Καλώς ήρθατε στη WFKS!!!



Νέα: Γιατί το αεροβόλο είναι πρώτα απ' όλα διασκέδαση !!! Μάρτιος 29, 2024, 01:33:17 μμ
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. *

BAM 23
Σελίδες: [1] 2 3 ... 5   Κάτω
  Εκτύπωση  

  BAM 23
Αποστολέας Μήνυμα
Xenofon
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 404


« στις: Ιανουάριος 02, 2017, 10:19:32 μμ »

http://www.e-aerovolo.gr/product/1767_BAM-B23X-WOT--5.5mm-(gas-ram)

Πριν λίγες μέρες πήγα στον Πετρίδη κ το είδα από κοντά μια κ είχα προβληματιστεί από το μήκος κ το βάρος του. Παρατήρησα ότι έχει αυξημένη διάμετρο κυλίνδρου κατά 3 χιλ. αλλά ίδιο μήκος. Αυτό σημαίνει 28άρα τσιμούχα, κατά συνέπεια περίπου 62 κ. εκ. αέρα, συν 27% δηλαδή αυξημένη δύναμη σε σχέση με το 19. Μου αρέσει όταν η δύναμη έρχεται από αύξηση διαμέτρου κ όχι διαδρομής γιατί αυτό εξασφαλίζει ένα καλό lock time. Αν συνυπολογίσουμε κ το gas ram τότε το αποτέλεσμα πρέπει να είναι εντυπωσιακό. Το αυξημένο μήκος κατά 4 εκ. σε σχέση με το 19, βρίσκεται στην κάννη, η οποία μάκρυνε για να μπορέσει να εκμεταλλευτεί τη μεγαλύτερη χωρητικότητα του κυλίνδρου. Ένα πάρα πολύ ωραίο όπλο σαν σύνολο, δυστυχώς όμως οι καταστάσεις αυτή τη στιγμή δεν μου επιτρέπουν αυτό το έξοδο.
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 02, 2017, 10:40:18 μμ »

Και εγώ το χάζευα (μετά από τηλεφώνημα του Ξενοφώντα  Στριφογύρισμα ματιών)
Νομίζω αυτό το όπλο αποκλειστικά σε .22
Θεωρητικά πάντως έχει την ίδια ακριβώς δύναμη με το ΒΑΜ 22
στην πράξη πιστεύω θα είναι ένα κλίκ παρακάτω

Για να πάρετε μια ιδέα της ισχύος που μπορεί ένα όπλο ελατηρίου - gas ram να βγάλει
ρίξτε μια ματιά εδώ

http://wfks.gr/index.php?topic=6541.0

Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Michael
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2017



« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 02, 2017, 11:26:36 μμ »

Κωστα το ζαχαρωνω για το καλοκαίρι, θα δείξει.... ανάλογα με τα οικονομικά...
Πάντως σε .22 θα έχει και δύναμη και καλό lock time όπως λέει και ο ξενοφων και αν το gas-ram του αντέχει και δεν παρουσιάζει προβλήματα θα είναι ένα ωραίο όπλο.
Αν πάλι το gas-ram βγάλει θέμα το κανουμε ελατηρίου και δεν ξανακάνει "κιχ".
 Χαμόγελο  Χαμόγελο  Χαμόγελο
Υ.γ.
Στον δεύτερο πίνακα αναφέρεται και το baikal μου, 51mm διαδρομή, 25cc χωρητικότητα.
 Σαρκασμός  Σαρκασμός  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 02, 2017, 11:28:45 μμ »

Στον δεύτερο πίνακα αναφέρεται και το baikal μου, 51mm διαδρομή, 25cc χωρητικότητα.
 Σαρκασμός  Σαρκασμός  Σαρκασμός

Καταστροφέας αρμάτων  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Michael
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2017



« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 02, 2017, 11:47:16 μμ »

Γι'αυτό ζαχαρωνω το 23, θέλω κάτι πιο ήρεμο....
 Γλώσσα  Γλώσσα  Γλώσσα
Καταγράφηκε
asrael
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3061


Ο asrael αυτοπροσώπως!!!


« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 11:28:54 πμ »

Το bam 22 είναι στην ουσία το benjamin super streak με ελατήριο παλιότερη έκδοση αν εξαιρέσω τη σκανδάλη που θέλει χαρχάλεμα είναι πολύ καλό όπλο το 22άρι. Τώρα το 23 λογικά είναι εξέλιξη του 22 μια που οι κινέζοι μας έχουν συνηθήσει σε ένα μοντέλο όταν αυξάνει ο αριθμός του κάτι καινούριο έχει προστεθεί πχ στο bam 30-1 που είναι η εξέλιξη του bam 30.

Αν το gas ram δεν χάνει που στα nitro piston της Crosman δεν έχω ακούσει βια βλάβες τότε ναι κι αυτό δεν θα χάνει γιατί και του crosman κινέζικο είναι κατα πάσα πιθανότητα κι απο το ίδιο εργοστάσιο ....
Καταγράφηκε

Ο καλύτερος δάσκαλος είναι αυτός που σου δείχνει που να κοιτάξεις αλλά ποτέ δεν σου λέει τι να δείς ....
Mousafiris
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1254



« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 12:39:51 μμ »

Eαν ειναι το ιδιο gas ram με τα αμερικανικα  (εδω γελαμε  Γλώσσα) crosman δεν θα εχει θεμα μιας και οντως  πλεον δεν εχουν παρουσιασει θεματα....Αληθεια τα stoeger attack που εχουν κατακλεισει τις αγγελιες μεταχειρισμενων  και προφανως και αυτα απο το ιδιο μαγαζι ψωνιζουν gas ram  εχουν θεματα?φορανε τα παλια ?εαν γνωριζει κανεις
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 03, 2017, 01:01:33 μμ από Mousafiris » Καταγράφηκε

Bam 19 .22
Baikal IΖΗ-61 .177
Crosman 22ΧΧ .22
Hatsan AT-44 Long .22
Gamo Coyote .177
Diana 48 .22
HW 97KT .22
Christopher
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18978



« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 03:30:11 μμ »

Eαν ειναι το ιδιο gas ram με τα αμερικανικα  (εδω γελαμε  Γλώσσα) crosman δεν θα εχει θεμα μιας και οντως  πλεον δεν εχουν παρουσιασει θεματα....Αληθεια τα stoeger attack που εχουν κατακλεισει τις αγγελιες μεταχειρισμενων  και προφανως και αυτα απο το ιδιο μαγαζι ψωνιζουν gas ram  εχουν θεματα?φορανε τα παλια ?εαν γνωριζει κανεις

Αυτα τα οπλα ειναι σαν να παιζεις ρουλετα,θα κατσει η δεν θα κατσει η μπιλια Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών

Θελουν ωρες να ασχοληθεις και γνωσεις,για να πεις οτι τα εκανες οπλα.

Ολα αυτα για καποιον που εχει ριξει μερικα καλα οπλα.

Αν δεν ξερεις απο οπλα...ναι ειναι οπλαρες  Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών,εχουν δυναμη,καταστρεφουν,τρυπανε ντουβαρια κλπ δηλαδη οτι δεν πρεπει να κανει ενα καλο αεροβολο Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

TX 200 HC 5.5  .kit v-mach
Hw 95 4.5  kit v-mach
Hw 97 4.5   kit v-mach
Hw 30s 4.5 kit vortek
Diana 75 4.5
Elgamo 300 4.5
Hw 100 fsb 5.5
Air Wolf Mvt 5.5
Steyr LG 110 FT 4.5
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 03, 2017, 03:50:32 μμ »

Παίδες τα gas ram αυτών των όπλων είναι δύο ειδών ή πιο σωστά μεγεθών.
Αν ρωτήσετε πχ στον Παπαδάκη το κόστος αγοράς τους είναι 20-30€,
αν δηλαδή μετά από μια τριετία (αυθαίρετα το λέω) βγάλουν πρόβλημα δεν είναι κάποιο σοβαρό ποσό η αντικατάσταση.
Το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις τπτ για να επέμβεις στη δύναμη,
δηλαδή δε μπορείς να "παίξεις" όπως με ένα ελατήριο στην προσπάθεια να βρείς που μαζεύει τις βολές του.
Άλλο θέμα κατά τη γνώμη μου είναι η τιμή.
Ναι,γράψαμε για το 19 του κατοστάρικου ότι με μια τσιμούχα από ΤΧ,ένα ελατήριο από Hatsan (20€ και τα δύο)
και λίγη δουλειά στη σκανδάλη γίνεται ωραίο οπλάκι που το ευχαριστιέσαι.
Με 120€.Και πολλοί τα πήραν και τα ευχαριστιούνται.
Με αρχική τιμή αγοράς στα 200 προσθέτοντας κατόπιν το κόστος μιας καλής τσιμούχας (δεν μπαίνει από άλλο όπλο)
πλησιάζουμε πολύ το κόστος αγοράς πχ ενός μεταχειρισμένου HW 95 που τυχαίνει να είναι μακράν το καλύτερο όπλο
σπαστής κάνης που κατασκευάζεται ακόμα (για να μην πώ το καλύτερο απ' όλα).
Οπότε,ειδικά αν σκεφτούμε ότι υπάρχει το ΒΑΜ 19 σε .22,στα 200€ δεν τα λες και φτηνά.
Κάποιος που έχει σαν πρώτη προτεραιότητα τη δύναμη και για κάποιο λόγο δε θέλει να πάει σε μεταχειρισμένο 90άρι
φυσικά μπορεί να το επιλέξει.
Όπως και όσοι τα ξέρουν όλα αυτά,είχαν και 95 και 90 και ότι άλλο θέλετε αλλά τους αρέσει το παιχνίδι
του να παίρνεις ένα όπλο ας πούμε αμφιλεγόμενης αποτελεσματικότητας και να το μεταμορφώνουν σε εργαλείο.
Άλλωστε αν δεν ήταν έτσι δε θα υπήρχε πίνακας "ανασκοπήσεις αεροβόλων όπλων",
θα είχε δύο θέματα,HW και Air Arms.
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
iraklis2010
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 200



« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 07, 2017, 09:25:54 πμ »

Eαν ειναι το ιδιο gas ram με τα αμερικανικα  (εδω γελαμε  Γλώσσα) crosman δεν θα εχει θεμα μιας και οντως  πλεον δεν εχουν παρουσιασει θεματα....Αληθεια τα stoeger attack που εχουν κατακλεισει τις αγγελιες μεταχειρισμενων  και προφανως και αυτα απο το ιδιο μαγαζι ψωνιζουν gas ram  εχουν θεματα?φορανε τα παλια ?εαν γνωριζει κανεις

Αυτα τα οπλα ειναι σαν να παιζεις ρουλετα,θα κατσει η δεν θα κατσει η μπιλια Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών

Θελουν ωρες να ασχοληθεις και γνωσεις,για να πεις οτι τα εκανες οπλα.

Ολα αυτα για καποιον που εχει ριξει μερικα καλα οπλα.

Αν δεν ξερεις απο οπλα...ναι ειναι οπλαρες  Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών,εχουν δυναμη,καταστρεφουν,τρυπανε ντουβαρια κλπ δηλαδη οτι δεν πρεπει να κανει ενα καλο αεροβολο Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Ακριβως ετσι Χριστοφορε.....το κυριοτερο ειναι να ξερεις τι θελεις.Δεν μπορουν ολοι να παρουν ενα κινεζο και να τον κανουν ευρωπαιο αν δεν εχουν την τεχνογνωσια και τα εργαλεια και που στην τελικη θα γινει ημιτασιον,χωρια που θα κοστισει εναν γνησιο ευρωπαιο.Ετυχε εριξα με ενα Βαμ 19 τελευταιας κοπης με πλαστικο κοντακι που ο κατοχος του εχει μηχανουργειο και το κατεχει το σπορ.......ε...λοιπον εμεινα παγωτο!!!!!οταν τον ρωτησα τι εχει κανει μου ειπε πως μονο η κανη ο θαλαμος και το κοντακι ειναι δικα του.....αυτο το 19αρι αν το εκανα εγω θα πληρωνα τρεις φορες την αξια του και θα ηταν ΒΑΜ,με τα ιδια λεφτα ενα 95αρι και εισαι αρχοντας.Οπως εχω πει και αλλες φορες δυναμη και ελατηρια δεν πανε μαζι,τουλαχιστον απο ενα σημειο και μετα.
Καταγράφηκε

****Κακαλι μαλια****
HW 90  5,5 LAZAGLIDE  WALNUT BY HERCULES
HW 97K  4,5  CUSTOM DRAGON
DIANA 34 4,5  FULL CUSTOM--- BY  DIANA 350 MAGNUM--- WALNUT BY HERCULES
Michael
WFKS®
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2017



« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 07, 2017, 11:21:16 πμ »

Φίλε Ηρακλη δεν χρειάζεται να έχεις μηχανουργείο για να περιποιηθεις αυτά τα όπλα, τουλάχιστον όχι το 19 που αναφέρεις.
Εκτός και αν θέλει κάποιος να το κάνει "19 από άλλο πλανήτη".
 Μεγάλο χαμόγελο
Ενα ελατήριο, μία τσιμουχα, λίγες γνώσεις απο λύσε-δέσε και μεράκι θέλει.
Δεν χρειάζεται ο κινέζος να γίνει ευρωπαίος, κινέζος που να δουλεύει σωστά πρέπει να γίνει, όπως όλα.
 Κλείσιμο ματιού  Κλείσιμο ματιού  Κλείσιμο ματιού
Για το 23 που είναι και το θέμα μας εδώ, δεν μπορώ να εκφερω ασφαλή γνώμη αφού δεν το έχω, σίγουρα είναι μείον το ότι δεν μπορείς να "παίξεις" με την δύναμη του, αλλά αυτό πιθανότατα δεν θα ενοχλήσει κάποιον που έχει και άλλα αεροβόλα, ξέρει τι θέλει και το παίρνει για να έχει ένα "δυνατό" .22, όχι για να ρίχνει σε χαρτί, να κάνει γκρουπ κτλ.
 Κλείσιμο ματιού
Άλλο μείον ίσως είναι ότι αν κάποιος θέλει να το κάνει ελατηρίου και στο κόστος αγοράς αν προστεθεί το κόστος μετατροπής ή τιμή ανεβαίνει.
Πάλι όμως κατά την γνώμη μου μόνο το wh90 θα έπαιρνα σε .22 και κοστίζει αρκετά παραπάνω...
Σε κάθε περίπτωση θα πρέπει πρώτα κάποιος να το πάρει για να μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα για το τι λέει.
 Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 07, 2017, 04:45:13 μμ »

Παίδες όσον αφορά ότι αυτά τα όπλα είναι "λαχείο" που το περάσαμε στο ντούκου,
δύο εγώ,δύο ο Νίκος,ένα ο Μιχάλης,ένα ο Γιώργης,καμμιά δεκαριά (και παραπάνω) γύρω γύρω μες το φόρουμ
σε .177 και .22,άλλα τόσα ο Ξενοφώντας μόνος του,όλα δείξαν ότι στο χαρτί τουλάχιστον δεν υστερούν.
Δεν θυμάμαι να διάβασα από κανέναν "μάπα το καρπούζι".
Φυσικά κανείς δεν το 'στησε με σκοπό τη δύναμη.
Χαλάσαμε όλοι το 100ρικο του όπλου και ένα 20ρικο η τσιμούχα του ΤΧ και το ελατήριο του 99.
Σούμα δηλαδή 120 ευρωπαϊκά,όσο ακριβώς κοστίζει ένα κιτ vmax  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Και ο Χριστόφ που είπε για λαχεία,και αυτός πήρε το 40άρι και του έκανε ότι έκανε και στο 97.
Και έχει γράψει πολλές φορές ότι το 40άρι του ξυρίζει.
Οπότε ή είμαστε όλοι πολύ κωλόφαρδοι,όλοι όμως,ή τελικά δεν είναι λαχεία.
Για το 23 έγραψα πιο πάνω,να μην τα ξαναλέω,
αυστηρά προσωπική μου άποψη ότι 200€ δεν τα 'δινα για αυτό το όπλο.
Άμα βέβαια το πάρει κανας γνωστός ή κάποιος που τον εμπιστεύομαι και πεί ότι είναι αστέρι
εκεί αλλάζει το πράμα.Αλλά έτσι,ότι διαβάζω στα χαρτιά να δώσω 200€ όχι νόου νίχτ τσού  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Mousafiris
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1254



« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 07, 2017, 08:03:32 μμ »

Εγω κυριοι δεν μπορω να καταλαβω πως  η συζητηση απο το νεο 23αρι gas ram και μια ερωτηση που εκανα για τα το εστι το gas-ram των stoeger attack και εαν ειναι το ιδιο με των υπολοιπων crosman-bam κατεληξε παλι στο Βam 19...  Άνεση

Παντως εαν ισχυουν τα νουμερα που ανακοινωνουν για το 23αρι  ακομα και σε 5,5 ειναι για κατεβαζεις γαιδαρους στα 100μ .Παραειναι δυνατο, μη ρυθμισιμο και σε αυτη την τιμη θα συμφωνησω με τον Κωστα..πας αλλου

Τα 305m/s να υποθεσω πως ειναι με ελαφρυ σφαιρακι επομενως αυτοματα ειναι οσο και το stoeger attack σε 5,5  που οι αναγραφομενες εργοστασιακες τιμες ειναι: 240-305 m/s (800-1000fps) (ανάλογα το βάρος της βολίδας) επομενως φορανε και το ιδιο gas ram λογικα


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 07, 2017, 08:21:33 μμ από Mousafiris » Καταγράφηκε

Bam 19 .22
Baikal IΖΗ-61 .177
Crosman 22ΧΧ .22
Hatsan AT-44 Long .22
Gamo Coyote .177
Diana 48 .22
HW 97KT .22
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 07, 2017, 08:18:56 μμ »

...ειναι για κατεβαζεις γαιδαρους...



 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον
Piperman
WFKS®
Διαχειριστής
Μέλος

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 14261


A2R (addicted to recoil)


« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 07, 2017, 08:45:27 μμ »

δεν μπορω να καταλαβω πως  η συζητηση απο το νεο 23αρι gas ram κατεληξε παλι στο Βam 19...  Άνεση

Κοίτα,θα είμαι απόλυτα ειλικρινής.
Μπαίνει κάποιος σε ένα φόρουμ και λέει καλώς σας βρήκα,εγκυκλοπαίδεια,μπράβο κτλ.
Κια μετά ρωτάει "μπορώ να διαθέσω 80€ για ένα αεροβόλο,ποιό μου προτείνετε;"
Του απαντάνε κάποιοι "κοίτα για μεταχειρισμένο" κάποιοι άλλοι "πάρε το (πχ) ΒΑΜ 12".
Και κάποιοι του λένε "πάρε hw 95,hw97 ή ΤΧ200".
Απαντάει λοιπόν ο τύπος "έ συγνώμη,χάλοου,ογδόντα γιούρος,αυτά που μου λέτε είναι πιο ακριβά απ' τ' αυτοκίνητο μου"
Τον ψήνουνε λοιπόν να κάνει μια μικρή υπέρβαση,απ' τα 80 να πάει στα 100 και να πάρει ένα καινούργιο ΒΑΜ19.
Με 100€ μεταχειρισμένο hw και ΑΑ δεν παίζει και το 19άρι είναι σαφώς πιο ολοκληρωμένο απ' το 12.
Και τον συμβουλεύουν μόλις κονομήσει άλλο ένα 20ρικο να βάλει μια τσιμούχα από ΤΧ και ένα ελατήριο από 99.
Ο τύπος λοιπόν έχει κατασταλάξει,έχει λιώσει να διαβάζει τις 140 (σήμερα) σελίδες του θέματος για το ΒΑΜ 19,
οδηγοί λυσίματος,βελτιώσεις,δοκιμές,ταχογραφήσεις,γκρουπάκια κτλ.
Ταυτόχρονα (ότι όπλο και να πάρει,ότι μάρκα) κάποιος θα προσφερθεί να τον βοηθήσει αφιλοκερδώς στα πρώτα του βήματα.
Αλλά,πάντα υπάρχει ένα αλλά...
Στα Ελληνικά φόρουμ υπάρχει ένας μαθηματικός τόπος που ορίζεται από τις εξής ιδιότητες :
i)120=400,120=500,120=600 αλλά μόνο όταν μιλάμε για ευρώ.
Δεν ισχύει πχ για ταχύτητα βλήματος,χωρητικότητα ρεγουλατόρου κτλ. ΜΟΝΟ για €€€€€

και

ii)Από την μονοσήμαντη αντιστοιχία ανάμεσα στη συνάρτηση f(x) που παίρνει τιμές στο υπερσύνολο
{τι αεροβόλο να πάρω,τι θέλω από το όπλο μου,πόσα χρήματα μπορώ να διαθέσω,αεροβόλα της αγοράς}
με τη συνάρτηση g(x) που παίρνει τιμές από το υποσύνολο {hw95,hw97,TX200}
Ενίοτε (αναλόγως την εποχή) η αντιστοιχία γίνεται σταθερή συνάρτηση με τιμή f(x)=σταθερά=hw95

Πιστεύω ότι σου απάντησα επιστημονικά  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Μόνο sex και αεροβόλα πλέον

Σελίδες: [1] 2 3 ... 5   Πάνω
  Εκτύπωση  
 

Μεταπήδηση σε: