροφή των χρημάτων -αφού το παρέλαβε -μετά από πολλά e-mail...,το πορτοφόλι μου - 50 ευρω!!! ( εξοδα επιστροφής)
Με έκανε έξαλο η διαδικασία και η κουτοπονηριά του εμπόρου , αλλα περισσότερο η συμπεριφορά του απέναντι σε κάποιον που δεν είναι σχετικός ( κατα την 'αποψή του)
Για να καταλάβετε πως κάποιος που θέλει να ασχοληθεί μπορεί να απογοητευθεί και να αγανακτήσει όταν δεν ξέρει ( ο ίδιος ).
Καταγράφηκε

" Αι άρισται δοκούσαι είναι φύσεις μάλιστα παιδείας δέονται "
" Σφαλερόν εστι τό άν μή οίδε τις ταύτα ή λέγειν ή πράττειν "
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 08, 2016, 08:59:29 πμ »

Έ ναι,HW100 είναι ένα...
Τώρα κοντό,μακρύ,σπορτερ,thumbhole,fsb,σούβλα,όλα αυτά είναι απλά λεπτομέρειες, .177 ή .22
όλα τα ίδια είναι  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Μείον 50€ στο πορτοφόλι χωρίς να φταίς σε κάτι πως λέγεται;

...................
...................
...................



...................
...................
...................
Η αγορά έγινε από ebay μια και το γνωστό μαγαζί στην Κύπρο μετά από πραγματική κοροϊδία σε φίλο κρίνεται λίαν επιεικώς
ως αναξιόπιστο και θα σας πρότεινα να το αποφεύγετε.Άλλωστε στο ebay είναι και φθηνότερα,πέραν ότι σε διασφαλίζει
έναντι πιθανού προβλήματος.




Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Nikos_Atalanti
Τραπεζίτης
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4901


Πάς τζάμπα??.....πάς παντού


« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 08, 2016, 11:15:34 πμ »

H nikko stirling υποτίθεται δέν έχει sunshade έτσι??
Εχθές πρίν ποστάρω το θέμα έστειλα e-mail στη nikko.
Η απάντηση άμεση......(4:19 τα ξημερώματα δικιά μας ώρα)

admin@nikkostirling.com
Προς   gatos74
Κοιν.   'Nikko Stirling Shipping' Σήμερα στις 4:19 π.μ.

Dear Grigoriadis

Please advise your address and we will send send one sunshade to you free of charge.

Thank you.

Kind Regards

Jane Yuan
Nikko Stirling Limited
 

Nikko Stirling    - Optics for Hunters and Marksmen
Buffalo River     - Accessories for Hunting and Shooting

Phone:   + 86-21-51321707        Fax:+86-21-51321710
Email:    admin@nikkostirling.com

www.nikkostirling.com  &  www.buffaloriversafes.com



Για να μήν παραμυθιαζόμαστε...... Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 08, 2016, 11:32:46 πμ »

Νικο,δινεις τον λογαριασμο σου στον Αλεξανδρο και σου βαζει τα χρηματα που πληρωσες για το sunshade Κλείσιμο ματιού

Ομορφα και ωραια Άνεση Άνεση,και στο εξης θα ειμαστε προσεκτικοι με το κατάστημα.

Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Thanos.L
Αρχικαψοπόστης v2.1
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3228


αντι-Μιδας...


« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 08, 2016, 01:34:57 μμ »

καλησπερα στην παρεα!
παντως ανεξαρτητα με το τι γραφεται μεταξυ των μελων εδω και της οποιας παρερμηνειας που πιθανων μπορει να υπαρξει σε καποια εκ των γραπτων για  χ  λογους, το ποστ του Νικου σχετικα με την πολυμηνη ταλαιπωρια του με το συγκεκριμενο καταστημα εκανε αισθηση και εκτος συνορων  του φορουμ.
5 ωρες πριν αναρτηθηκε ξεκαθαρη διαφηστικη ανακοινωση υπερ του συγκεκριμενου καταστηματος στην αεροβολικη σελιδα του facebook,χωρις μαλιστα να υποστηριζεται απο καποια αγορα,παρουσιαση προιοντος,εν ειδει απαντησης σε καποια ερωτηση μελους, η οτιδηποτε αλλο που θα την δικαιολογουσε. ουτε καν αυτη η φωτογραφια του καταστηματος στο συγκεκριμενο ποστ,δεν εμφανιζει καποιο σχετικα με τον αεροβολισμο προιον (ενα αλληλεπιθετο δειχνει).
το timing της συγκεκριμενης αναρτησης σε σχεση με τα οσα εχουν γραφτει εδω κατ εμε κρινεται εξαιρετικο για να θεωρηθει συμπτωματικο...
ουδεν κακο θα μου πειτε και πολυ σωστα. ουδεν κακο ομως  πρατει και ο εκαστοτε αγανακτισμενος και οικονομικα θιγμενος  οταν μετα απο οκτω (  οχι εναν,δυο,η' τρεις, αλλα οκτω  Έκπληξη - μηνες αδιεξοδης επικοινωνιας  ξεσπαθωσει και πει και μια κουβεντα παραπανω....  Στριφογύρισμα ματιών Άνεση
τωρα Φιλ δεν νομιζω οτι συντρεχει καποιος λογος ανησυχιας. αν μιλαγαμε για νεα μελη που δεν γνωριζονται και επι προσωπικου μαλιστα μεταξυ τους, ναι μια συσταση ισως χρειαζοταν. στην συγκεκριμενη περιπτωση ομως εχουμε να κανουμε με μεγαλα,καλα και γνωστα παιδια,οποτε ολα καλα θελω να πιστευω...  Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο Χαμόγελο
ιδου και η σχετικη αναρτηση στο fb (ελπιζω να εμφανιστει ,δεν ειμαι σιγουρος διοτι προκειται για κλειστη ομαδα και ενδεχομενως να μην ειναι προσιτη σε μη μελη. δεν ειναι το νεοτερο ποστ,ισως αναλογα και με τι οθονη εχει ο καθενας, να χρειαστει να πατε ελαχιστα πισω)

https://www.facebook.com/groups/239536642769562/?fref=ts
Καταγράφηκε

''Precharged sarcastic''
εργενομπατιροαφραγκος,θεωριτικοσχετικοασχετος,σαρκαστικοπαρλαπιποαστοχος!
''τιποτα καλα δεν θα παει...''
τα οπλα τα εφαγε η μαρμαγκα...
ajax
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1630



« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 08, 2016, 03:29:11 μμ »

εγω μια φορα πηρα μια nikko gold crown 4-12x42 απο το συγκεκριμενο καταστημα πριν χρονια, κ ολα ηταν οκ..

σιγουρα αυτο δεν αποτελει εμπειρια..λες να ειχε κ το δικο μου μοντελο sunshade? Απορία Απορία Γλώσσα

παντως για να ηρεμησουν τα πραγματα αγορια..
Φιλί Φιλί

ο Χριστοφ μιλαει ετσι γιατι ειναι σαν ανθρωπος πιο χαλαρος απο το λιγο που τον εχω κοψει κ εχοντας κανει αρκετες αγορες απο το εν λογω καταστημα προφανως εχει διαφορετικη εμπειρια..

χωρις αυτο να σημαινει οτι ο νικος δε πρεπει να εχει παραπονο εφοσον δεν ικανοποιηθηκε..

ειναι σαν εμενα με το benjamin (δε μας μαμιεσαι κ συ ρε γιαννη θα μου πειτε με την τρομπα σου τοσο καιρο τωρα? Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο)

εχω κανει κ εγω αρκετες απο τον Παπ, ε στην τελευταια μου κατσε λαχειο κ εχω τα παραπονακια μου απο το ολο θεμα, που χρειαζεται κ υπομονη ακομα μεχρι να ληξει..

...

τωρα νικο , καλα εκανες κ γνωστοποιησες το θεμα σε εμας για να προφυλάξεις καποιον αλλο ή να πονηρεψεις..

η γνωμη μου ζητα το ποσο πισω, η τραβα του ενα στολισμα ηθικα να νιωσεις καλυτερα..

Ειρήνη υμίν
Καταγράφηκε

AATX200            0.177
HW95                 0.20
benjamin392       0.22
slavia 631 lux     0.177
crosman 1760SE 0.177
 ?   ?   ?   ?    ?    ?    ?
zafka
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 472



« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 08, 2016, 04:03:24 μμ »

Έχω κάνει  2 αγορές από το συγκεκριμένο κατάστημα χωρίς κανένα πρόβλημα. Στραβές πάντα μπορεί να τύχουν. Η δε συμπεριφορά του κάθε καταστηματάρχη, πιθανώς να εξαρτάται από διάφορους παράγοντες (κεσάτια, σχέσεις με τον προμηθευτή του κλπ). Δυσαρεστημένοι και ευχαριστημένοι πελάτες πάντα θα υπάρχουν.Η ενημέρωση περί του συμβάντος σαφώς και πρέπει να γίνει προς γνώση και ενημέρωση των υπολοίπων, αλλά το πράγμα σταματάει εκεί. Επιπρόσθετα στο site της Nikko δεν αναφέρεται εάν το οπτικό δίνεται με  sunshade. Εγώ βρίσκω πιο επικριτικό για το κατάστημα το γεγονός να στείλει άλλο όπλο από αυτό που έχεις παραγγείλει και να προσπαθεί να σε πείσει ότι είναι το ίδιο. Προσωπικές απόψεις πάντα....
Καταγράφηκε

Σκουριασμένος
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 166


Ζαβαρακατρανέμια


« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 08, 2016, 04:12:28 μμ »

 Μια αγορά που έκανε για λογαριασμό μου ο Γάτος πήγε ΟΚ
Αναφέρομαι  για τη συμπεριφορά του που ήταν απαράδεκτη στη δική μου περίπτωση .
Εχω αναφέρει περίπτωση αγοράς από Ευρώπη που πήγε στραβά αλλά και άλλη που με εντυπωσίασε θετικά!
Πρέπει να αναφέρουμε τα κακώς κείμενα ..
Σαν καταναλωτής επιλέγω -τελικά - τους σωστούς επαγγελματίες και απορρίπτω τους υπόλοιπους.
Στη περίπτωση του Νίκου θεωρώ πως καλά έκανε και ενημέρωσε.


Επειδή καθημερινά αντιμετωπίζω πολλά προβλήματα με πωλήσεις εξ αποστάσεως ( έχω 4 e-shops).

Όταν έχεις ένα πρόβλημα με δυσαρεστημένο πελάτη δεν το αφήνεις να χρονίσει. ..Εάν είσαι σωστός επαγγελματίας βέβαια...

Δεν του λες ψέματα - ΠΟΤΕ - έστω κι αν δεν μπορείς να τον εξυπηρετήσεις για οποιονδήποτε λόγο. Τον ενημερώνεις σχετικά για την αδυναμία σου και προσπαθείς να βρεΙς μαζί του κάποια λύση.
Δεν εξαφανίζεσαι σε οποιαδήποτε περίπτωση ( τηλ. - e-mail )
Εαν το προιόν είναι ελαττωματικό ή δεν ανταποκρίνεται σε αυτό που αναφέρεις στη περιγραφή ... δε το στέλνεις ποτέ . Ακυρώνεις τη πώληση και επιστρέφεις τα χρήματα.
Άν έχεις κάνει εσύ λάθος στη περιγραφή ( τι περιλαμβάνει το προιόν ) ο πελάτης έχει δίκιο και ισχύει η ίδια διαδικασία
Εαν κάποια αγορά πελάτη " στραβώσει" από το Προμηθευτή σου, επιστρέφεις τα χρήματα  και του ζητάς εκ νέου αγορά όταν μπορείς να είσαι συνεπής σαν Κατάστημα
Εαν το παραλάβει και έχει πρόβλημα , αμέσως ζητάς επιστροφή με δικά σου έξοδα και στέλνεις τα χρήματα στον Πελάτη. ( Υπάρχει και σχετική Νομοθεσία )
Αυτή είναι ή πρακτική που ακολουθούμε όλα τα e-shops που έχουμε επιβιώσει μέσα στη κρίση .... δεν δουλεύουμε τους Πελάτες μας.
    
Στη περίπτωση του συγκεκριμένου εμπόρου , η συμπεριφορά του ήταν απαράδεκτη, αντιεπαγγελματική ( πλέον δεν με ενδιαφέρει ) αλλά το χειρότερο ήταν  η Κοροιδία και η κουτοπονηριά του ! και αυτό δείχνει πολλά !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 08, 2016, 04:21:55 μμ από Σκουριασμένος » Καταγράφηκε

" Αι άρισται δοκούσαι είναι φύσεις μάλιστα παιδείας δέονται "
" Σφαλερόν εστι τό άν μή οίδε τις ταύτα ή λέγειν ή πράττειν "
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 09, 2016, 09:56:11 πμ »

Τελικα οποιος αγορασει τετοιο οπτικο ερχεται στον στανταρ εξοπλισμο της με sunshade η Οχι? στα διαφορα φορουμ διαβαζω οτι δεν ερχεται. Θα προτιμουσα μια σοβαρη απαντηση απο καποιον κατοχο Απορία
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.
tmax yamaha
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 77



« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 09, 2016, 10:26:19 πμ »

ειναι ολες χωρις sunshade.Το sunshade ειναι εχτρα οπως και τα καπακια............. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

μαθε τεχνη και αστηνε......................
Lionheart
WFKS®
Executive
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6870


"ΣΤΡΑΤΟΝΟΜΟΣ"


« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 09, 2016, 10:28:02 πμ »

ειναι ολες χωρις sunshade.Το sunshade ειναι εχτρα οπως και τα καπακια............. Κλείσιμο ματιού
Την εχεις?
Καταγράφηκε

There are two kind of shooters, those who belong to WFKS and all the rest...................

Πάντα ἰσχύω ἐν τῷ ἐνδυναμοῦντί με Χριστῷ.

Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 7   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: